Yardıma ihtiyacım var.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve slashist tarafından 22 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. slashist

slashist Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar merhaba , öncelikle forumunuzda yeniyim. 16 yaşında 1.70 boyunda 66 kiloyum. 8. Sınıfa kadar profosyonel olarak voleybol takımında oynuyordum. Yani sporla uğraşıyordum fakat birtakım nedenlerden dolayı sporu bırakmak zorunda kaldım. Spora gidemediğim için de yağlanma , kilo alma oranı bi hayli arttı. Evde dumbell ile küçük çalışmalar yapmak istedim. (Dumbell lar 3 kg) . Fakat etrafımdakilerin ; yüzde 90 ından gelen tepki "Boyun kısalır hiç girişme" tarzındaydı. Acaba dumbell ile kol göğüs vb gibi küçük çalışmalar yapmak gelişimimi engeller mi ? Engellemez ise ne tarz egzersizler yapmalıyım ?

Şimdiden teşekkürler.

2. HouseMafia

HouseMafia Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
  3. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Neye dayanarak böyle birşey diyorlar 3 kilodan ne zarar gelicek herşeyi burak o okula giderken taşıdığın sırt çantası daha zararlı hiç alışveriş yapmıyormusun taşıdığın o kadar poşet 3 kilodan fazla o zaman günlük hayattada hiç ağırlık taşımayalım neden kemiklere baskı uygulanır kemikler kısalır bu mantıkla bir yere gelemeyiz ülkece spor yapmamaya devam edelim biz doğuştan fitiz .

BLAST bunu beğendi.
  4. HouseMafia

HouseMafia Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Sıkıntı ağırlık kaldırmak değil kasların gelişmesiyle kemiklere uygulanan baskının artması ve gelişen kas dokusu nedeniyle tendonların kemikleri tutmasıdır.

5. slashist

slashist Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yorumlarınız için saolun :) Sormak istediğim bir soru daha var ; göbek etrafında yağlanma var . Kısacası azıcık göbeğim var. Bunu sadece mekik çekerek mi ortadan kaldırırım ? Bunun için başka egzersizler de var mı ?

6. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Kusura bakma ama dediğin açıklamada hiçbir mantık yok yani senin mantığına göre kas geliştikçe kemiklere uygulanan baskı artıyormu o zaman kas geliştikçe kemiğe zarar veriyor .

Sayfayı Paylaş