Yardım!Performansı artırmak için ne yapmalı?

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve burcuburcu tarafından 26 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. burcuburcu

burcuburcu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar,sağlık bakımından kötü günler geçirdim. Geçtiğimiz 2 yıl boyunca istediğim gibi bir çalışma yapamadım,sık kilo alıp verdim bu düzensizlikler yüzünden.Son 1 yıldır durumum iyi 3 aydır fitness i bırakmadım.Daha önce de benzer bir şekilde konu açtığımı biliyorum ama şimdi yine yardımınıza ihtiyacım var.Artık inş. sorununum da kalmadığına göre...
    Eh yine yeni başlayanım ama çok da cahil sayılmam.Haftada 6 gün cardio yapıyorum.Bunun 3 günü limitlerimi zorluyorum.Yine de bu çalışmalardan memnun değilim,çabucak yorgun hissediyorum.Bu kas yorgunluğu.Tabiki birden 6 gün cardio ile başlamadım hatta işe cardio ile başlamadım.O süreci de hesaba katarsak 8 ay kadar oldu başlayalı diyebilirim.Evde çalışıyorum.Cardio yu hafif tuttuğum günlerde 1 gün pilates ve 2 gün dumbell veya kendi vücut ağırlığımla çalışmamı tamamlıyorum.Şimdi tek sorun karnımın üzerinde yapışıp kalan yağlar:) Biliyorum zamanla gidecektir cardio çalışmaya devam ancak bana supplement kullanabilir miyim artık ve bayanların tercih edebilceği hangileri olabilir önerirseniz çok memnun kalırım.Malum fiyatlar deneme yanılma yoluyla öğrenmek için biraz pahalı.Elbette düşük carb. diyet yapmam gerektiği için enerjim çabuk tükeniyor.Bunları dikkate alarak varsa hatalarımı düzeltir ve öneride bulunursanız sevinirim.Bu arada kas yapmaktan da korkanlardan değilim,sıkıysa yap,kolaydı sanki:badgrin:Benim için daha ölmek var ,dönmek yok.(Başıma bi kaza gelmezse yine:D) Teşekkür ederim şimdiden.Herkese iyi çalışmalar. (Boy 170, kilo 56)

Rahat edemedim,şuracığa çalışmalarımı da yazayım bari.7-8 ay önce bu siteden evde dumbell ile çalışma programını indirdim ve uyguladım,önce gün aşırı sonra set artırdım ağırlığım 4kg.lık.Yaklaşık 3 ay sonra fitnessblender sitesinin hiit ve cardio+bölgesel çalışmalarını ekledim,dinlenme 1 gün.Şimdi de Shaun T.nin programını uyguluyorum+2 gün bodyweight veya dumbel ve 1 gün pilates,tabi 1 gün tam dinlenme.

Son düzenleme: 26 Temmuz 2012
  2. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Amaç kilo vermekse ve ağırlıklı olarak kardio yapıyıorsanız bence herhangi bir supplement kullanmanıza şimdilik gerek yok.

Yok yine de ben denemek istiyorum derseniz Carnitin alıp deneyebilirsiniz bir süre.. Çok mucizevi bir etki beklemeyin ama ter atımında yağ yakımında biraz daha yardımcı olacaktır.. Daha geç yorulmak adına Kafein li içecekler de deneyebilirsiniz (Şekersiz nescafe gibi)

kaslanmaktan korkmuyorum demişsiniz.. Cardio ile işiniz azalıp yağ yakımını bitirdikten sonra temel hareketler ile vücut geliştirmeye başlayabilir , Protein desteği alabilirsiniz :)

Kolay gelsin :)

Edit; Yazıyı düzenledim , Bayan olduğunuzu sonradan gördüm.. Başta Erkek olduğunuzu farz ederek yazmıştım.

Son düzenleme: 27 Temmuz 2012
  3. burcuburcu

burcuburcu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Sonuçta o yağları 2 ayda yapmadım tabi,haliyle 2 ayda yok olup gitmesini beklemiyorum.Ancak beni ürküten şu oldu:Haliyle kardiyoda kas yıkımı da yaşanır ve ben 170 e 56 kilo olarak kendimi epey bir zorladım.Middle back ve abs üzerinde istediğim sonucu alamıyorum,şekersiz nescafe falan da kesmiyor artık.Kalori bakımından 1800 kalori,ortalama olarak günlük alımım bu.Genelde sebze ağırlıklı akşam meyveyi bile 9 dan önce ve 1 porsiyondan fazla tüketmiyorum.Sonuçta şeker çünkü.Tavuk,hindi vs. öğle yemeklerinde o da haşlanmış,ekmeğin neye benzediğini bile unuttum:)Metabolizmam ağır,hipotiroidi hastasıyım.Yani herkesin aldığı sonucu almak için herkesten 2 kat fazla çalışmam gerekiyor.Yorulduğumda ise genel olarak bir yorgunluk hissetmiyorum ilginç olan tek tek kas gruplarında,bilhassa bacaklarımda ve kollarımda hissediyorum ki,şimdiye kadar alışmış olmam gerekirdi.Hani bacaklarım da kollarım da dışarıdan bakılınca kaslı görünür,ama kalıbının adamı değiller işte:) Hatırlatayım 8 aydır düzenli spor yapıyorum,yavaştan başladım,2 aydır ağırlıklı kardiyo yapıyorum.Evveliyatında da sporla uğraşıyordum,diyebilirim ki çocukluğumdan beri, ancak 2 yıllık bir düzensizlik ,sağlık sorunları derken bu hale geldik işte. Yani şimdi 2 ay kadar daha katlanayım,daha sonra mı gelsin supplementler diyorsunuz..Bu arada l-carnitine kullanmayı gereksiz görüyorum,sizin de dediğiniz gibi pek bir faydası yok.Ne kadar enerji harcarsanız, o kadar yağ yakarsınız zaten.Ben kas yıkımımın fazla olmasından korkuyorum sadece.

4. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Kas yıkımınızın fazla olması için gerçekten ağır ve çok fazla çalışıyor olmanız lazım. O kadar ağır çalıştığınızı zannetmiyorum.

Yine de takviye olarak Whey alabilirsiniz.. Karbonhidrat olmadığı sürece yorulma olayı devam edecektir ama.

Sporcuya antrenman yaptırtan şey karbonhidrattır çünkü :) Bence az oranda tüketebilirsiniz yağsız lapa bir pilav mesela antrenmandan 2 saat kadar önce güzel etki edecektir.

Asıl kaçınmanız gerekenler yağ ve şeker.. Karbonhidrat tehlikeliler listesinde 3. sırada olmalı bana kalırsa :)

burcuburcu bunu beğendi.
  5. burcuburcu

burcuburcu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Çalışma biçimimi yukarıda kısaca anlatmıştım.Beachbody team-Shaun T.'nin insanity programını uyguluyorum.Ardından her gün farklı bölge olacak şekilde ya dumbell kullanarak ya da kendi vücut ağırlığımla 1 saat daha çalışıyorum.Plyometric cardio gününde+1 saat kadar da pilates yapıyorum.Pazar tam dinlenme.Bu arada kardiyo yapmak isteyene şiddetle tavsiye ederim insanity program süper bence :)

Sayfayı Paylaş