Yardım:Koşmayı cooook ozlediiiiiim :-((

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve okyanus tarafından 6 Aralık 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. okyanus

okyanus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Uluslararası Dış Ticaret şirketinde çalışıyorum
    Yer:
    Istanbul
    Merhabalar. Ben yeni üyeyim (bu cok onemli tabi :D). Bir konuda yardım rica ediyorum :eek:. 30 yaşındayım, 1,63 boy-55,8 kilom. Bir kaç oncesine kadar koşuyordum min.6 km max.12 km. Sonra sol dizim ağrı yapmaya başladı başta baya şiddetliydi, doktora gittim, MR cektirdik. MR a göre dizimin iç kısmında menisküste yırtık yokmuş ama hassasiyet varmış :( Koşamayı bir kaç hafta ara ver dedi. İlaç tedavisi uyguladı, ilaç işe yaramazsa artroskopi yaparız dedi. İlaç kullandım, tekrar kontrole gittigimde bisi kalmamış, bir iki hafta koşma sonra yavaş yavaş başlayabilirsin dedi. Ama kontrolden sonraki gunlerde dizimi sola dogru kırdığımda (mesela bağdaş kurar gibi) hafif bir ağrının devam ettiğini tespit ettim. Surekli aynı pozisyonda oturup ayağa kalktığımda bir kaç saniye agrıdan yere basamadım ama yurudukçe ağrı kalkıyordu. Anladım ki hassasiyet hafifte olsa devam ediyor, bu yuzden aylardır hiç koşmuyorum iyice dinlensin diye spor yapmıyorum. (Tabi bir iki kilo aldım :-(( ama yediklerime dikkat ediyorum, az ve sık yiyerek, tatlı unlu uzak durarak vs.) Ve su anda hic agrım yok dizimde, dinlenmek cok iyi geldi sanırım. Yalnız tekrar koşabilmeyi çok istiyorum. Yuruyus yapmayı sevmiyorum,cok sıkılıyorum ve koşmak istiyorum ama cok zor tutuyorum kendimi. Eger tekrar koşarsam aynı durumla karşılaşır mıyım? Ne dersiniz? Diz ici kıkırdaklarının kendi kendine iyileşemediğini de cok iyi biliyorum ama bir umutthums:

2. okyanus

okyanus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Uluslararası Dış Ticaret şirketinde çalışıyorum
    Yer:
    Istanbul
    Bu kadar gün, kimse yanıt vermemis:confused: forumda aramıştım aynı problemle karşılaşan kimse var mı diye ama genelde menisküsü yırtılanlar icin bilgi var. Bu yuzden merak etmiştim benim gibi olan ve hala spora devam edebilen birileri var mı ? Eh kimse yok demek ki. Yine de teşekkürler.

Sayın adminler bu konuyu forumdan silerseniz sevinirim, konunun kimseye faydası olmadı zatüü :(

Sayfayı Paylaş