[Yardım isteği] Şeker Hastalığı İle Başım Ne Yazık ki Dertte

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Clay tarafından 3 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Clay

Clay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Önceklikle herkese merhabalar, konunun içeriği bakımından bu bölümle alakalı bana yardımcı olucağınızı düşündüğüm için bu konuyu buraya açtım, öncelikle ben 19 yaşındayım ve doğuştan şeker hastasıyım, 6 aydır da body building ile düzensiz son 2 aydır düzenli devam etmekteyim hastaneler malum sıkıntılı olduğu ve sosyal güvencem bulunmadığı için 3 senedir hastaneye gitmemekte kendi takibimi kendim yapmaktayım günde 4 kez inisülini kendime enjekte etmekteyim ve uzun süredir 60 kilonun altına inemedim işin ilginci 60 kilonun üzerinede çıkamıyorum sadece yemek yediğimde 61 oluyorum ve sonra tekrar ( dışardan atıldığı zaman) 60 oluyorum benim kilo vermem gerek siz değerli forumdaşlarla fikir alışverişi yapmak istiyorum ayrıca uzun zamandır performans düşüklüğü yaşıyorum göğüs antreamanlarım ( incline , normal bench press, dumbell göğüs sıkıştırma , dumbell pullover ) sonra açıkçası hiç bişey yapıcak enerjim kalmıyor ve tabiri caiz se tükeniyorum kardio yapamıyorum ayrıca 2 aydır bench press yapmama rağmen hala aynı kiloları kaldırıyorum fazlasını kaldırdığım zaman enerjim çok çabuk tükeniyor umarım bana bu sorunlarım hakkında yardımcı olursunuz çünkü şeker hastalığı ciddi bir problem özellikle son yıllarda bunu aşmak isteyen bir çok insan var ben kendi adıma şükretmek istesem de body building sporuna gönül vermek istesem de ne yazık ki üzücü oluyor.. şimdiden siz değerli üyelere teşekkür ediyorum.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:16 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:59 ----------

Umarım yardımcı olursunuz :)

2. srrcan

srrcan Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Allah şifa versin.

Bence senin güç sorununun nedeni pankreasın yeterli insülin üretememesi sonucu besinlerle aldığın şeker ve diğer besin unsurlarının, ihtiyaç duyan hücrelere girememesi. Bu durumda vücudunun halsiz düşmesi normaldir. Antrenmandan önce fındık, fıstık, badem gibi şekersiz enerji verici şeyler yiyebilirsin ya da kendin herhangi bir meyvenin suyunu sıkarak içebilirsin bunlar sana enerji kazandıracaktır.

Clay bunu beğendi.
  3. Clay

Clay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkür ederim, peki yağ yakımı konusunda bana verebileceğiniz bir öneri var mı

4. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    geçmiş olsun
    bence çalışıp vucudunu güçlendirdikçe,sağlıklı beslenip düzenli uyuyup dinlenince herşey yoluna girecektir
    girmesede dünyanın sonu değil ama ben düzeleceğini ümit ediyorum

Clay bunu beğendi.
  5. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Sevgili Clay ;

Güvenceniz olmadığı ve sanırım parasal olarak zorlu olduğu için hastaneye gitmiyorsunuz , fakat sağlık konusu yanında pekte önemi olmayan bu spor için uğraş veriyorsunuz ,

Bence tavsiyeye gerek yok öncelikle bir doktora görünün , insülin kafadan atamayla doz ayarlaması yapılan bir ilaç değildir ,

Günde 4 olayını nasıl belirledin ,

İlk önce spor yerine bir doktora görün ...

Saygılarımla , Danny Boy ...

Clay bunu beğendi.
  6. Clay

Clay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle güzel yorumun için teşekkür ederim, evet malesef sosyal güvencem olmadığından gitmiyorum, inüsülin daha önce bir doktor tarafından belirlenmiş ve dozlarda aynı şekilde belirlenmiş olarak enjekte ediyorum aksi takdirde önüne geçemeyeceğim bir yıkıma sebebiyet vermiş olurdum şuan yeşil kartımın çıkmasını bekliyorum hastaneye gittiğimde gerekli tahliller yapılıp sonuca varılacağından eminim, ancak geçen süre içersinde nerde yalnış yaptığım konusunda şüpheler içersindeyim bende kendimi aydınlatmak amacıyla bu konuyu açtım tekrardan teşekkür ederim

Saygılarımla..

7. srrcan

srrcan Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Clay bunu beğendi.
  8. actively

actively Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Yurtdisi
    Arkadaşım bir glukometre alıp kontrollerini yapıyorsun umarım. Eczanelerde satılıyor, içine konan bantlarda 15 lira, makine de 20 lira, pazarlıkla alırsın, oncall plus, herkese detavsiye ederim, teknoloji ilerledi, raporla bedava alırsın, doktora gitmesen bile, en azından kontrollerini kendin yap, neyin yarayıp yaramadığını zamanla anlarsın, kontrolsüz gidersen felç, görme kaybı yaşayabilirsin. Tabi şeker hastalığın olduğu için kilo da alamıyorsun, kas da yapamıyorsun.

Bence forumları araştır, senin durumdaki kişilerden daha sağlıklı bilgi alırsın, yanlış bir şey söylemeyelim, ancak kan şekerini sürekli kontrol altında tut, çok yüksek olduğunda hücrelere yeterli besin ve oksijen gitmeyebiliyor, dokulara zarar verebilirsin, düşük olunca da çok kötü, felç, ölüm gibi, kontrollü oldukca ömür boyu sağlıklı yaşarsın.

Clay bunu beğendi.
  9. Clay

Clay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Evet kan şekeri ölçme cihazım var, çok teşekkür ederim bu konuyu açarken hiç bu kadar duyarlı insanın bu konuyla ilgilenebileceğini tahmin etmezdim çok teşekkür ederim :) sağlıcakla kalın.

10. JustKaan

JustKaan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba bende 1.5 yaşından beri şeker hastasıyım
    gunde 4 kez ınsılun oluyorum arkadaşın yaşadığı sorunların aynısını bende yaşıyodum
    milletin gazıyla steroid kullandım şimdi hiçbir dengesizlik veya sıkıntı yaşamıyorum fakat korkuyorum ilk metan kullandım yanında primobolan haftada 1 kez
    sonra da Dece (haftada 2 kere pzt ve cuma) yanında da haftada bir kez test. kullandım
    onumuzdekı ay butun karaciğer bobrek vs testlerimi yaptırıp baktırıcam
    şekerim cok dengesiz bazen aç karnına 200 220 tok karnına 300 lere cıkıyor fakat ölçerek dikkat edebiliyorum.bana diceksinizki sen aptalmısın nıye kullandın malesef hem cok guzel bı vucut oldu hemde agır kılolara girebildim cok ta hosuma gitti acıkcası
    bana önericeğiniz tavsiye ediceğiniz veya tanıdıgınız seker hastası kımse varmı steroid kullanıp nelere dıkkat etmemı gerektıgını bılen varsa benle bilgilerini paylaşırsa cok sevınırım birde bu kürleri bitirdim ne kullanmam gerekıyor onu sorucaktım.Teşekkürler

Sayfayı Paylaş