yardım hk.

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve rjmcready tarafından 18 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. rjmcready

rjmcready Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar,

uzun bir süredir forumu takip etmekteyim ve nadirde olsa konulara yorum yazmaktayım. yaklaşık 10 aydır düzenli olarak spor salonuna gidiyorum.(belirli bir spor geçmişim mevcut uzak değilim)ve maalesef 105 kg altına düşemedim. değişik diyet,antrenman programlarından tutun besin takviyeleri denemediğim halt kalmadı. artık yoruldum bitap düştüm desem yeridir. artık direncim kalmadı ..ler sporunu yat evinde ne gerek var moduna girdim. 113kgdan 105 e kadar düşüp sonrasında 1 kg aşağı verememe durumunda cırpınmaktayım. dumbelllls

elektronik vucut ölçümü yapan tartı cihazında çıkan verilere göre 83-84 kg civarında yağsız bi vucut ölçümüm mevcut. yapılı ve kemikli bi vucut tipim var 183 boya nazaran kiloyu fazla göstermemekteyim. sonucta bu zayıflama ve sağlıklı fit bir vucut sahip olma işine epey zaman,emek ve para harcadım. şuana kadar hayal kırıklığının bini bin para. kafa_

eğer yardım edebilecek zamanı ve kafa yorabilecek bir hocamız varsa görüşmeyi ve görüşlerini almayı istiyorum.

bu mesajımı okuyup yorumlayan arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.

saygılarımla,

2. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
  3. rjmcready

rjmcready Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    spora başladıktan 3. ayın sonunda gaspari myo fusion kullandım. spor öncesi ve sonrası. CLA ile birlikte. CLA bittikten sonra thermogenic kapsüllerden kullandım.
    (spora başlamadan önce kendimi disipline sokmak için yemek porisyonları azaltma ile birlikte kepekli ekmek tüketimi gerçekleştirmeye başladım. )

yukarıda saydıklarım bittikten sonra
    ISO 1000 , weider thermo ve vie power 3300 l carnitine aldım. suan bunları kullanmaktayım ama epey azaldı bitmek üzereler.

haftada 4 gün antrenman yapıyorum.

4. rjmcready

rjmcready Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Okadar cok ergen arkadasimiz var ki kas yapmak isteyen bizim sorun arada kaynadi ://

5. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    zayıflamanın püf noktası ne kullandığımız supplementler ne de yaptığımız ağır cardio.püf noktası kalori ihtiyacımızın altında kalori almamız,karbonhidratı azaltıp proteine yüklenip yanında yeterince doğal yağ almamız.bu kadar uğraşmak yerine kabataslak bir hesap yapalım.sizin durumunuzdaki birisinin alması gerektiği günlük 3000kcal civarıdır ortalama.

250gr. protein = 1000kcal
    max.200 gr karbonhidrat = 800kcal
    50-60 gr doğal yağ = 500 kcal

toplam 2300 kcal.sizin ihtiyacınız olan 3000 kcal'di.arada 700 kcal gibi bir fark var.böyle bir fark olunca yağ yakmama gibi bir durum olmayacak.

gelelim bu makroları hangi besinlerden alacaksınız.karbonhidratı lapa şeklinde pirinçten,yulaf ezmesinden,hiç olmadı kepekli ekmekten alabilirsiniz.

proteini tavuk göğsü,kırmızı et,balık,ton balığı(yağının bir kısmını süzersiniz)ndan alabiliriz.

yağı da az miktarda zeytinyağı ve tereyağından,kuruyemişlerden alabiliriz.

yanında da l-carnitine yeterli olacaktır.bu şekilde kilo vermemeniz imkansız.vücut ihtiyacından azını alınca mevcut kaynaklardan kullanacaktır.karbonhidrat depoları(karaciğerdeki glikojenler) boşalınca da vücut yağa yönelecektir.

6. rjmcready

rjmcready Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Tesekkurler

Artik elikden geleni deneyip sonucu gorecegim

7. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Konu başlığınız açıklayıcı değildir.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş