Yardım edin :)

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Wur-AT tarafından 27 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Wur-AT

Wur-AT Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba, bu spora 7 ay öne 95 kg olarak başladım düzenli spor ve beslenmeyle birlikte yaklaşık 3-4 ayda 83 kiloya düştüm ve hacimlendim fakat yaz ayları yaklaştığı için kendi kendime psikolojik baskı yaptım istemedende olsa 2 ay karbonhidrat oranını minimum seviyeye düşürdüm ve ağır kardiyo idmanları yaptım(pişmanım).Yağ oranımın gereğinden fazla düştüğünü farkettim ve bu beslenme düzenini bıraktım.Şuan düzgün besleniyorum ama birden fazla yağlanmakta istemiyorum kendi hazırladığım günlük beslenme programım şu şekilde;
    Kahvaltı(08:00)=lor peyniri, yulaf ezmesi, 5 yumurta 2si tam, süt
    Ara öğün=1 elma, 1kase yoğurt, 2dilim kepek ekmeği
    Öğle(12:00)=250gr dana eti 1 tabak kepekli makarna sebze
    Ara(14:00) yarım avuç badem, yeşil çay
    Ara(15:00) tavuktan yapılmış sandviç
    İdman öncesi=nescafe 2si 1 arada tadelle bitter çikolata(16:30)
    ====Antreman====
    Antreman sonrası beslenme
    Protein tozu, 1 muz
    Akşam(19:00)=200 gr tavuk veya ton balığı, 2-3 patates haşlanmış sebze
    Gece(22:00)=60gr lor, 250ml süt
    Arkadaşlar hedefim yağlanmadan maksimum düzeyde kas kütlesi kazanmak antreman programımıda sizinle paylaşmak istiyorum.
    Pazartesi=göğüs, önkol
    Salı=bacak, karın, kardiyo
    Çarşamba= omuz, arka kol
    Perşembe=sırt, kalf
    Cuma=göğüs, önkol
    Cumartesi= omuz, arka kol
    Pazar=Dinlenme

Sizce yanlış bişey yapıyormuyum şimdiden teşekkürler.

2. kralpasa

kralpasa Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Müşteri Temsilcisi
    1-Forum kurallarını okumanı tavsiye ederim yüksek ihtimal sorun kapanacak çünkü başlığa yardım edin gibi şeyler yazılmaz
    2-Fazla yağ oranım düştü derken neyden kastediyorsun tehlikeli seviye ye mi geldi %3 felan mı ki bunun olması imkansız(anabolik steroid kullananlar dışında) sen kas kaybetmişsindir sürekli protein ile beslenmek hem sağlıksız hem de kas yapımından çok vücut antrenman için gerekli enerjiyi karbolardan bulamayınca proteinlerden alıyor yani kaslar için gereken protein enerji için kullanılıyor
    3-Her öğününde az miktarda olsa da karbo tüket sabah yulaf tüket öğlen patates tüket ya da makarna merak etme bunlar kompleks karbonhidratlar antrenman için gerekli enerjiyi vücuduna verecek
    4-Bu spor da Protein ne kadar önemli ise karbonhidrat sağlıklı yağlar da o kadar önemli sırf kas yapımı protein ile oluyor diye proteine abanmaya gerek yok düzgün bir kalori hesaplaması yap ona göre beslen sitelerde bir çok böyle kalori hesaplamaları hatta protein karbo yağına kadar çıkaran sayfalar var

3. Hamartin

Hamartin Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kayseri
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Konu başlığınız açıklayıcı değildir.
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

kralpasa bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş