1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Yardım ederseniz çok mutlu olurum gelişim 0

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve yasinaspir tarafından 24 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. yasinaspir

yasinaspir Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Evet bodyforumtr camiası umarım sorularıma prof. Bi bakış ile yardımcı olursunuz. Ben geçen sene temmuz ayında spora başladım yani 11 ay oldu. Şimdi ilk 3 ay 45 dk cardio sonrasinda 1 saati geçen ağır split program. 6 kilo verdim 72 den 66 ya düştüm ama göbek hala vardı göğüs kollar erimişti. Sanki bütün kaslarim gitmişti. Yani en verimli zamani saçmayalarak tükettim. Sonra ki 2 ay yemek programim vardi kilo alip kas yapmaya yönelik ama uyamadım. Günde1 öğün tavuk filan yerdim sonra ki 2 ay baya yemeye basladim tarti ile tartmadan ve sonuc yine hüsran kasdan çok yağ kazandik. 7 ay etti şimdi ise elimde 4 5 aylık bi çalışma var. Bakalım ne yorumda bulunacaksınız sevgili arkadaslar ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Şu an l carnitine kullaniyorum sadece 2000 kcal aliyorum boy 178 kilo 67.6 program ise haftada 3 gün. Fullbody yapıyorum. Çok bunalimdayim arkadaslar lütfen yardici olun kendimi cok kötü genetikli gelişemeyen birisi olarak görüyorum. IMG-20160617-WA0029-1.jpg IMG-20160604-WA0022-1.jpg 20160610_213655-1.jpg

2. ottontw

ottontw Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    Ağır çalış,kendinle yarış.

3. viliver

viliver Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Neye göre 2000 kalori alıyosun ki? 2000 az çünkü.

4. yasinaspir

yasinaspir Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Yani?
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Haziran 2016 ---
    Almam gereken kalori ve makrolari hesapladim buna göre 2.250 az aliyordum ama kilo çok yavas gidiyordu bende 2000 e çektim yağ yakmak için

5. viliver

viliver Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Kasın yok ki neyine yağ yakıyosun. Olan da gidecek.

6. yasinaspir

yasinaspir Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Abi göbek filan var ben napiyim simdi bunaldım ya

7. viliver

viliver Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Kas yap göbeğin fln yok kardeş.

8. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Kalori alımınız çok düşük. 3000- 3500 kcal alırsanız gelişim olacaktır. Buna göre protein, karbonhidrat ve yağ oranlarını beliryeyin , temiz beslenin, idmanı çok uzun tutmayın ama sıkı çalışın.

9. yasinaspir

yasinaspir Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    4 5 aya yani dediğim duruma göre anlattıklarıma göre gelişim normal mi peki?
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Haziran 2016 ---
    Teşekkür ederim ☺

10. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
    Bunalma pes etme şimdi :D tamam ağırlık çalışıyorsun da besin tüketimin her zaman olduğundan farklı olmalı sana bu konuda http://gencvefit.com/haftalik-yemek-plani yandaki link de bulunan kuralları öneriyorum çalışma tekniğini olarak her zaman geliştir mutlaka kolların güçlensin barfix çek şınav çek mekik çek leg press çek bunlara benzer hareketler çalış çalışma tekniği sana daha fazla sayabilirim https://www.bodyforumtr.com/threads/vücut-geliştirme-spor-linkleri.117268/ eğer incelemek istersen yandaki link de de egzersiz hareketleri var başarılar ;)

yasinaspir bunu beğendi.
  11. windyyTR

windyyTR Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    BİLGİ İŞLEM
    kardeşim bu yazıyı dikkate alırsan kazanan sen olursun.
    vücut yapında; bel ince, omuzlar muazzam büyük ve geniş, göğüs yapın uzun ve dar çabuk şekle girecek, bicepslerin ileride büyük tricepslerin bicepslerine keza küçük kalacak, trapezlerin piramit gibi yüksek uzun boylu olduğun için normal ama iyi, kanatların çok çabuk büyeyen cinsten, sırtında tahminen söylüyorum seni en çok zorlayacak tek bölgen. düz tepsi gibi olmasından çok şikayet edeceksin, lakin yapın bu sonunda anlayacaksın. KISACA = YARI JEFFSAİD SİN :)

yasinaspir bunu beğendi.
  12. yasinaspir

yasinaspir Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Cidden böyle düşünüyorsan çok teşekkür ederim ben bu anlattiklarini gözümde canlandiramadim hic ileri bakışlı olamadim inşallah olur senin düşüncendeki gibi pes etmek yokkkk ☺

windyyTR bunu beğendi.
  13. tanerjames

tanerjames Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Benimde spora başladığım ilk 6 ayım gibi olmuş, kardiyoyu çok kafaya takıp belli bir kilo hedefi koyup oraya ulaşmaya çalışmak için deli gibi çalışmak ve sonuç = zayıf, kas kaybı olan bir vücut :)
    Kardiyo yapacaksan kısa süreli hiit antremanı yap veya haftada 5 gün spora gidiyorsan 1-2 gününü sırf kardiyoya ayır, diğer günler sadece ısınmak için kardiyo yap. Sana şuan kas lazım o yüzden proteinli ve düzgün beslen ve ağırlık çalışmasına başla.
    Kassız bir vücut temeli bozuk bir bina gibidir.

Ayrıca şu rakamsal kilo olayına kafayı takmayın, 70 kilo olup yağ oranı düşük, kas oranı yüksek olan birisine dışarıdan baktığında kasları belirgin ve fit gözükür, kilolu demezsin.
    Aynı şekilde 70 kilo olup yağ oranı yüksek, kas oranı az olan birisine dışarıdan baktığında kas yerine yağları görürsün, çok kilolu dersin.

Kolay gelsin.

Sayfayı Paylaş