Yardım edebilir misiniz lütfen yeniyim.

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve AmadeusMozart tarafından 27 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. AmadeusMozart

AmadeusMozart Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle Merhabalar...

Ben 4 Gün kadar önce arkadaşlarım ve ailem tarafından gelen tavsiyeler üzerine Vücut Geliştirmeye başladım. Arkadaşlarım fiziğimin çok iyi olduğunu düşündükleri için bana ''olum bak bence sen body başla zımba gibi olursun'' gibi şeyler söylediler bende dayanamayıp güzel bir mekanda body'e başladım.
    ilk gün gayet güzel ilerledim ancak hocam benim ilk gün ağırlık kaldırmamı istemedi neyse koşu bandı, bisiklet, mekik, adını bilmediğim bir kaç hareketi yaptım. Yaklaşık olarak 1,5 saat filan sürdü neyse eve geldim hafif ağrılar oldu ama çok önemli değildi. Ertesi Gün Oldu ağırlık kaldırmaya, çeşitli aletleri kullanmaya başladım 2,5 saat filan kas çalıştım bayağı yorucuydu üzerimdeki kırmızı T-Shirt terden Siyah oldu o derece yoruldum eve geldim bir kaç saat oturduktan sonra hafif ağrılar başladı ama çok ağrılar değil neyse ben yattım ertesi gün oldu ağrılar bayağı bir artış gösterdi ama ona da aldırış etmedim kendi kendime ''bugün spora gitmeyeyim ağrılarım geçince yarın giderim dedim.'' ancak ertesi gün oldu ağrılarım daha da artı yani bugün bayağı bir ağrım var hiç kolumu kaldıramıyorum :S sizlerden bir kaç öneri yardım bekliyorum. dahada artar mı yarın? yarın gidebilir miyim??

Bu arada istatistiklerim:
    Boy: 180
    Kilo: 72

2. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    hepimizin ilk günlerde ağrıları olmuştur benim 2 hafta sürdü ağrılarım ağırması iyi birşey o bölgelerini çalıştırdığını gösterir vücut ısındıkça o ağrılar geçer 2 gün kadar dinlenmeni tavsiye ediyorum ardından gidebilirsin

AmadeusMozart bunu beğendi.
  3. Ivedone

Ivedone Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Ağrılar geçene kadar bekle dinlendir kaslarını olur böyle başlangıçta ağrılar zamanla alışırsın zaten :) 2.5 saat ne antrenman yaptım merak ettim. Bence spor salonunda 1 saatten sonrası gereksizdir.

4. AmadeusMozart

AmadeusMozart Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Peki Affınıza sığınarak bir şey daha sorabilir miyim?

Ben sabırlı bir insanımdır ancak sizce vücudumdaki farklılıkları ne zaman fark ederim??

5. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Ağrılar geçene kadar dinlenmen gerekmiyor en fazla 2 gün dinlen git salona 10 dakika ısınma hareketleri yaparsan ağrı falan kalmaz antrenmanına başlarsın. Vücudunun gelişmesi antrenman beslenme dinlenme disiplinine göre değişir. Ne kadar disiplinli olursan o kadar çabuk fark edersin.

6. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    antreman mümkünse 1 saat civarı sürsün.2.5 saat antreman çok uzun kas kazanımını bırak aksine kayıp bile yaşayabilirsin.ayrıca ağrıların daha hızlı geçmesi beslenmenede bağlıdır.düzgün beslenmezsen belki ağrılar 4-5 sürer.

7. AmadeusMozart

AmadeusMozart Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    2,5 saat sürmesinin sebebi hocanın benim ısınma sürecimi çok tutması. yaklaşık 30 Dk Isınmaya ayırıyorum 10 Dk Koşu bandı 10 Dk Bisiklet 5 Dk Bel çevirme hareketi(yani yuvarlak üzerine çıkıyorsun ya adının tam bilmiyorum özür dilerim) 5 dakikada ip atlama vb gibi şeyler bunları yapınca ter içinde kıpkırmızı tabiri caize sucuk gibi oluyorum :D

8. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Konu başlığınız açıklayıcı değildir.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

9. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link :

Arama Kelimeleri :
    hamlık ağrıları
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş