Yardımınıza ihtiyacım var arkadaşlar

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve MarvinTheMartian tarafından 13 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. MarvinTheMartian

MarvinTheMartian Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar 20 yaşındayım 1.80 boy 90 kiloyum. Daha önce 1.5 sene vg yaptım gayet de iyi ilerliyodum ancak üni sınavları için bırakmak zorunda kaldım. Bıraktıktan sonra 20 kilo aldım kollarım belim komple çatladı. Şimdi tekrar başladım yaklaşık bir ay oldu ama bi türlü kuvvet kazanamadım. 5er kilo takıp bench press yapamıyorum seti tamamlayamıyorum. Buda moralimi bozuyo motivasyonumu kaybediyorum gitmek istemiyorum. Lütfen yardımcı olun bütün supplementleri alasım var

2. Volturi

Volturi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu kadar çabuk moralini bozmamalısın araya giren sürede güç kaybın olması çok doğal, yaptığın hareketi birdahaki çalışmanda küçük kilolar ekleyerek yapman güç artışına yardımcı olacaktır.

3. MarvinTheMartian

MarvinTheMartian Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de 80 kg'la idman yapamıcagımın farkındayım zaten ama yani bu kadar fark olmasını da anlayamıyorum boş barla 12 tekrar yapamam sanırım. bu kadar güç kaybı normal mi?

4. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    512
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    20 kilo aldım diyorsun muhtemelen çok kötü beslendin. Spordan sonra iyice salmışsın belli. Hala o beslenme şekline devam ediyorsan bi kere onu düzelteceksin. Hamur işi, şeker, tuz özellikle bunlarla iyi bi antrenman çıkaramazsın. Örneğin sağlam vücutçu bi adama bile 1 hafta boyunca hamur işi, baklava yedir öyle antrenman performansı büyük ölçüde düşer.

Öncelikle motivasyonunu arttır. Yapamam edemem diye moral bozukluğuyla zaten istesen de yapamazsın. Yapacağım de.
    Ve ağır girmeye kalkma zaten. Boş barla bile olsa yap denge kazan.
    Hareketlere alıştır kendini 1 hafta boyunca tüm vücudu çalıştırmaya yönelik makine ağırlıklı denge antrenmanları yapmanı öneririm.

Supplement konusunda da kilo problemin varsa L-Carnitine ve CLA ikilisini öneririm. Protein tozu vs. kas kütlesi için 2-3 ay daha bekle öncelikle fazlalıkları atıp vücudu alıştır.

5. MarvinTheMartian

MarvinTheMartian Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kreatin'nin güç konusunda bana yardımı olucağını söylüyolar. Almalı mıyım sizce?

6. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    512
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Kreatin enerji veren supplementlerin başında geliyor zaten.
    Ama sendeki durum güç eksikliği olduğunu düşünmüyorum. Kreatin için erken bence.

Sayfayı Paylaş