yarı definisyon

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve u_mad? tarafından 24 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. u_mad?

u_mad? Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yaş 21
    Boy 1.87
    Kilo 87
    Yağ oranım %11

Ekim-Kasım-Aralıkda düzenli şekilde antremanlarıma gittim ancak ocak ve şubatta kopukluklar oldu tam anlamıyla verim aldığımı düşünmüyorum,

2-3 gün içerisindede yarı-definisyon(böyle bir tabir yok sanırım ama anlatmak istediğimi söylemek için) içerikli bir programa başlamak istiyorum ancak aklıma takılan bir kaç noktayı sizlere sormak istiyorum.

Az ağırlık çok tekrar sisteminin yağ yakımına yönelik olduğunu biliyorum ancak bir arkadaşım ters piramit yap daha sağlıklı olur dedi sizce doğru mu bu?
    Örnek 6-8-10-12 tekrar şeklinde.

Birde haftada 5 gün antreman yapmayı düşünüyorum ancak henüz bir program çıkarmış değilim kendime, kardiyo ve ağırlık günlerini ayrımı tutmalıyım? veya ağırlık antremanlarının sonlarına yarımşar saatlik interval kardiyo mu eklesem..

Definisyon diye ve antremanlarının çok sıkı bir disiplin gerektirdiğini biliyorum ancak bu programların engellenemez bi şekilde bir miktar kasda kaybettirdiğini biliyorum o yüzden aşırı sıkı bir diyet düşünmüyorum çünkü kış aylarında istediğim kadar şişebildiğimi düşünmüyorum:) Define olmaya çalışırken kas kaybını sıfır yapmak ve mümkünse birazda kazanmak istiyorum programımı ona göre hazırlayacağım.
    Ayrıcada %11 yağ oranını %8 e çekmek çokda zor olmasa gerek:)

Supplement olarak şu ürünlere sahibim.
    Optimum whey,casein,kreatin
    Xpro L-Carnitin
    gaspari aminomax,bcaa

Definisyon için ekstra bir ürüne ihtiyacım var mı animal cut gibi yoksa bunlarda işimi görürmü sizce,

Fikirlerinize açığım arkadaşlar cevaplar için teşekkürler..

2. u_mad?

u_mad? Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu kadarmi cevap vermeye degmeyecek birsey yazdim:eek:

3. denizgnr97

denizgnr97 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Powerline Sport Center
    bulk yapmadan önce yağ oranın 15in üzerinde olsaydı olabilirdi ama 11 zaten definisyona yeni giren biri için gayet iyi hatta çok iyi bir oran

4. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Ölçülerini yazarmsın acaba 87 kilo %11 yağ oranı ciddi anlamda hacimli bir vücuttur zaten.

Ayrıca creatine define döneminde pek tavsiye edilmiyor.

Vücutta su tutuğu gerekçesi ile.

5. u_mad?

u_mad? Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ciddi anlamda hacimli degilim işte bilmiyorum artik genetikten dolayimi..
    en kisa zamanda ölçüp yazıcam ölçülerimi

Sayfayı Paylaş