yaptığım spor doğru mu?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve xmrg008 tarafından 6 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. xmrg008

xmrg008 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Boy 183 cm Kilo 95

Arkadaşlar her gün sabah 05:00 da aç karna (1 kaşık elma sirkesi ve 2 bardak su) 6-7 km yol yürüyorum. Hızlı yürüme bazen koşu ama yavaşlama yok. Bu yolun 500 metresi tırmanış.

Sabah sporum 65-70 dakika sürüyor.

06:05 - 06:10 gibi evde oluyorum. Biraz mekik .. sonrasına duş..

07:00 gibi 1 bardak yeşil çay içiyorum.

08:00 gibi kahvaltı yapıyorum.

günlük 3 öğün besleniyorum 8 - 12 - 18... Toplam 2000 kaloriyi geçmemeye çalışıyorum.

Benim sorum şu konuda. Sabah o spordan sonra başka hiçbir iş yapmıyorum derslerden dolayı. Paso evdeyim .. Bunun bir zararı olur mu?

2. Muscleguy

Muscleguy Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    En iyi yağ yakma zamanı sabah aç karınladır.Öğünlerin çok az hiç iyi değil 2-3 saatte 1 yemelisin kesinlikle olmaz çok az 6-7 öğüne dağıt yediklerini 3 ana öğün 3 ara öğün olsun.

xmrg008 bunu beğendi.
  3. Kara Kalem

Kara Kalem Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    43
    2-3 saatte bir yemek ya da 6-7 öğün yemek herkes için uygun değildir. İnsanların hedefleri farklıdır. Ne kütleli adamlar var ki onlar bile 4-5 öğün yapıyolar. Hele ağırlık kaldırmayan hafif spor yapan birinin 6-7 öğün yapmasına hiç gerek yoktur.

3 ana öğün + 1 ara öğün meyve kuruyemiş şeklinde yeterlidir.

dishiwelet, rockybalboa7, 2157 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. xmrg008

xmrg008 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    tavsiyeleriniz için teşekkür ederim...

5. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    öğle ile akşam yemeği arasında 6 saat var saat 3 te ara öğün yiyebilirsin.aç karnına koşmak iyidir yağları yakımı için.

Sadece sabah aç karnına koşu mu yapıyorsunuz? vg yapsanız iyi olur.

saat sabah 5 te aç karnına deyince aklıma Tyson geldi oda en zirve dönemlerinde antrenman programında saat 5 te kalkıp koşu yapıyordu ;)

6. Muscleguy

Muscleguy Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Öğünün anlamı öyle 4-5 çeşit yemek değil supplement kullanıyorsa onu bile öğün sayabilir vücuda bir şey girsin.Metabolizmanın yavaşlamaması lazım yiyebildiği kadar fazla yesin arada atıştırmalık şeyler de olabilir.Kendi hedeflerini ve gerçeklerini kendin belirlersin zaten ben sadece öneride bulundum şuan diyet yapan yakınlarım hiç spor yapmayan insanlar bunlar genelde 6-7 öğün şeklinde diyet programları var beslenme uzmanları yazıyor bunları o kadar sene üstünde çalışıp üniversitesini okuyupta meslekleri olan insanlar herhalde sen onlardan daha iyi biliyorsun arkadaşım ?

7. xmrg008

xmrg008 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    vg yaparsam daha yavaş kilo verirsin diyorlar o yüzden yapmıyorum. Gerçi doğruluk payı nedir bilinmez.

8. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    yağ oranın yüksek ise ona göre bir programla çalışacaksın.şişman veya zayıf fark etmez adı üstünde vücut geliştirme.o diyenler yanlış diyor bakma sen onlara.sadece kardiyo yaparsan kilo verirsin yağ yakımı olur ama bu seferde cılız kalabilirsin kaslarını geliştirirsen şekilli güzel bir vücudun olur.

xmrg008 bunu beğendi.
  9. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Vg yaparsan kat kat daha hızlı kilo verirsin, hafif tempo koşularda sadece koşarken kalori yakarsın, vg de idman yaparken yaktığın gibi idmandan sonra saatlerce kalori yakmaya devam edersin ve metabolizman hızlanır, vg yaparak kasların güçlenir mitokondri sayısı artar bu da aynı hareketle aynı sporla aynı eforla daha fazla kalori yakman anlamına gelir,örneğin koşuyla haftada 1 kg veriyorsan vg+koşuyla 1.5 kilo verirsin ayrıca vücudun sıkılaşır, vg çok geniş bir spordur, bu sporla isteyen kilo verir, isteyen kilo alır, isteyen formunu korur, vg'de yavaş kilo verirsin diyen adamı getir bu foruma da birşeyler öğrensin

Son düzenleme: 8 Haziran 2012
    dishiwelet, xmrg008 ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  10. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    koşu ile vg sporunu birleştirdiğinde daha hızlı kilo verirsiniz üstelik ne kadar kas oranı yükselirse metabolizma o kadar hızlanır birde forumdan vg ile ilgili bilgiler almanı tavsiye ederim sokaktaki herkes vg uzmanıdır ama squat hareketi nereyi çalıştırır desen bilemezler o derece yani kısaca iki sporu birleştirirseniz hem kilo verirsin hem vücudun sıkılaşır hemde güçlü olursun

Kara Kalem, dishiwelet ve xmrg008 bunu beğendi.
  11. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    spor faydalıdır
    ben seni azminden dolayı tebrik ediyorum

xmrg008 bunu beğendi.
  12. xmrg008

xmrg008 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Sabah 5 de aynen 65-70 dakikalık yürüyüşe devam.
    Günün ilerleyen saatlerinde de elimdeki 2x8 kg lik dambıllarla (daha önce çalıştığım için sorun olmaz 8 kg ) bütün kas grubları için en az 3*12 setlerle çalışacam. İnşallah hızlı sonuç alırım.

Peki günlük ne kadar kalori almalıyım, 2000 çok mu az mı?

13. Muscleguy

Muscleguy Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Kilonu 44 le çarp sonuç ideal olandır.Duruma göre azaltıp arttırırsın.

xmrg008 bunu beğendi.
  14. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    herkesin bünyesi metobolizma hızı farklıdır kılonu 44 carp herkese uymaz özellikle hafif spor yapan biri icin yanlıs bilgi vermeyelim lütfen ne kadar cok kas o kadar yag yakımı demektir onu diyenlere bakma sen mutlaka agırlık calsımalrını ekle yanında cardio birde düzgün bir diyet tamamdır

Kara Kalem ve rockybalboa7 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş