Yaptığım diyet saçma geliyor.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve kevin tarafından 8 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. kevin

kevin Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    merhabalar arkadaşlar diyete 128 kg ile başladım 1,5 - 2 ay önce şuan spor yardımıyla 116 kg düştüm ama arada diyeti bıraktığım ve 04.01.2013 Muscletech Hydroxycut Hardcore X Stix sabah yemekten önce akşam yemekten önce içiyorum başladım 118 kg dim şuan yine 116 ya düştüm spordan önce MultiPower L-Carnitine Liquid Caps 500 mg alıyorum şuan yaptığım diyet

Sabah-

7 de kalkıp ilacı içip okula
    8 de 1 yulaflı 1 meyve suyu

Ara öğün
    10 da yarım burcak

Öğlen
    12:30 ekmeksiz tavuk eti çok az

Ara öğün
    14:30 öbür ara öğünden kalma burcak
    ve meyve suyu

Akşam yemeği
    ilacı içiyorum

18:00 1 dilim yulaflı ekmek
    1 kase yoğur
    1 tabak corba

20:00

şekersiz çay

2. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Bence çok az yemek yiyorsun öğünleri artırman daha faydalı oalcaktır

alper92 bunu beğendi.
  3. SpReaD

SpReaD Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Aydın
    Günlük yediğinin yarısı burçaktan geliyor evet lifli gıdadır ama doymuş yağ oranı yüksek ve içinde şeker barındırır ara öğün olarak başka bi alternatif bulmanı öneririm.

alper92 bunu beğendi.
  4. alper92

alper92 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Sen naptın abi tamam kilo vericende sadece öğlen protein alıyorsun günün geri kalanında karbonhidrat.Ayrıca çok az bu yemekler kendini 1 hafta tutup sonra patlamaman elde değil.Sabah kahvaltıda yumurta yemeni öneririm.Kahvaltıdan sonraki ara öğünde yulaf tüket abartma tabi (burçağı kesinlikle kaldır şekeride yüksek) öğle tavuk eti ve haşlanmış brokoli olabilir veya tere,roka,maydonoz olabilir avakado olabilir yani tavuğun yanına bir yeşillik ekleyebilirsin.Öğleden sonraki ara öğüne 1 kase yoğurt iyi gider 2 tane falan ceviz olur badem olur yağda alman lazım.Akşamda yine bir sebze yemeği olur yine tavuk olur abartmadan ye.Kızartmadan uzak dur yemekleri haşlayarak yemeni tavsiye ederim,mükemmel oluyor.Ekmeği çıkar azda olsa yeme yulaf yiyorsun zaten.Valla aklıma gelenler bunlar keşke antrenmanını ne zaman yaptığınıda yazsaydın...

5. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Bu kadar az yiyerek zayıflasan bile, diyetı ve sporu bıraktıgın anda hepsini geri alabilme durumun var.

Beslenmeni öyle bir ayarla ki yıllarca aynı şekilde gidebilsin
    Yani atıyorum şuan şu programda aldıgın kalori toplam 800 diyelim
    İstediğin kiloya gelene kadar böyle gittin
    İstediğin kiloya geldikden sonra " tamam artık kilolarımı verdim diyete devam etmeme gerek yok " dediğinde vücuduna günlük giren kalorinin miktarı bir anda 1300 1500 belkide 2000 lere fırlayacak ve vücut uzun zamandır günlük 800 kalori alımına alıştıgı için " fazla kalori geliyor, ben bunların fazlasını yağa çevireyim " diyebilir.

6. kevin

kevin Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    alper92 önerilerin için çok teşekkür ederim daha 5 6 gündür böyle gidiyor fazla spora gidemiyorum gitsemde cardio yapıyorum gittiğim günler salı - perşembe-cuma -cumartesi(her hafta sonu gidemiyorum) salı ve perşembe 1:30 vaktim oluyor ve cuma 3 saat takılıyorum. sabah 6:50 de kalkıyorum ilaç içiyorum yemekten 30 dk önce araba 7:20 de kalkıyo yemek yemeden okula gitmek zorunda kalıyorum okuda simit bisküvi türü şeyler yiyebiliyorum öğlene arası sade tavuk eti o tarz şeyler yemeğe çalışıyorum ekmeksiz akşamda 5:30 da eve dönüyorum ve ilaçı içip ve yemeğe oturuyorum yoğurt çorba yemekten 4 5 kaşık yeyip kalkıyorum
    peki hydroxcut ı almam zararlımı hiç sporda yapmıyorum o günler neredeyse

Son düzenleme: 8 Ocak 2013
  7. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    diyebilir değil diyecek zaten. Metabolizmanın içine etmek için harika bir diyet.

Rinkushichi bunu beğendi.
  8. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Diyetlerde kaloriyi çok düşürmek tamamen saçmalık ve eziyet ayrıca burçak tarzında ürünlerle beslenerek diyet yapamazsın.

Zaten kilon yüksek şimdilik 2000 in altına düşürme kaloriyi karb/pro/yağ dengeli bir diyet oluştur şekeri işlenmiş gıdaları tamamen bırak, kardio + vg antrenmanı yap o kilolar hızlı bir şekilde gider ve kolay kolay geri almazsın ama bu diyete devam edersen olacak şeyi de söyleyeyim göbek, kalça aynen durur üst taraflar erir gider ince kassız ama göbekli bir adam olursun ve normal beslenmeye başladığında eski kilona çok hızlı bir şekilde dönersin çünkü vücudunda kas kütlesi olmadığından metabolizman düzgün çalışmaz, göbek kısmındaki yağları da az ve dengesiz beslendiğinden dolayı vücut kıymetli görür ve onlardan vazgeçmek istemez tam aksine daha da depoları doldurmaya bakar.

En kısa zamanda bu diyeti bırak, supplemente de gerek yok ama neyse :)

Son düzenleme: 8 Ocak 2013
  9. alper92

alper92 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Kevin antrenman günlerin iyi salı perşembe cuma-cumartesi diyorsun.Hydroxcut kullanımı bilemicem ama l-carnitine yi likitse antrenmandan 20 dk önce,hapsa 35 dk önce almalısın.Antrenman başı kardiyo bittikten sonra ağırlık antrenmanına geçişte düşük ağırlık çok tekrar mantığıyla çalış.Okul bizim gibi öğrenciler için büyük problem beslenmeyi bitiriyor.Simit,bisküvi yiyorum diyorsun işte asıl problem bu zaten.Sana yine önerim düzgün bir diyet,düzgün antrenman,düzgün uyuma ve suplement saatleri ardından başarı gelecektir...

10. bady ekrem

bady ekrem Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Kilo almak için diyet yapın ! Çünkü bütün diyetler eninde sonunda vücutta kıtlık hissi yaratacağı için bazal metobolizma %40 oranında düşer ve vucüt yağ depolamaya başlar . Ne istiyorsanız yemelisiniz fakat ihtiyacınız kadar . Haftada 500 gr dan fazla kilo veriyorsanız verdiğiniz kilolar kalıcı olmaz ve kaslarınızdan gider . Eninde sonundada verdiğiniz kiloları misliyle alırsınız . Sabırlı olun yeter ...

Sayfayı Paylaş