Yaptığım Diyet Doğru mu ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Özgün Akbaş tarafından 19 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Özgün Akbaş

Özgün Akbaş Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili arkadaslarım ve abilerim , öncelikle herkese merhabalar. Yaklasık 2.5 aydır body yapmaktayım. Body yapmakta ki amacım kilo verip kas yapmaktı. Yani yağlarımdan kurtulurken kas yapmak isteyerek basladım. 2bucuk ay önce 90 kiloydum ve spora baslama kararı aldım. 10 gün içerisinde 88.6 kiloya düştüm. Daha sonra 84,1 kiloya kadar düştüm diyet yapmadan. Suan ki kilom 84,5 kilo aldıgım ve vücudun gerekli proteini alamadığını düsünerek arastırma yaptıktan sonra şu diyete baslamaya karar verdim. Bu diyeti yaparak vücut kas kütlemi arttırıp metobolizmamı hızlandırıp daha fazla yağ yakıp aynı zamanda kas yapacagım hedefindeyim. Acaba doğrumu diye sizlere danısmak istedim.

Öncelikle bilgilerim :

Yas 18 , boy 1,75 kilo 84,5

Bahsettiğim diyet :
    Sabah : 1-2 kasık yulaf ezmesi , 3 yumurta beyazı ve 1 sarısı 1,5 kasık az yağlı lor peyniri karıstırıp cok kücük bi tereyağının erittiğim tavada yiyorum 1 bardak yagsız süt

Ara öğün : 1 avuc kuruyemis ( atom kuru yemiş diye geçiyo ) badem fındık ceviz kuru üzüm vb karısık ürünler

Ana öğün : 1 porsiyon tavuk göğüsü ( yaklasık 200 -250g)hafif yağlı tavada ( yapısmasın diye ) yapıp yanında bulgur pilavı( 4 yemek kasığı ) yiyorum

Spordan önce yorgunsam 1 kahve yarım portakal

Spordan gelince yaptığım ana öğünün aynısı degisiklik olarak yanına farklı bi beyaz et olabilir

Yatmadan önce 1,5 2 kasık lor peyniri.

Bu diyeti yapmaktayım. Dinlenme günlerinde 1 ana öğün yerine sulu yemek tarzı seyler yemekteyim. Sizce bu diyeti yapmam doğrumu , kaslanıp daha cok yağ yakmaka yardımcı olurmu. Önerilerinizi bekliyorum. Okuduğunuz için ayrıca tesekkür ediyorum.

2. mtbowded2

mtbowded2 Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    38
    Ağırlık antrenmanı yap. Diyetin fena değil fakat kas yaktırabilir

3. Özgün Akbaş

Özgün Akbaş Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ağırlık antremanlarını haftada en az 4 kez düzenli olarak yapmaktayım. Neden kas yaktırabilir merak ettim? Cevap verdiğin için teşekkür ederim

4. mtbowded2

mtbowded2 Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    38
    Günlük ihtiyacın olan kaloriyi almazsan kas yakarsın.
    Düşük karbonhidrat yani low carb diyetine bir bak istersen

5. Özgün Akbaş

Özgün Akbaş Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Saolasın diyete bakacağım , teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş