Yapmış oldugum programı dogrularmısınız?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve asdw11 tarafından 4 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. asdw11

asdw11 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Haftanın 3 gunu spor yapıyorum 2 farklı program yaptım pazartesi x programı yapıyorsam çarşamba y programı cuma gunude x programını yapıyorum ertesi hafta tam tersi oluyor fakat programı 3 haftadır yapıyorum ısınma hareketlerini yapmama ragmen vücudum et kesiyor acaba program ilemi alakalı yoksa yapmış oldugum ağırlıklamı alakalıdır?...

Ayrıca bi sorum daha olucak:Zayıf biriyim o yuzden gogus ve kol olarak cok zayıfım bu programda bunlara yuklenmeye calıstım ama tabiki araştırarak yaptım programı.Bu programdaki Gogus hareketleri yeterli olurmu?

19 yaş 60 kg 1.78 boy

X Program:
    Bench Press
    Dumbbell Flyes
    Arm Dumbbell Row
    Prallel Dips
    Knee Up
    Sit Up

Y Program:
    Dumbbell Side Lateral
    Neck Dumbbell Press
    Barbell Curl
    Dumbbell Concentration Curl
    Knee Up
    Sit Up

Son düzenleme: 4 Aralık 2013
  2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Vücudun et mi kesiyor? :)

Şu araştırıp yaptığın program burada daha yolun başında olmasına rağmen vücudu 4'e, 5'e bölüp program hazırlayan bir dolu üyeninkinden çok daha mantıklı olmuş. Haftada 3 de yapabilirsin, haftada 4 de, eksik yönlere gelelim.

Bacak hareketi yok önce, bacaklarının protez olması dışında herhangi bir bahane olamaz, bacak çalışacaksın. Başka yolu yok bu işin. Squat ve stiff leg deadlift eklemek lazım. Stiff leg deadlift yapmak istemezsen hamstring curl olabilir ama ilki çok çok daha etkili. Zaten zayıfsın, her gittiğinde karın çalışmana gerek yok. Karın çalışmak sana hacim vermeyecek. Haftada 1-2 kez çalışsan yeterli. Bunu yerine daha hacime ve güçe yönelik egzersizler eklemek gerek. Uygun bir vaktim olursa devam ederim. Şimdilik sen karın hareketlerini düşürüp, bacak hareketlerini eklemeyi düşün.

3. asdw11

asdw11 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cok tesekkür ederim öncelikle ilginiz için..Ama yapmış oldugunuz yorum bi kaç soru işareti daha doğurdu bende :D..
    İlk olarak bacak hareketlerinin önemini biraz daha açıklayabilirseniz sevinirim.İkinci olarak sadece üst vucuda odaklanma gibi bir seçeneğim yokmu?Üçüncü olarak programda arka kol'a özel bi hareket yok hangi hareketi cıkartıp arka kol hareketi koyabilirim?

4. alperenbozkurt

alperenbozkurt Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    bacak en buyuk kas gurubudur bu yuzden buyume hormonu daha fazla salgilanir boylece diger kaslarin gelisiminide kolaylastirir

5. asdw11

asdw11 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese teşekkürler..Sizin önerilerinizide katarak programa 2 hareket daha ekledim bu şekilde yaparsam ağır gelirmi yani sizce günlük sınırı aşarmıyım?
    X Program:
    Bench Press
    Dumbbell Flyes
    Arm Dumbbell Row
    Prallel Dips

SQUAT
    Knee Up
    Sit Up
    Y Program:
    Dumbbell Side Lateral
    Neck Dumbbell Press
    Barbell Curl