Yapılan hareketlerin açıları

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Bu---RocK tarafından 13 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Bu---RocK

Bu---RocK Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhabalar,
    Matematik dersinde hoca ödev verdi ve ve günlük hayatta sporla matematiğin ilişkisi ile ilgili ödev hazırlayın dedi.Örneğin matematik-moda gibi ben matematik-fitness'ı seçtim.Araştırdım ama pek birşey bulamadım örneğin göğüs te 30 derece açıyla yapılır vs sizden bu tür şeylerden yarım bekliyorum...

2. brhmcr

brhmcr Guest

Ornegin:

Yapilan hareketlerin acilarinin degismesi farkli kaslari uyarir (Geometri)
    Beslenmede uygulanan diyetlerin makro secenekleri fonksiyon olusturur.

Hareketler Turevlenebilir: Yani farkli hareketlerin farkli turevleri fonksiyon olarak yazilabilir:

Onegin: Squat 4 seti 4x olarak kabul edersek tekrar araligi 10 dersek:

F (kas ustunde etkisi) : 4x.10 o da esittir.
    40x tir.

Ancak bu F fonksiyonu baska bir hareketle turevlenebilir. Yani Squattan alinacak etki farkli bir hareketten alinabilir. Buna da

Ornegin : Mesela set sayisi azaltilacak tekrar araligi da azaltilacak ancak verim esit olacak

Leg press 3 set 8 tekrardan 3y.8= 24y bu bizim F fonksiyonumuzu verecek ve kasa ayni etkiyi saglayacak.

Bunu Turevlenebilir fonksiyonle denkleme cevirdigimizde 24y = 40x olacaktir.Yani verim ayni olacaktir. Bu denklemden de cikarimimiz y ile x arasinda yani bir squat ile bir leg press arasindaki baglantiyi (katsayiyi) verecektir.

Umarim cok karisik olmamistir.

3. Bu---RocK

Bu---RocK Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    yok hocam karışık olmadı fakat bizim ödev slayt şeklinde olacak ve hoca 10 sayfa civarı istedi.Sizin verdiğiniz örnek sadece 1 sayfa olacağı için ben dediğim gibi her hareketi 1 safyada açıklamak istedim. Yani 1 sayfada göğüs hareketi diğer sayfada kol vs...

Değerli Üyemiz;
    Lütfen üyelere kullanıcı adları dışında kelimeler kullanarak hitap etmeyiniz. (kardeş, usta, abi, dostum vb. )
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Son düzenleyen: Moderatör: 13 Aralık 2012

Sayfayı Paylaş