Yanlışmı Düşünüyorum Acaba ? (Supplement)

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve AxiboY tarafından 1 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    Merhaba arkadaşlar sizlerinde görüşünü almak istedim bana mantıklı geliyor ama sizlerinde fikirlerini merak ediyorum açkcası.

Bim Derya Tob Balığı
    Besin değerleri 100 gram ındaki
    Enerji : 183 Kcal
    Protein : 24.1 G
    Yağ : 8.6 G
    karbonhidrat : 0

2x160 gram ı Bim de 4.5 ytl

Dün kendi kendime plan yaptım 2kg optimum whey 160 tl mesela 100grda 80gr protein olsa günde 80 gr protein alırsın 3 serviste. Bim'de satılan 2x160 gr ton balığı 4.5 tl ve 160 gr da 0 karbonhidrat 10gr yağ 35gr protein oluyor yaklaşık yağını süzüyoruz zaten 3 kutu yesen gönde 105 gr protein yapar ve 3 kutu 6,75 TL yapar günlük. Whey protein 20 gün gidecek fiyatı 160 TL Ton balığı yapacak 135 TL.. Ayrıca Ton balığını 70 kutu alıyorsun yaklaşık 160 tl ye fark ortada. 70 x 35gr protein : 2450 gr protein eder. Alacağın protein tozu zaten 2kg lık. İnşallah düşündüklerim sizler için de mantıklı gelir. Yorumlarınızı bekliyorum saygılarımla.

2. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Ton balığı yüksek oranda civa bulunduruyor fazla tüketilmemesi gerek imiş

bknz : https://www.bodyforumtr.com/vbforum/ton-bal-ve-y-ksek-t22392.html

Whey ile normal gıdayı karsılastırmk bence sacma tabiki öncelik normal doğal gıdalar olmalıdır .Yanı illaki 3 4 ölcek kullanmak gerekmiyor antreman sonrası ıcın gerekli bence sindirimi hızlı oldugundan.

Fiyat karsılastrması ypmk gerekiyorsa genede tavuktan sasmamak lazm suan proteın ıhtıyacını gıdrebılecegın en ucuz gıda.

Not: Ayrıca ton balıgını 160 gramdan hesaplamamak gerekir , süzülmüş hali 100 gramdır zaten ambalajnda belirtirler

safeo ve AxiboY bunu beğendi.
  3. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    sadece içerik ve fiyat hesabı doğru değil.
    antrenman sonrası whey gibi kana karışan bir destgek şart.
    ayrıca sırf balıkla da olmaz gün içinde farklı kaynaklar tüketilmeli kırmızı et, tavuk vs protein kaynağı olarak.

safeo ve AxiboY bunu beğendi.
  4. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    Sadece bu yenecek anlamında demedm zaten.Ailem artık sıkıntı çıkartıyor doktor var yakınımız sormuşlar ona zararlı kısır olur vs uydurmuş bişeyler bizimkilerde sorun çıkartıyor artık alma ona vereceğin paraya kutu kutu ton balığı al tavuk al falan diyorlar parasını biz verelim diyorlar :)

5. safeo

safeo Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kocaeli
    öncelikle antremandan sonra whey protein alman lazım bi an önce kaslarının ihtiyacını hızlı sindirilen bi proteinle karsılaman lazım.
    ikinci olarak da ton balıgı tüketiminin cok iyi olmadıgını sıkca duyar olduk civa meselesi ;)

deathlifter ve AxiboY bunu beğendi.
  6. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    Fikrim değişti el altından protein tozuna devam :)) şuan kullandığım kutuyu sürekli doldurmam lazım :)) Yardımlarınız için teşekkür ederim.

ercan41 ve deathlifter bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş