Yanlış yoldamıyım lütfen yardım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve carizmat34 tarafından 20 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. carizmat34

carizmat34 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özür dileyerek biraz uzun yazabilirim. emeklerimin boşa gitmemesini, yanlış yolda olup olmadığımı bilmek için yardımcı olursanız çok sevinirim.
    -3 aydır düzenli olarak haftada 4 veya 5 gün spora gidiyorum. boy:1,79 kilo:83 göbek bölgem ve göğüs bölgem yağlı (göbek 95 cm)
    1 aydır protein tozu, amino asit, glutamin kullanıyorum (protein tozu sabah ve idmandan sonra, amino asit 3 idmandan önce 3 sonra, glutamin idmandan sonra). amacım kas yaparak hacim kazanmak, 3 aydır pek fazla diyet yapamadım. yemek yemeyince çabuk kilo veren bir yapım var. onun için zayıflarken kaslarda erimesin ilerleyen zamanda diyet yaparım diye düşündüm. kilom 82-83 arasında sürekli, 3 ayda değişen tek şey: az bişey göğüs bölgemdeki yağlanma azaldı. göbek bölgem aynı (95cm), kollarım 2 cm arttı, omuz kaslarım azıcıkta olsa arttı. başkada bir değişiklik yok.
    3 gündür diyete başladım.
    *sabah: kalkınca saat 8 de hemen protein tozu - sonra 5-6 yumurta (sadece iki sarılı)
    *öğlen saat 12 den başlamak üzere günlük 2 su bardağı pirinç lapası ve yanında 400-500 gram tavuk göğsü veya yağsız et veya ciğer -akşam spordan sonra bazen buna ekstra olarak lüfer, somon, alabalık veya ligt ton balığı ve yağsız salata yiyorum.
    *Gün içinde acıktıkca saklama kabımı çıkarıp pilavımı ve yanındaki tavuk v.s.'yi yiyorum ve günlük 1 veya iki elma - gün içinde bazen 1 muz yiyorum. Bunların dışında hiç ama hiç birşey yemiyorum. menü sadece bunlar.

3 gündür böyle devam ediyorum ve uzun bir süre böyle devam etmeyi düşünüyorum.
    hergün bir bölge çalışıyorum. ağırlık aletlerinden sonra bir gün 15 dk bisiklet veya koşu bandı,diğer gün mekik yapmaya çalışıyorum.
    -hergün bu şekilde besleniyorum, hacim alırken yağlarım bu şekilde erirmi, yoksa boşunamı bu kadar diyet yapıyorum. lütfen yardımcı olurmusunuz. sabırla okudunuz, kafanızı şişirdim teşekkür ederim.

2. Yusufesiyok

Yusufesiyok Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Squat ve deadlift hareketlerine önem verirsen testoyu arttırıp beli inceltebileceğini düşünüyorum

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

3. fitinsan

fitinsan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Squat ve deadlift türevleri belimi inceltiyor??

4. Yusufesiyok

Yusufesiyok Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Hayır bu hareketler tüm vücudu çalıştırdığından metabolizmayı hızlandırır

fitinsan bunu beğendi.
  5. Mkoray07

Mkoray07 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşa katılıyorum özellikle squat sayesinde yağ oranımı oldukça azalttım diyetle desteklediğinde eminim istediğin sonuca ulaşırsın ki zaten deadlift squat bb nin vazgeçilmezlerindendir.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yusufesiyok bunu beğendi.
  6. carizmat34

carizmat34 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    çalışma programım güzel aslında, ancak beslenme noktasında yeterlimiyim, fazlamı alıyorum, azmı alıyorum onu anlayamadım. diyetime yorum alabilirmiyim acaba

7. Yusufesiyok

Yusufesiyok Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Beslenme noktasında pilav dikkatimi çekti gerek duyuyor musun pilavdan gelen karbonhidrata

8. carizmat34

carizmat34 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    pilavdan başka ne yiyebilirim diyet olarak. pilavı almasam geriye tavuk v.s kalıyor. onunlada gün bitermi aç aç. ayrıca kaslardan erimeye başlamayacakmı.

9. Yusufesiyok

Yusufesiyok Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Bu kadar pilav alma bence tavuk vs. Devam et onun haricinde beslenmen gayet iyi dediğim gibi tavsiyem testoyu antrenman performansları ile arttırmaya bak

10. carizmat34

carizmat34 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    tamam pilavı biraz azaltayım ozaman. günde bir bardak falan yerim

Yusufesiyok bunu beğendi.
  11. Proteintozu64

Proteintozu64 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar. Konu açmasını bilmediğimden buraya yazmak zorunda kaldım. k.bakmayın. Benim yasım 18 boyum 178 ve kilom 57 civarı. ne yapsam kilo alamıyorum kollarımın omuzayakın olan kısmı ve bacaklarım çok zayıf. sırtım çok ince gözüküyor. NE yapmalıyım allah rızası için bi yardım edin.

12. carizmat34

carizmat34 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bundan 7-8 sene önce aynen senin gibiydim. boy 1,79 kilo 55 idi. daha sonra yatmadan yemek yeme alışkanlığı başladı. ilk bir haftadan sonra alışkanlık yapıyor zaten. akşamdan kalan yemek, hiç bişey olmasa yarım veya bir ekmeğe yakın ekmek arası bişeyler yapıyordum ama illaki yemeden yatmıyordum. ondan sonra 3 ay geçti kilo almaya başladığımı gördüm. 68-70 lere falan çıktım. tabi gün içinde kahvaltıyla çıkıp akşama kadar aç gezmemekte lazım. şu anki halimide en başa yazdım. göbek bölgemin yağlı olmasının nedeni de bu oldu yani gece yatmadan yemek. ha bu arada yatmadan yeme zararlı derlerdi ancak bi zararı yağ yapıyor kilo aldırıyorya başka bişey yok.

13. Proteintozu64

Proteintozu64 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Zaten yapıyorumda bir türlü alamıyorum. Fitness a baslasam kilo konusunda bana yararı olur mu ?

Sayfayı Paylaş