Yanlış olan nedir ve ne yapmam gerekiyor

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve lantis44 tarafından 15 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. lantis44

lantis44 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben 3 ayda 17kilo aldım fakat geri vermek istediğimde bazı problemler ile karşılaştım ve ne diyet yapabiliyorum nede kilo verebiliyorum.Aşağıya problemimi yazacağım sizlerden fikir bekliyorum.

Ben devamlı spor yapan biri idim sporu bıraktım bunun yanında daha sık sık yemek yeme krizleri bunların yanında en fazla olanı ise şekerli yeme isteği başladı.O kadar şekerli yiyorumki bazı günler yemek haricinde bir kutu çokomel(500gr)bisküvüler ve abur cubur felaket şekilde yiyebiliyorum bunun çok anormal olduğunu düşündüğüm için kan şekeri testi yaptırdım.Doktor her şeyin normal olduğunu fakat kolestrolün tavan yaptığını kilo vermem gerektiğini söyledi.Ben şekerli yeme isteğini ne yapsam kesemiyorum.Geceleri kalkıyorum 1 veya 2 defa şekerli ürünler tüketiyorum.Çünkü şekerli çikolata veya türevlerini yemezsem ellerde titreme,konsantre eksiği ve inanılmaz sinirli oluyorum.Rüyamda bile şekerli şeyler tüketiyorum.Kalkar kalkmaz eve şekerli ürünler bitmişse daha doğru dürüst giyinmeden marketin yolunu tutuyorum.Lütfen sıkı bir diyet yapmak ve bu zıkkımdan kurtulmak istiyorum.Bana şeker krizlerini atlatabileceğim neler önerebilirsiniz bu ilaç olur ya da farklı bitkisel şeylerde olabilir.Bir türlü yeme isteğinin önüne geçemiyorum hayatımda bu kadar sıkıntılı bir dönem geçirmemiştim.

Tabii bazı deneler yaptım diyete girdim olmadı neden olmadı derseniz şekerli yemeyeyim diye bir ton yemek yedim fakat dayanamayıp yeniden bisküvü ve çikolataya saldırdım.Bunun alışkanlık olabileceğini düşündüm fakat yinede önüne geçemedim son çare bu forumdaki arkadaşların tavsiyesi olacak.Spora tekrar başlayacağım gerekirse en kral diyeti yapmaya çalışacağım,lütfen bir yol gösterin böyle giderse 1 aya kadar 100kiloyu devireceğim.Bu olay psikolojimi ve kendime olan güvenimi çok olumsuz etkiliyor

Saygılar

2. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    etiform bisküvilerin çikolatalısı var denedin mi onları

3. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    0
    lantis44 devamlı olarak kan şekerinin düşmesi malesef hormonel bir bozukluğu işaret ediyor gerçi doktora gitmişsin ama hormonlarının özellikle insülin değerlerini t3, t4 ü bir ölçtür derim ama herşey normal demişse kendini zorlaman gereken şey şudur bu şeker ihtiyacını meyveden gidereceksin yani çikolata ve buna benzer şekerli kalorili yiyeceklerden uzak duracaksın şeker mi lazım elinin altında biraz çilek olacak gece kalktın elin ayağın mı titriyor sulu sulu bi yeşil elmaya tecavüz edeceksin parçalayacaksın :) canın çektimi atacaksın biçikita muz yazın karpuz da çok iyi gelir bu krizlere merak etme senin anlattığın kadar olmasada bir çok insan gece kalkıp şekere saldırır tam vücut yağ yakacakken kan şekeri düşmüşken durdurur yağ yakımını çünkü biz sevmesekte içimizdeki bizden daha çok sever yağı öyle kolay kolay yakmana izin vermez (eee kim sermayesini öyle kolay kolay dağıtır) seni kandırır gecenin 3 ünde yedirir o çikolatayı ama sen onu kandır çikolata yerine at bi yeşil elma geç yat sonra bak uygula bunu eğer başta dediğim gibi hormonel bir sorun yoksa yol katedersin kolay gelsin.

4. lantis44

lantis44 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Mustafa hocam önerileriniz için çok tşk ederim.Kan şekeri ölçerken en az yanında 20 farklı ölçüm daha yapıldı fakat dediğinize sonuçlardan bakayım yoksa hemen bu hafta içi dediğiniz tahlilleride yaptırayım sonuçları sizinlede paylaşırım..

Bunun yanında şekersiz olarak çayda çok içiyorum ya da uyku düzensizliğide var.Bunlarında tetikleyeceğini düşünüyormusunuz.Birde sizden diyet yaparken benim gibi bir durumda olan kişi için diyet yaparken en çok neye dikkat edeyim.Yukarda yazdığınız meyvaları hemen temin edeceğim.

----------------------------------
    bycanertk hocam sizinde cevabınız için çok tşk ederim fakat light olsun olmasın bütün çikolata ve bisküvü işini bırakmak istiyorum.Ya yerken artık öyle bir nefret ediyorum ki durumdan fakat yemezsem bu sefer rahat olamıyorum.Anlayacağınız abur cubur işlerini bırakmak istiyorum.Bu forumdaki bütün tavsiyeleride dikkate alacağım.Gerekirse sizin önerilerinize göre hastaneye gidip sonuçlarını sizinle paylaşacağım.İnanın son çarem bu forumdaki bilgili abilerimizin tavsiyeleri olacağını düşünüyorum yoksa bıktım valla böyle bir şey olamaz.Rahat bir uyku çekemez oldum.

5. Kim_Kaphwan

Kim_Kaphwan Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    34
    Fiziksel bi bozukluk olduğu kesin. Ellerde titreme fln oluyor demişsin. Bence başka bi doktora daha git.

6. lantis44

lantis44 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Benim durumumda olan bir kişi için kilo vermek için Nutrex Lipo 6 Black gibi bir ürün yada bunla aynı işlevde olan ürünleri önerirmisiniz.Yoksa bunlarıda kullanmadan kilo verebilirmiyim.

7. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    0
    çay da vücutta su tutar şekersizde olsa azaltırsan yada hiç içmezsen daha iyi olur ayrıca metabolizma hızlandırıcı l-carnitin tarzı suplementları kullanabilirsin ama önemli olan diyettir diyette iradeni ortaya koyabilirsen sonuçlar en hızlı 3 haftada kendini göstermeye başlar ama unutma diyette ilk 10 gün zordur ve çok önemlidir 1 cm bile ölçü kaybetmesende devam edeceksin 3.haftadan sonra sonuçlar ortaya çıkacaktır.Diyette en çok dikkat etmen gereken yağsız beslenmedir bunu başarıp karbonhidrat dengesinide sağlarsan başarılı olmaman imkansız.

8. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    bence de el titremesi falan normal şeyler değil bir doktora görünün herkes şeker ister ben de şekerli hiçbir şey yemiyorum rüyamda çok kere pasta çikolata yediğim oldu ama bu şekilde kriz olmadı bence vakit kaybetmeden doktora görünün.
    bir de diğer yedikleriniz şeker isteği uyandırabilir özellikle basit karbonhidratlar veya işlenmiş uzun raf ömrü olan içinde kimyasal koruyucu ve yapay madde içeren şeyler insanda şeker alma isteği uyandırıyor. ayrıca fast food tarzı yiyecekler de hem kendi kalorileri ile hem de dengeyi bozduğu için dolaylı olarak şeker alımına yönlendiriyor.

Sayfayı Paylaş