Yanlış mı besleniyorum?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Flynn tarafından 20 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Flynn

Flynn Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar 5 ayda kilom 66.5'den 70'e çıktı ama 5 ay önceki fotomla şimdiki halime bakınca hiç fark göremiyorum. Sadece bel ve göğüs bölgem yağlanmış. Desem ki dirty bulking olmuş o da yok. Hacim artmıyor. Hayır neyi eksik yiyorum anlamıyorum. Her şeyi tartarak yiyorum gittim hassas terazi falan aldım. Tamam öğrenciyiz her gün et yiyemiyorum parasızlıktan ama elimden geldiğince proteinimi falan almaya çalışıyorum. Mesela bugünkü yediklerimi yazayım siz ona göre bir akıl verin bana...

Sabah dersim 8'deydi bu yüzden 125gr Eti Burçak Kepekli bisküvi yedim.

Öğle yemeğini okulun yemekhanesinde yedim.
    200gr Tam yağlı yoğurt
    1 kase kadar mercimekli erişte çorbası
    125gr kadar erişte pilavı

Sonra okuldan çıkınca akşam 6 gibi spora gittim. Ağırsağlam'ın 5x5 programını uyguluyorum bu arada. 7 civarı eve geldim ve direk yemeğe gömüldüm.

Pişmemiş değerler
    275gr tavuk göğsü
    125gr bulgur ve 50gr yulaf ezmesi kullanarak yapılmış pilav
    Tavuğu ve pilavı yapmak için de 120gr kadar zeytinyağı kullandım

Hesaplayınca yaklaşık 2874 kalori falan ediyor. Günlük almam gereken kalori 2600. Gelişim için bildiğim kadarıyla +300 ideal. Ben nerde yanlış yapıyorum.

2. badkidd

badkidd Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    dostum düzenli bi şekilde erken kalkıp kahvaltıı yapmalısın ve bütün gününü en az 4 yemek öğününe bölmelisin gerekirse pişir yemeklerini yanına al. ilk olarak protein yetersiz beslenmende fazla karbonhidrat alıyosun temel yağlar tek kaynaktan ve fazla yumuta , lor peyniri , günlük en az 1 avuç badem,ceviz , light ton balığı , brokoli , kıvırcık , sivri biber gibi vitamin kaynakları ekle beslenmene ve protein,karb,yağ makrolarını ve kalorilerii net hesapla eşit şekilde böl kesinlikle profesynel olarak söylemiyorum ama genel beslenmenin mantığğı anladığım kadarıyla böyle oluyo yanlışlarım varsa zaten düzelticek düzeyde kişiler var burda ..

Flynn bunu beğendi.
  3. Flynn

Flynn Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Dostum bu saydıklarını özellikle badem, ceviz, ton balığı günlük almam mümkün değil. Bütçem kısıtlı. Ayrıca ben intermittent fasting uyguluyorum. Günümün yarısı okulda geçtiği için işime de geliyor doğrusu. 116gr protein ihtiyacım var ki ben 120 civarı alıyorum. Yağı o gün çok kullandım çünkü kaloriyi tamamlamak istedim bir öğünde.

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Beslenmendeki sorun sebze ve meyve yememen, bunun dışında sıkıntı yok. Yağlanma dediğin de normal, aldığın kiloların tamamı kas olmaz, bir kısmı illa ki yağ olacaktır. Bench press, squat, deadlift, overhead press, barfiks, barbell row gibi hareketlerde ağırlıkları arttırabiliyorsan sorun yok, aynen devam et. Kilo alma hızın güzel, yeterli yağ ve protein alıyorsun, sebze meyve gibi lifli gıdaları ekle yeterli. 5 ayda görüntüde zaten ciddi değişim olmaz ama ağırlıklar artıyorsa kasların gelişiyordur, eninde sonunda kendini belli eder.

Flynn bunu beğendi.
  5. Flynn

Flynn Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Teşekkür ederim cevabın için. Haklısın neredeyse hiç sebze ve meyve yemiyorum. Daha doğrusu alıyorum okul telaşı falan derken unutuyorum dolapta çürüyor. Dikkate alıcam yorumunu.

6. FerhaTR

FerhaTR Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Flynn bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş