Yanlış mı Çalışıyorum ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve BovveR tarafından 27 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. BovveR

BovveR Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Herkese merhaba forumda yeniyim adım hakan uzun bir süredir forumu takip ediyorum ama kafam iyice karıştı :S spora başlayalı 2 hafta oluyo (bundan önce gecen sene 2 aylık body ve 3 aylık kickboks geçmişim var) salonumuzdaki hocamın bana verdiği program genellikle bel ve karnımdaki yağları yakmaya yönelik hafif göbek varda.

Forumda okuduğum konulara göre az agırlık cok tekrar parcalı gorunmeye , çok ağırlık ve az tekrar da hacim yapmak için olduğu yazıyor . Benim isteğimde her ikisi hem hacim yapmak istiyorum hemde parçalı görünsün istiyorum. göğüs ve arka kol çalıştığımda normalde 15 -20 kilo arası ama bunu yapıncada hiç bi yorulma hissetmiyorum sanki hareketleri hiç yapmıyormuşum gibi bu yüzden bende 30 - 35 e çıkarıyorum anca ozaman çalıştığımı hissedebiliyorum.İlk başta setlerim 2x20 di hocamla konuştum çok hafif geldiği için 3 x 15 yaptık . her sette kiloyu 5 5 arttırıyorum tekrarları dusuruyorum busefer okuduklarım aklıma geliyo kiloları arttırıyorum diyorum böyle calısırsam bu sefer parçalı görünmezse diyorum kilo artırmayıncada hacim olmadan nabıcam diyorum yanlısmı yapıorum ? bu konuda benı bildilendirirseniz sevinirim.

Beslenmeme gelicek olursak maddi durumum pek iyi değil sabah akşam mercimek corbası haslanmış makarna yiorum aradada süt. İlk 3 ay protein tozu kullanmazına gerek yok yazıyor.Spora arkadaşımla beraber gidiyorum 2.aya girdiğimizde 2 kutu whey gold alıcak tekinide sana veriyim diyor kullanmalımıyım kullanmamalıym?

Yaşım 17. Boy 183 Kg:76
    Haftada 3 yada 4 gün spora gidiyorum.

Son düzenleme: 27 Şubat 2011
  2. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Bovver hem hacim ve kaslı görüntü istiyosun sanırım. Piramit sistemi uygulayabilirsin 15 tekrar (%25 ağırlıkla) ağırlıkları yükselterek 12-10-8-6 son set en ağır kendini zorlayacak şekilde bitirirsin. Fakat beslenmen biraz kötü en azından öğlenleri araya biraz tavuk ekleyebilirsin. Sabahlarıda 4-5 haşlanmış yumurta 2 sini tüm geri kalanının sadece beyazı. Bunlar pek masraflı ürünler değil ama yararını görürsün.

BovveR bunu beğendi.
  3. BovveR

BovveR Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    evet beslenmem kötü sporada zaten uzun bı sure bırıktırdıgım parayla yazıldım yoksa hayla evdeydım tavsıyelerın ıcın saol. proteın tozu hakkında ne dusunuorsun kullanmalımıyım kullanmamalımıyı ?

4. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    2. ay için protein kullanımı biraz erken ama beslenme problemlerin varsa kullanabilirsin. Fakat mutlaka beslenmenede dikkat etmelisin yoksa yaptığın spordanda aldığın whey pro dan da pek bi kazanım sağlıyamazsın.

BovveR bunu beğendi.
  5. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    hacim yapınca zaten kas parçalı olur. sorun yag oranı ne kadar az yaglı vucudun olursa o kadar parçalı belirgin gözükürsün.dambıllarda en fazla 12-15 tekrarı zar zor yapabılecegın agırlıgı sec 4*8 yapabilesin.

BovveR bunu beğendi.
  6. BovveR

BovveR Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    yağ oranım %13-16 arası olması lazım elimdeki kağıdı kaybettim spor salonunda yazıyo tüm bilgilerim 3. ayın sonunda önceki halimle sonraki halimi koymayı düşünüyorum tavsiyeleriniz için tesekkurler.

Sayfayı Paylaş