Yanlışım varsa düzeltin programımı :))

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Enjyu tarafından 13 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Enjyu

Enjyu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Student
    Yer:
    İstanbul
    Boy; 1.68
    kilo; 78
    yağ oranı; %15,5

Arkadaşlar 40 günde 12 kilo verdim.. yağ oranım'ı 22den %15e düşürdüm (bu 2 aya yakın oldu tam 40 günde değil) kardiyo yapıyodum...

şimdi ise hafif hafif vücudu toparlamaya fitnessa başladım kendime şöyle bir program hazırladım ve sizden eksik gördüklerinizi tavsiyelerini yazmanızı rica ediyorum..

sabah; 3 yumurta beyazı,lor peyniri,hindi salam(3 dilim falan),domates,salatalık,şekersiz çay veya kahve

ara öğün; 5-10 arası tuzsuz sade badem 2-3 kuru kayısı (bu saatlerde ders çalıştığım için biraz şeker olsun diye koydum) kahve

öğlen; ton balıklı veya tavuklu salata + light veya yarım yağlı yoğurt

ara öğün (spordan ortalama 1 saat önce) ; 4-5 kaşık nesfit ve az light süt + 3 yumurta beyazı...

akşam(spordan sonra yarım saat içinde); 4-5 tavuk göğsü haşlama veya ızgara + light yoğurt

akşam yemeğinde sonra tv falan izlerkende yeşil çayla bu special K'ların krakerinden atıyorum arada 4-5 tane falan kuru kuru gitmiyo :))

AMAÇ; Kas yakmamak,protein oranını arttırmak (Çünkü diyet yaparken biraz kas yaktım düzenli doktorda tartılıyodum)

Yağ yakım günlüğü konusunuda ayrı yetten bir başlık açıcam.. çok değişik yöntemlerle bu kadar kilo verdim... şimdiden teşekkürler...

bench_O bench_O

2. Voitzeo

Voitzeo Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar. şlenmiş olan BÜTÜN ürünlerden kaçının. K-Fleks bunlar boş işler. Size hiç bir yardımı dokunmayacak. Kayısı yenmesini açıkçası ben tavsiye etmiyorum. İnsulinle boşuna oynanmasının bir anlamı yok. Kayısı yerine elma yerseniz kayısıya nazaran daha az insulinle oynarsınız.
    Nesfit falana hiç gerek yok. Onun yerine 50 gr-100 gr tavuk göğsü yeseniz bile çok çok daha iyi olur. Hemde daha doyurucudur

3. Enjyu

Enjyu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Student
    Yer:
    İstanbul
    spordan önce nesfiti enerji versin diye tercih ediyodum onun yerine ne yiyim sizce?

4. tosunpaşa123

tosunpaşa123 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Spordan önce enerji versin diye 1 avuç kuruyemiş yada muz yiyebilirsin. Ayrıca 2 ay gibi bir sürede %22 olan yağ oranını %15 e nasıl düşürdün ? L-carnitin kullandın mı ?

Enjyu bunu beğendi.
  5. ulscnkrdmn

ulscnkrdmn Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Kuruyemiş, vişne suyu yapabilirsin. Vişne suyu kısa sürede enerjiyi kullanılabilir hale getiren bir içecek.

Enjyu bunu beğendi.
  6. Voitzeo

Voitzeo Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar. Yağ yakımında şekerden kaçının. Kuruyemiş yiyebilirsiniz. Fakat 200 gr tavuk göğsü yanında 4-5 kaşık bulgur pilavı yerseniz çok daha iyi olur

Enjyu bunu beğendi.
  7. tosunpaşa123

tosunpaşa123 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Voitzor a katılıyorum. Karbo alımı şart kaslar için önemli bir madde daha.

8. Enjyu

Enjyu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Student
    Yer:
    İstanbul
    muz kilo aldırmaz dimi? deniyim teşekkür ederim.. Valla doktor eşliğinde yağ yakımı oldu (dr. murat berksoy) gene ona danışmaya devam ediyorum ben forumdakilerinde tüyoları olsun diye böyle bir başlık açtım.. 90 kilodan 78'e düştüm.. tartıya 87 kiloda çıkmaya başladım kağıtta hepsi duruyo resimlerini atıcam bir başlık oluşturucam bu konuyla ilgili olmadı sana mesaj olarak yazarım... bu 40 günlük süreçte bira içtim,mc donalds menü falanda yedim ama çok değişik tariflerde kullandım vücudu hep şaşırttım hiç alıştırmadım aynı şeylere.. tabi ki güzel egzersizlerde yaptım kardiyo ile birlikte.. ve çok büyük farklılıklar oldu giydiklerim suratım falan baya değişti ama after/before için düzgün fotoğraflar çekmeyi akıl edemedim..

vişne suyuna özellikle dikkat edicem ve deniycem.. kuruyemiş olarak badem veya az fındık uygundur umarım..

şekeri hayatımdan çıkardım kuruyemiş türü şeylerle şeker almaya dikkat edicem.. bulgurun faydası nedir acaba spordan önce mi ?

9. tosunpaşa123

tosunpaşa123 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0

Belkide en büyük sorunum dediğin gibi vücudu hep aynı besinlere ve egzersizlere alıştırmam. 0 şeker ve minimum kaliteli yağlar ile besleniyorum kardiyoyu sadece antrenman sonrası yapıyorum pek fazla bir değişiklik yok 1 ay bile olmuyor gerçi.

10. Voitzeo

Voitzeo Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Muz kilo aldırır.Kilo aldıran meyvelerin babasıdır. 1 Tanesi 100 Kaloridir ve Gİ si müthiş yüksektir.
    Diyet döneminde meyveden bir nebzede olsa uzaklaşmak gerek ne kadar faydalı olursa olsun sonuçta şeker.
    Diyet döneminde light besinlerdende kaçınmanızı öneririm.İşlenmiş ürünleri pek tavsiye etmiyorum. Ev yoğurdunuzu kendiniz yapıp yer iseniz çok daha iyi olur.
    Yağlardan korkmayın ama kararında tüketin.
    ----
    Bulgur; Türk VG cilerin vazgeçmediği besinlerden biridir. GI seviyesi orta düzeylerde olup bulk dönemindede yağ yakım dönemindede tüketilir. Kompleks karbonhidrat olduğu için yanında protein içeren bir besinle tüketilmelidir.

Sadece bulgurla sınırlı kalmayın.MAKARNA da olur. Hepimizin düştüğü yanlış bir algı var. MAKARNA undan yapılmaz. Ve GI sı düşüktür. Kararında yemesi yağ yapmaz. Define dönemdede bulk dönemdede tüketilmesi gereken besinlerdendir.

Enjyu bunu beğendi.
  11. tosunpaşa123

tosunpaşa123 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Peki dostum spor sonrası muz da kilo aldırır mı ? Ben yiyorum spordan sonra antrenmandan sonra kardiyoda yaptığım için yorgun düşüyorum çabuk toparlansın diye yiyorum 1 muz.

12. Voitzeo

Voitzeo Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Diyet döneminde muz tüketilmemesi taraftarıyım. Fakat eğer kas alma dönemindeyseniz spor sonrası tüketebilirsiniz. Fakat belirttiğim gibi diyet döneminde tüketilmesi gereken tek meyve (BENCE) yeşil elmadır.
    Uzak durulması gereken meyvelerin başlarında Karpuz,Muz,İncir vs gibi çok şekerli meyveler gelir.

Enjyu bunu beğendi.
  13. tosunpaşa123

tosunpaşa123 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Ben daha çok kas yapılanması içindeyim. Olabildiğince yağ yakmaya çalışıyorum yeşil elmada yiyorum.

14. Enjyu

Enjyu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Student
    Yer:
    İstanbul

sana şöyle izah ediyim vücut akıllı bir sistemle çalışır yani demek istediğim vücuda sürekli aynı şeyleri verirsen alışır bi süre sonra dengeler yani yağ yakımı durur bu sebeble 2 haftada 1 kere yani pazartesiden başlıyosan diyete iki hafta sonra pazar günü bozmanı tavsiye ederim.. yani her vücut tipi aynı değildir ama benim vücudumda işe yaradı gözle görülür fark etti...

15. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    401
    Ödül Puanları:
    73
    yulaf ezmesi ye.kaliteli bir karbo kaynağı.yeterli miktarda alırsan yağ yakmanıda önlemez.

16. Voitzeo

Voitzeo Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Bulgur pilavı - Tavuk göğsü
    Yulaf ezmesi - 300-400 GR Light Yoğurt ( İşlenmiş ürünlere karşıyım alternatif yoksa tüketin )
    Esmer pirinç - Tavuk ciğeri

Antrenman öncesi için yenilebilir

17. boksbody

boksbody MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    2.754
    Ödül Puanları:
    123
    bukadar hızlı yağ yakmana ve kilo vermene karşıyım
    karında sarkmalar olabilir
    hızlı gelen hızlı gider tam terside geçerlidir
    yavaş yavaş ver ama bunu hayat felsefesi haline getir
    sonra kaş yapacağım derken göz çıkarırsın

---------- Post added at 19:42 ---------- Previous post was at 19:38 ----------

eklemede yapayım
    antremandan 2-3 saat öncesinekadar artık yemek işini kesin
    enerji ve güç için bir miktar kahve içilebilir
    veya 1 kaşık arı poleni veya küçük bir muz gibi sizi zorlamayacak şeyler yiyebilisiniz

18. Enjyu

Enjyu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Student
    Yer:
    İstanbul
    aynen artık benim için bunu korumak önemli zaten çokta zayıf olmayı sevmiyorum fitlik iyidir.. sarkma olmadı ama şuan vücudumda yağ var diyeceğim tek yer alt karın yani mide bölgesidir gerisinde yağlanma az... 2-3 saat çok değil mi acıkılır yani o kadar sürede.. teşekkürler yorum için

19. Voitzeo

Voitzeo Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar

1.68 Boya 78 kilo ve %15 yağ oranı.Kaç yıldır vg yapıyorsunuz diye sormak isterim.
    2-3 Saat az bir süre. 3-4 Saat idealdir

20. Enjyu

Enjyu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Student
    Yer:
    İstanbul

şöyle diyim orta son yıllarında ve lise başlarında boksa gidiyordum orada baya şınav mekik çekip hareket ettiğimiz için kas alt yapım vardı sonra lise yıllarında yüzdüm haftada 2 kere ama çok yemek yiyordum dikkatsizce o yüzden kilo yapıyordu sonra bir 2,5 ay vg yaptım, hareketleri falan baya bi araştırdım salonda olsun internet olsun inceliklerini öğrendim... sonra bıraktım 6-7 ay sınav nedeniyle şimdi 20 yaşındayım 2 aydır yapıyorum ama vücut toparladı hemen kendini diyete falanda dikkat edince fotoğraf atarım..

Sayfayı Paylaş