Yalan !!! Kral gibi kahvaltı yap, fakir gibi akşam yemeği ye

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve heldic tarafından 13 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    idman konusunda evet kesinlikle deneyimli olmak gerekiyo zaten danny ve speedtouch un yazılarını günlüklerini sık sık takıp ediyorum özellikle danny sagolsun idman konusunda güzel şeyler ögrendim
    ama beslenme okadarda deneyim filan gerektirmiyo yani :)

2. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    konunun basindan beri dalga gecer gibi cevap veriyorsunuz sacma sapan soru soruyorsunuz ve sabah kahvaltisi yada aksam yemegi arasinda fark olmadigindan konuyu nerelere cektiniz

Benim elimde olan calismalar bunlar simdi ben sizin inandiklariniza neden inanayim ki destekleyin deyin soyle bir calisma var

Sabah cok yiyenler daha saglikli daha kasli v.s gorelim konusalim konuyu kahvaltidan nerelere cektiniz ve cekiyorsunuz

Zeuss yazdigi yazida tamamen hakli

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:33 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:29 ----------

burasi beslenme bolumu hayatinda spor yapmayan yuruyen adam soruyor

Cevap yaziyoruz bu diyet sporcuya uygun degil adam zaten spor yapmiyor ne yazacaz ki soruyu anlamadan saldirma polemik en basi da dany cekiyor

Low carb diye bolum acilabilir

ccmssx, FiestaCondom, ZeusS_ ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Zaten bilimsel çalışmaları ortaya koyan paylaşan, sürekli uzlaşmacı ve sakin bir uslüp takınan hep biziz...
    Ama delirttiler artık...

Adamlara kendi başlığımda açık açık yazdım; bu 2liği çözecek olan biziz, gelin bunu kaldıralım ortadan dedim, uzlaşma umurlarında mı hiç hala daha ezilen egolarının peşinde adamlar...

Vay sen yağsız ye dediğime nasıl çemkirirsin, asıl sen ne biliyorsunki...
    Eeee uzlaşma yazmıştım ben ama...
    Bırak şimdi onu sen benim egomu ezdin önce bunu düzelt gerisine sonra bakarız...

Olan direkt bu yanlışmıyım, herkes şahit!

4. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    zaten danny gibi o 3 5 kisi umrumda degil onlar icin tek satir bile yazmiyorum ki bosuna okuma zahmeti ediyolar

Okumazsaniz olur biter

5. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    fitness ve vücut geliştirme sitesindeysek ona göre makaleler yazılmalı sporcu beslenmesi hakkında spor yapmayan insanların nasıl beslenmesi konusundaki yazıların bize ne faydası var ketocu profesyonel 1-2 sporcu örnek verilmiş onlarda kimyasal kullanıyor zaten bigger stronger faster belgeselinden sonra steroidlerle ilgili makaleler okudum her spor dalında maalesef kimyasalların olduğunu öğrendim zaten çeyrek ekmekle rekorların kırıldığına hiçbir zaman inanmamıştım santraç turnuvasında bile steroid varmış birde yorumlarını dikkate alıp sana soru soran arkadaşlarada çok kısa yorum yazman yalnış yok çevirmen tut bilmem ne bunlar senin bilgisiz olduğunu gösterir böyle yaparak saygı göremezsin burada nazik ve kibar ol birde yorum yazarken belirt sık sık vg sporu yapmadığını ve yazdıklarımın sporla ilgisi olanların yapmaması gerektiğini adam kalvaltı yapmak istemiyorum diyor bu arkadaşımızda yapmasanda olur diyor tam bir komedi zaten vardı sitede tıp doktoruyum diyor birisi protein almayın yüzün koşun diyor yahu madem vg düşmanısın neden buradasın bir kişide vardı gögüs çalışmak istemiyorum vs vs diye bence şöyle bi konu açılmalı yaran body building muhabbetleri diye :)

Danny Boy, shaq, OkuyomBenYaa ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  6. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    cevirmen tut dedigim arkadasin uslubuna bakarsan

Uzum yemek degil bagciyi kovmak oldugunu gorursun

Neden oturup boyle bir zihniyet icin yazi yazacam ?

Yapilan calismalar 600 1000 kalori arasinda diyet yapanlar arasinda yapilmis spor yapan birisi bu kalorilerimi alacak ?

Cevirmen tut dedigim arkadas konuyu okumamasina ragmen sirf tezat olsun diye yazmis konuyu oku dedigimde ingilizcem yok okuyamiyorum diyor

Bilmedigin okumadigin bir konu icin neden iddalasiyorsun ve uslubu ap ayri

7. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Bak heldic, gayet açık konuşacam,

Burası vücut geliştirme forumu, ve burdaki hocalar, konular, makaleler, senin düşüncenin tam zıttını savunuyor ve sporcular senin savunduğunun tam zıttını uyguluyor, hepside başarılı, hepsi sağlıklı, istedikleri zaman yağ yakıp, istedikleri zaman hacim alıyorlar,forumda bile örneklerni görürsün 50+ yaşta olup hala fit olan, sağlıklı olan insanları, bunlar senin gibi değil bizim gibi besleniyor,

Sen hepsinin yanlış olduğunu, sağlıklı ve doğru olanın seninki olduğunu söylüyorsun

Bizde sana diyoruz ,

Kardeşim haklı olabilirsin, ama lütfen bize bunu uygulayıp başarılı olan insanlar göster, biz böyle beslendik sonuç bu, siz böyle beslendiniz sonuç ne diye soruyoruz

Sizin verdiğiniz cevaplarda ortada, sana verilen bu tepkilerin bu kadar kibar olduğuna dua et, çünkü spor camiasının %99.9 unun yanlış yaptığını savunup, üzerine de uygulamada hiç bir icraat gösteremeyip, insanlara cahil muamelesi yapıyorsun

Googleye kahvaltı ve karbonhidratın önemi yaz

Kaç tane senin düşüncenin tersini savunan makale, araştırma var gör, ama arada 1 tane kafana uyan yarım yamalak makale buluyorsun, sonrası ortada zaten

Yahu spor forumundasın ne demek kahvaltı gereksiz, akşam çok yesen daha iyi sabah az ye,senin elindeki her 1 araştırmaya karşı 10 tane araştırma var uygulamalarıyla elimizde, ne yapsın insanlar tamam sensin diyip kahvaltı etmesinlermi, tepki vermemizden doğal ne olabilir

Son düzenleme: 15 Mayıs 2012
    rockybalboa7 ve hasanateş bunu beğendi.
  8. ccmssx

ccmssx Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Forumun pek çok bölümü sadece vücut geliştirmeciler için değil herkese hitap ediyor. Bunu anlamak istemeyen arkadaşlar var. Adam vücut geliştirmeci değil ama beslenme ya da yağ yakımı bölümüne girip bir soru sorabiliyor vs. vs.

9. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Temcit pilavı (o da karbolu ama idare edin) gibi aynı şeyleri ısıtıp ısıtıp koyuyorsunuz. Ben dedimki gayet acık ve net kahvaltı yapan niye yağlanırmış. O linklerde bunun nedeni bilimsel olarak yok varsa buraya koyun dedim hepsi bu. Birde vücut fotonuzu koyun görelim demiştim keza başka isteyenlerde oldu. Başka yere çekmeye gerek yok.

Danny Boy ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  10. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    yok zaten ben konuya katılıyorum doğrudur zaten ornekte verdım konu hakkında heldic konuda haklı sorun yok zaten orda

ama konu şu an başka yerde

sence benim egomu tatmin etmeye neden ihtiyacım olsun ki

ve evet senden daha eskiyim sporda ama bu beni daha iyi yapmıyor aksine ben hala öğrenmetye açığım sorunum yokki o konuda

zaten burdaki herşeyi uzun süre önce tüm kaynaklarıyla okudum

yani sen daha spora başlamamışken ben bu forumda ketojenik beslenmeyi tartıştım çok kişiyle

zaten ketojenik beslenmeyle de sorunum yok sadece yanlış uyguluyorsunuz gunde 80 gr k.h ile spor sonrası k.h alımı ile olmaz bu işler kaç kez doğrusunu anlattım ama yok nafile sanki ben burda kendi fikirlerimi zorladım size

ben burda hiç vegan olun dedimmi demedim

ama siz insanalrın sağlık durumunu bilmeden ketojenik beslenmeyi önerdiniz

ve zeuss artık hakaret etmekten vazgeç burda sorunu olan sensin ve dediğim gibi azcık delikanlıysan yazarken isim kullan yazıp ortaya söledim ayağına yatma . ve bu bıckın asabi abi davranışlarına gerek yok

@speedtouch olay farklı boyutta sanırım yine biz hakaret yicez :(

iyide kime yazıyorsun burası sence kadınların takıldığı evde yatarak nasıl kilo verilir tarzı bir forummu

burdaki herkes aynı benım v geri kalnlar gibi v.g sporu yapıyor

speedtouch, hasanateş, Kara Kalem ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  11. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    yahu burası spor sitesi bilmem farkındamısın ne 3 5 kişiden bahsediyorsun sen 3 5 kişi varsa oda senin gibi zaten o çok sevdiğin sporla alakası olmayan tvde doktor ne derse onu yapan insanlarla ilgili çok site var orada yazabilirsin

shaq, Azi, OkuyomBenYaa ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  12. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Üçüncü kez soruyorum "kahvaltı yapanlar neden yağlanır" sn. Heldic.

13. ccmssx

ccmssx Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Kahvaltı yapan yağlanır veya yağlanmaz diye bişey yok.

Adamlar çalışma yapmış sonuçlar öyle çıkmış.

Polemik olsun diye sataşanlar olmasa konu bu kadar uzamazdı.

ZeusS_ bunu beğendi.
  14. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Standart sen gidiyorken ben dönüyordum lafı...
    Hem diyorsun ki ben zaten herşeyi biliyorum, her şeyi tartışdım ve öğrendim, hemde bir yukarıdaki cümlende diyorsun ki öğrenmeye açığım?!!!

Madem her şeyi biliyorsun nasıl öğrenmeye ihtiyacın oluyor hala daha?

Samimiyetsizliğinin yarattığı çelişkiyi bu kadar bariz ortaya dökme ;)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:57 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:52 ----------

Dertleri senin benim yağlanıp yağlanmadığım değil zaten; tek dertleri onlara tabii olup olmadığın, her sorup öğrendiğin bir şeyden sonra teşekkür ve yağlama ile egolarını okşayıp okşamadığın...

Eğer hakikaten samimi olsalar dertleri bu olsa, ben gelin uzlaşalım herkes istediği gibi zayıflasın neden bu kadar uzuyor bu konu dediğimde, neden uzlaşmadılar?

Sebebini söyliyeyim sana hazretler söyledikleri hiç bir cümlede yanlış olamazlarki neden onların anlattığı dışında bir yağlanma giderme metoduna gidilsin?

Olay bu yüzleri iyice ayuka çıktı işte...

15. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    bildiğim konunun neyini öğrencem daha

neyin kafasını yaşıyorsun koyun başka bilmediğim bir konu bende teşekkür edim

samimiyetsiz olan sensin düne kadar iyi insan profili çizen ben değildim ben aynıyım her zaman sen burda iki tartışma olunca tüm foruma karşı cephe aldın

bilmediğim her konuyu zaten öğrenmeye açığım

ve her zaman diyorum burdan sıkmakla olmaz bu konular teorik bi,lginin burda yaptığımız spora bir faydası yok pratik bir bilgi varsa paylaşın bizde öğrenelim

ben en azından burda yardım aldığım kişilere artistlik taslamıyorum

ve dediğim gibi burdan sürekli hakaret etmeye mahale abisi ayağına yatmaya laf sokmaya ve o tarz şeylere gerek yok

themertyildiz, Azi ve speedtouch bunu beğendi.
  16. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    @Zeusz, yanlış sulardasın kardeşim.
    Konuyu bir şekilde siz-biz muhabetine getirip kutuplaşma yapıyorsun.
    olmuyor
    yakışmıyor.
    konu sapıyorsa tam da bu noktadan sonra sapıyor.
    şahsen ben ketonojik diyetin bir tarafı ya da anti tarafı değilim. yağların kolesterolun zararlı/yararlı olduğu gibi savları körü körüne savunmam. Gİ yüksek gıdaların zararlı olduğunu bilirim. az biraz araştırmışlığım kitap okumuşluğum vardır çok şükür. hç bir zaman ben bilirim moduna ben sizden yaşlıyım moduna girmedim girmem de. hatta genç beyinlere daha çok önem veririm, zira aha çok araştırmacılardır, yeniliğe daha çok açıktırlar, ama bir genç beyin bir konu hakkında fanatikçe biz/siz muhabbeti yaparsa işte orda dur bakalım derim. üstelik de yılalrca bambaşka sularda yaşamışken, bir anda bir konunun fanatikliğine soyunmuşsa ve bir adna herkese benim dediklerim doğrudur zira burda 3 tane bilimsel çalışma vardır diyorsa, ondan iyice şüphe ederim.

*

3-5 makale ile bir şeyi kesinlikle doğru kabul ediyorsunuz. olacak şey değil.

ayrıca kahvaltının ne kadar önemli bir öğün olduğu hakkında deney ve bilimsel makale gösterin değildir olay.

herhangi bir konu hakkında tam da tersini iddia ve ispat ettiğini ileri süren en az onlar makale deney gösterilebilir. eminim o bol vaktiniz içerisinde kahvaltının ne kadar önemli bir öğün olduğunu hiç de yalan olmadığını gösteren deney ve bilimsel açlışma da bulabilirisiniz...

kesinlikle vardır.

milyarlarca sitenin olduğu internet aleminde H2O'nun bile aşırı zehirli olduğunu, hatta nefes almanın vücudumuzu ne kadar yaralayan bir olay olduğunu gösteren-iddia eden onlar bilimsel (!) makale çıkar. muhakkak çıkar.

mesele bunların doğru olup olmadığı değildir.

mesele birden ortaya çıkıp 3-5 makale bulduktan sonra bakın kahvaltı gereksizdir, büyük yalandır diye körü körüne bir inanışa girmektir.

kahvaltı büyük yalan olabilir. hatta bu iddialar doğru da olabilir

e o zaman adam sormazlar mı, sen yıllardır naptın diye, sormazlar mı kahvaltının günün en önemli öğünü olduğunu gösteren çalışmalar karşı olarak sunulduğunda hangisine inanacağız diye sormazlar mı

bakın tekrar ediyorum, ben kahvaltı olayı yalandır şudur budur demiyorum, ben kahvaltının önemsizliğini ifade eden 3-5 deneyin benim için hiçbirşey ifade etmediğini, hele bunu ileri süren kişilerin bir anda bir fikri "saplantı" haline getirebilem kişişer olduğu için, sırf bunun bile benim şüphe etmemi gerektiridiğini söylüyorum.

son 1-2 yıldır bir kan şekerine düşmanlıktır sürüp gidiyor. hatta karatayın kitabını da okuyorum. şekerli bir içecek içildiğinde vücutta meydana gelen değişiklikler öyle bir anlatılmış ki, sanırsın adam şeker değil de sülfürik asit içmiş, anında ölecek. tamam şeker zararlıdır, doğru şeker iyi bir şey değildir, ama şeker aynı zamanda vücudun tolere edebildiği bir şeydir. bir defalık yiyince şeker hastalığına yakalancakmışız gibi anlatılıyor. bir defa değil, sürekli şeker yemek hastalığa yol açar. hatta açar demek bile bilimsel olmaz. açabilir demek gerekir. işte yıllarca karbonhidra havuzunda yüzmüş insanlar bunu okuyunca bir anda şeker düşmanı kesiliyorlar. Orhan Pamuk'un çok meşhur kitabını i lk cümlesi gibi, "bir gün bir kitap okudum ve bütün hayatım değişti" diye. "dur yeğenim" demek geliyor içimden. bir kitap okumakla, 3-5 bilimsel çalışmayla insna hayatını beslenme biçimini değiştirmemeli. tamam referans olmalı, iyi bir kaynak olmalı ama komple değiştirmemeli. zira gün gelir başka bir kitap çıkar ve o kitaptaki bazı şeyleri çürütür. o zaman ne olacak.

daha önce de yazdım, aynı mantıkta nefes almak da büyük bir zarardır. zira vücutta korkunç bir oksidasyon hakim olur. tüm vücudumuz zararlı serbest radikallerle dolar. hücrelerimize kadar. hareket ettiğimizde vücudumuz resmen bir "yakım" gerçekleşir. hareket eden tüm kaslarımızı co2 ile dolar .....
    bunu bu dille anlatınca kulağa korkunç gelir. 180 derefe dönüş yapan arkadaşlar şimdi kahvaltıyı da de bu dille anlatıyorar. tabii ki aynı kefeye konulmaz ama dediğim gibi, bir aydınlanma(!) yaşıyorsanız, bu aydınlanmayı burda gencecik beyinlere empoze etmeye çalışmadan evvel, ilk önce kendiniz iyi bir şekilde hazmetmelisiniz, bu durumu tüm artı ve eksileriyle gözden geçirmelisiniz. ayrıca önünüze çıkan her bilimsel araştırmaya sırf sizin fikrinizi destekliyor diye körü körüne inanmamalısınız. hemen buraya gelip topic açmamalısınız.

unutmayın 20yy'ın ilk başlarında sigara bile "yararlı" diye inanılıyordu ve herkes sigara içiyordu. benim ortaya koymak istediğim ve şüphe edilmesi gereken mantık budur.

themertyildiz, shaq, Azi ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  17. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Biz niye koyuyoruz senin bilmediğin bir şeyi?
    Bir kere sen de bakalım BEN ŞUNU BİLMİYORUM diye, de hadi diyemezsin!

Mümkün mü hiç nasıl olur demi?
    Haşaaaaa...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:10 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:05 ----------

Tam tersi kesinlikle bir şeyi doğru kabul ettiğimiz yok tam tersi, yarın proteinin yada yağın başkaca bir zararı çıksa bunu yazacak ve anlatacak olan bizleriz!

Mistizmin boyunduruğunda hürmet duyguları içerisinde bazı üyeler insanın kanı mavidir dese bile ona inanacak kadar yanlış sularda yüzen sizlersiniz!

18. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    bilmediğim konuyu bilmediğimi nerden bilim

sanki sne evde bir gün duruyorken hmmm ben ketojenik beslenmeyi bilimiyorum dur araştırım dedin

zaten forumda bir çok kez garip olaylar oluyor bilmediğim bende öğreniyorum

sırf bana laf atmak için mesaj atma

ben uğraşmak istemiyorum çünkü

sanki ben sana bir şey dedim sen hakaret ediyorsun herkese

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:13 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:11 ----------

bu forumda en çok tepki gören adam benim ne inanması millet yerdne yere vuruyor beni her konuda

hürmet duyduğu yok kimsenin kaç kez burda bana saldırı oldu hemde herkesçe

tek üye beni tek konuda savunur 2 gün geçer bir başka konuda demediğini brakmaz

themertyildiz, Azi ve speedtouch bunu beğendi.
  19. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Bu forumda artık bazı üyelerin müçtehitliği ve mistizmi kırılmalı!
    Paylaşım yapan bilimsel şekilde altıyapısı ile paylaşımını yapmalı okuyan adam da kendi aklı ile beğenirse kullanmalı, denemek istiyorsa kullanmalı istemiyorsa kullanmamalı.

Adam bilimsel araştırmayı paylaşıyor, ondan siz çıkartım yapıp hem onu hemde birçok şeyi yargılıyorsunuz yeri geliyor hakaretinizide ediyorsunuz.

Paylaşmış bilimsel bir veri bitti, neyini yargılamaya kalkıp uzatıyorsunuz daha?

Ama buna karşılık bizim eleştirdiğimiz ve yargıladığımız şey sizin küçük dağları yaratmış müçtehitler gibi dolaşmanız.

Ve bunu şimdiye kadar cesaret edipde bir Allahın kulu yapamadı!

20. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    evet zaten bu forumda herkes zeuss gibi 3 tane makale okuyan üstüne kendini devrimci sanan biri gelsede şu Danny Boy un hükümdarlığını sona erdirse diye bekliyordu :D

themertyildiz ve Azi bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş