Yaklaşık 2 Aydır İdmanlarım, Sorun Nerede

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve UrbanTR tarafından 1 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. UrbanTR

UrbanTR Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Üniversite Öğrencisi
    Yer:
    Bayburt
    63 kilo 170 boyundayım 19 yaşındayım

Yaklaşık 2 aydır

10*3 Üst Göğüs (20 Kg)
    10*3 Normal Göğüs (20 Kg) ((Bunlar göğüs sehpası ve bar ile yapılmakta))
    10*3 Alt Göğüs (20 Kg)

10*6 Dumbell Curl (10 Kg ve her kol için 3 set)
    10*6 Alternate Dumbell Curl (10 Kg ve her kol için 3 set)
    10*6 Hammer Curl (10 Kg ve her kol için 3 set)

10*3 Triceps Extensions (10 Kg ve her kol için 3 set)

10*3 Dumbell Lateral Raise (2,5 Kg)
    10*3 Dumbell Front Raise (2,5 Kg)
    10*3 Shoulder Press (2,5 Kg)

Ayaklar 45 derecede 30 yarım mekik
    Ayaklar yerden 10 cm yükseklikte 30 yarın mekik
    Ayaklar yerde 30 yarım mekik

Ayaklar 45 derecede 30 saniye
    Ayaklar 10 cm yükseklikte 30 saniye
    Ayaklar yere değmeden (10cm yerden yüksek olacak şekilde) 45 dereceye getirip geri başa sarma 30 tane

Set aralarım 15 saniye
    Rutin bir beslenme olmadan günlük beslenme ile çalıştım ancak hacimsel bir artış olmadı nedendir nerede hata yapıyorum ne yapmalıyım ?

[FONT=&quot]1. Gün Gö[/FONT][FONT=&quot]ğü[/FONT][FONT=&quot]s ve [/FONT][FONT=&quot]P[/FONT][FONT=&quot]azu[/FONT]
    [FONT=&quot]D[/FONT][FONT=&quot]umbell [/FONT][FONT=&quot]B[/FONT][FONT=&quot]e[/FONT][FONT=&quot]n[/FONT][FONT=&quot]ch [/FONT][FONT=&quot]P[/FONT][FONT=&quot]ress 12x4[/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]
    [FONT=&quot]D[/FONT][FONT=&quot]umbell [/FONT][FONT=&quot]F[/FONT][FONT=&quot]ly 12x4[/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]
    [FONT=&quot]D[/FONT][FONT=&quot]umbell [/FONT][FONT=&quot]P[/FONT][FONT=&quot]ullover 12x4[/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]
    [FONT=&quot]D[/FONT][FONT=&quot]umbell [/FONT][FONT=&quot]C[/FONT][FONT=&quot]url 12x4[/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]
    [FONT=&quot] [/FONT]
    [FONT=&quot] [/FONT]
    [FONT=&quot]A[/FONT][FONT=&quot]lternate [/FONT][FONT=&quot]C[/FONT][FONT=&quot]url 12x3[/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]
    [FONT=&quot] [/FONT]
    [FONT=&quot]Hammer [/FONT][FONT=&quot]C[/FONT][FONT=&quot]url 12x3[/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]
    [FONT=&quot]C[/FONT][FONT=&quot]oncentration [/FONT][FONT=&quot]C[/FONT][FONT=&quot]url 12x2[/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]
    [FONT=&quot] [/FONT]
    [FONT=&quot]2.[/FONT][FONT=&quot]Gü[/FONT][FONT=&quot]n [/FONT][FONT=&quot]B[/FONT][FONT=&quot]acak[/FONT][FONT=&quot] ve S[/FONT][FONT=&quot]ırt[/FONT]
    [FONT=&quot]D[/FONT][FONT=&quot]umbell [/FONT][FONT=&quot]S[/FONT][FONT=&quot]quat 20x4[/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]
    [FONT=&quot] [/FONT]
    [FONT=&quot]D[/FONT][FONT=&quot]umbell [/FONT][FONT=&quot]L[/FONT][FONT=&quot]unge 10x4[/FONT]

[FONT=&quot]C[/FONT][FONT=&quot]alf [/FONT][FONT=&quot]R[/FONT][FONT=&quot]aise 15x4[/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]
    [FONT=&quot]D[/FONT][FONT=&quot]umbell [/FONT][FONT=&quot]R[/FONT][FONT=&quot]owing 10x3[/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]
    [FONT=&quot]B[/FONT][FONT=&quot]ent [/FONT][FONT=&quot]O[/FONT][FONT=&quot]ver [/FONT][FONT=&quot]L[/FONT][FONT=&quot]ateral [/FONT][FONT=&quot]R[/FONT][FONT=&quot]aise 8x4 [/FONT][FONT=&quot][/FONT]
    [FONT=&quot] [/FONT]
    [FONT=&quot] [/FONT]
    [FONT=&quot]3.[/FONT][FONT=&quot]Gü[/FONT][FONT=&quot]n [/FONT][FONT=&quot]O[/FONT][FONT=&quot]muz ve [/FONT][FONT=&quot]A[/FONT][FONT=&quot]rkakol[/FONT]
    [FONT=&quot]Dumbell [/FONT][FONT=&quot]S[/FONT][FONT=&quot]houlder [/FONT][FONT=&quot]P[/FONT][FONT=&quot]ress 10x4[/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]
    [FONT=&quot]M[/FONT][FONT=&quot]ilitary [/FONT][FONT=&quot]P[/FONT][FONT=&quot]ress 10x4[/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]
    [FONT=&quot] [/FONT]
    [FONT=&quot] [/FONT]
    [FONT=&quot]D[/FONT][FONT=&quot]umbell [/FONT][FONT=&quot]F[/FONT][FONT=&quot]ront [/FONT][FONT=&quot]R[/FONT][FONT=&quot]aise 8x4[/FONT]

[FONT=&quot]D[/FONT][FONT=&quot]umbell [/FONT][FONT=&quot]L[/FONT][FONT=&quot]ateral [/FONT][FONT=&quot]R[/FONT][FONT=&quot]aise 8x4[/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]
    [FONT=&quot]L[/FONT][FONT=&quot]ying [/FONT][FONT=&quot]T[/FONT][FONT=&quot]riceps [/FONT][FONT=&quot]E[/FONT][FONT=&quot]xtension[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]10x3[/FONT]

[FONT=&quot]T[/FONT][FONT=&quot]riceps [/FONT][FONT=&quot]E[/FONT][FONT=&quot]xtension 10x4[/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]
    [FONT=&quot]T[/FONT][FONT=&quot]riceps [/FONT][FONT=&quot]R[/FONT][FONT=&quot]ear [/FONT][FONT=&quot]R[/FONT][FONT=&quot]aise 8x3[/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]
    [FONT=&quot]Bench Dips 10x4[/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]
    [FONT=&quot]1 gün ara ile bu programı yapmayı düşünüyorum beslenme olarak sabah 4 yumurta beyaz 50 gr extra light peynir 4 dilim kepek ekmeği 1 bardak süt 1 domates veya salatalık

öğlen[/FONT]
    [FONT=&quot]100gr yavuk haşlama (yağsız,tuzsuz) tavuğun suyu ile 1 çay bardağı bulgurdan pilav (yağsız, tuzsuz) 5 kaşık konserve bezelye[/FONT]
    [FONT=&quot]
    [/FONT]
    [FONT=&quot]akşam[/FONT]
    [FONT=&quot]Öğle ile aynı[/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]
    [FONT=&quot]Ara öğünler[/FONT]
    [FONT=&quot]yarım elma ve yarım avuç kuru üzüm
    [/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]
    [FONT=&quot]öğle akşam öğünleri arası idman yapmayı düşünüyorum[/FONT]
    [FONT=&quot]idman günleri arasında 50dk orta tempo koşmayı[/FONT]
    [FONT=&quot]her gün barfiks ve dips çalışmayı planlıyorum[/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]
    [FONT=&quot]www.facebook.com/ErtugrulBoyacii daha hızlı yardımcı olabilecek arkadaşlar eklerse sevinirim
    [/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]

2. Shredded

Shredded Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Rutin bir beslenme olmadan günlük beslenme ile çalıştım ancak hacimsel bir artış olmadı nedendir nerede hata yapıyorum ne yapmalıyım ?

Sorunun cevabını kendin yazmışsın bu sporun yarısından fazlası beslenmedir :)

kartals340 bunu beğendi.
  3. marco106

marco106 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İzmir
    bencede dengeli ve düzenli beslenmen gerek ayrıca idmandan sonra protein alımı kesinlikle şart..... beslenme,uyku düzeni ve disiplinli düzgün hareketleri yapma ve sabır .....

4. UrbanTR

UrbanTR Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Üniversite Öğrencisi
    Yer:
    Bayburt
    peki bir etkiside idmanların sıklığı olabilir mi kolum belirli bir noktaya geldikten sonra şişmedi diyebilirim, acaba idmanlardada sıkıntı var mıydı ?

son olarak yeni programım 20 dk falan sürüyor sizce yeterli olacak mıdır ?

kartals340 bunu beğendi.
  5. kartals340

kartals340 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Selam :)2 aylık bir süreç için çabucak birsonuç beklenemez ,hacim alma dönemi 2 ay dan çok daha uzun sürer bu durumda biraz daha sabır ve mükemmel bir diyet ile istediğiniz sonucaulaşacaksınız , hacim almak istiyorsanız bolca makarna , pilav gibi karbonhidrat ağırlıklı beslenmek ve idman sonrası etinizi yumurtanızı makarna gibi karbonhidrat ve proteinimizi ihmal etmeyin .
    Hacim döneminde: bolca su tüketimi önemli diye birşey duymuştum ayrıca programınız gayet iyi fakat hareketleri yaparken kaslara iyice yedirin hızlı hızlı yapmayın son damlasına kadar tüketin bu çok önemli. Uykudüzeniniz ve yemek saatlerinize dikkat edin
    SİZDEN RİCAM SABIR SABIR SABIR :)

UrbanTR bunu beğendi.
  6. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    ağırlıklar çok az değilmi?
    anlış anlamadıysam 6kg ile biceps çalışıyorsun
    doğrumu?

UrbanTR bunu beğendi.
  7. UrbanTR

UrbanTR Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Üniversite Öğrencisi
    Yer:
    Bayburt
    hocam öncelikle yorumunuz için çok teşekkür ederim, acele ettiğim konusunda haklısınız ama yaklaşık 4 yıldır sporla uğraşıyorum hobi olarak özellikle son 1 yılda emek verdim diyebilirim bu 2 ay yaptığım son dönem içindi birazda ondan sabırsızlığım. tekrar teşekkür ederim :)

yok hocam 10 kg artı yaklaşık 1,5kg bar ile çalışıyorum 6 olan sağ kol için 3 sol kol için 3 seti belirtiyordu. yorumlarınızı esirgemezseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler :)

8. kartals340

kartals340 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    ne demek herzaman :) son sorum protein tozu veya herhangi birşey kullanıryor musun ?

UrbanTR bunu beğendi.
  9. Solwied

Solwied Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    dumbell flydan sonra incline bench ondan sonrada dips eklemeni öneririm

UrbanTR bunu beğendi.
  10. UrbanTR

UrbanTR Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Üniversite Öğrencisi
    Yer:
    Bayburt
    yok hocam sadece yukarıda ki beslenmeyi yapıyorum, tabi aralara lif kaynağıda ekliyorum ve tabi ufak tefek kaçamaklar :)
    az önce l carnitine sipariş ettim tr-power 50 kapsül bakalım idman ve koşulardan 45 dk önce alacağım yağı ne kadar azaltırsam o kadar iyidir
    tavsiyeleriniz olursa seve seve dinlerim

incline bench seve seve eklerim zaten en iyi kas grubum göğüs şu anda, dips konusunda her gün çekiyorum hocam bench_O

11. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    15sn dinlenme ve kilolar az degilmi? kilo yukseltmeye basladikca gelisim olacaktir. Biraz amino ve protein takviyesi deneyebilirsiniz.

12. UrbanTR

UrbanTR Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Üniversite Öğrencisi
    Yer:
    Bayburt
    hocam doğal gitmeye çalışıyorum elimden geldiği kadar, birde gurbette öğrenciyim şu an ağırlıklarım 20 kg toplamda Allahın izni ile elime geçen ilk para ile alacağım ama şu anda 2.programda işimi görüyor bunlar. omuz için 5, arka kol için 5, göğüs için 20, biceps için 10, ayak için 20, sırt için 5 gidiyorum (barsız ağırlıklardır) ama genede arttırmak gerekir derseniz en kısa zamanda temin ederim tabiki

hasanateş bunu beğendi.
  13. Kursat38

Kursat38 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Hacim için forumda hem beslenme hem antreman için güzel bilgiler var.Hacim için max ağırlık 8 tekrar şeklinde yapabilirsin hacim antremanı için en önemli şey ağırlıklardır beslenmede önemli karbonhidratlı ve protein ağırlıklı bir beslenme oluşturmalısın.Yatmadan öncede süt peynir yiyebilirsin bir yazıda okumuştum yatmadan önce protein almanın kasları daha çok geliştireceğiyle ilgili bu kadar inşallah amacına ulaşabilirsin Başarılar...

Sayfayı Paylaş