Yaklaşık 1 hafta oldu hızlı kilo veriyorum.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Michelangeloserj tarafından 4 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Michelangeloserj

Michelangeloserj Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Motion graphic, Vfx artist.
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba öncelikle bu forumdaki ilk mesajım o yüzden bir kaç hata yaparsam kusura bakmayın.

Yaklaşık 1 hafta oldu spora başlayalı birazdan görsel olarak vücut ölçümlerimi ve hocamın verdiği egzersizleri göstericem. 82 kiloydum 1 hafta geçti ve şuan 79,5 kiloyum sanıyorum ki kaybettiğim suya tekabül ediyor bu oran.

Ve 7-8 ay önce 1 aylığına başka bir salonda yine çalışmıştım ve 87 kilodan 80'e düşmüştüm 1 ayda. Tabi okul zamanı olduğu için vize dönemi bırakmıştım şimdi okul bitti ve düzenli olarak tekrar gitmeye karar verdim ve evime en yakın spor salonuna kayıt oldum. Kayıt olurken yapılan ölçümde obezite sınırını baya aştığım ama onun haricinde her şeyin normal olduğu sonucu çıktı. Hatta kas ağırlığım 60 kiloydu hocam güzel bir oran demişti. 1 hafta oldu ve 2,5 kilo vermişim. Bu arada ölçüm fişimi kaybettiğimden yeniden ölçüm yaptırdım 4 gün sonra ve kas ağırlığımın 59.4 kiloya düştüğünü gördüm. 1 hafta sonunda tartıya çıktığımda ise 79.5 kiloya düştüğümü gördüm. Bu arada beslenme alışkanlığım çok kötü yani düzenli olarak bir beslenme programım yok kahvaltı ve akşam yemeğinden ibaret (tabi şekeri, basit karbonhidratları, ve aburcuburu minimuma indirdim).

Şimdi ben kas mı kaybediyorum su mu kaybediyorum ? Ve bana kas kütlemi kaybetmeden yağ yakmak için önerileriniz nelerdir ? Ulaşmak istediğim vücut tipi bulk değil ama yinede biraz hacimli görünmek istiyorum.

4. gün yaptırdığım ölçüm fişinin resmi :

Ve hocamın bana yazdığı başlangıç programı :

Cevaplarınız için teşekkürler şimdiden...

2. Taarruz

Taarruz Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Boyun kaç?
    Ona göre daha iyi yorum yapılabilir. Kas kaybetmeden zayıflaman mümkün değil, ancak minimum kaybetme imkanın var.

Yemek düzenin yoksa zaten kas kaybetmen üst seviyede olacaktır. Yeterli proteini gıdalardan almazsan o kaslar nasıl korunur veya artar?

Ama yeterli gıda alırsan zayıflama amacın da varsa kas yine kaybolur ama minimum oranda.

Hem kas hem zayıflama ikisi bir arada maalesef mümkün değil.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme: 4 Ağustos 2015
  3. Michelangeloserj

Michelangeloserj Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Boyum 1.69 ama ölçüm cihazına 1.70 olarak girdik karışıklık olmasın diye. Aslında yetersiz beslenmiyorum sadece düzensiz besleniyorum yani saatleri tutmuyor ve öğünler az. forumda takip ettiklerim kadarıyla antremandan önce karbonhidratlı ve lifli şeyler yemeye çalışıyorum antremandan sonra da proteinli gıdalar yemeye çalışıyorum. Ama her zaman et yeme lüksüm olmuyor akşam yemeğinde et olmazsa yumurta haşlayıp yiyorum. Ve en kötü alışkanlığım işim dolayısıyla uyku düzenim baya kötü geceleri uyumuyorum diyebilirim şuanda olduğu gibi. 1 ay sonra tekrar ölçüm yaptırıcam ve size sonuçları tekrar bildiririm.

4. Taarruz

Taarruz Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Olaya spor öncesi sonrası diye bakma, antrenman sonrası kas 48 ila 72 saat boyunca gelişir, onarılır kalori ve proteini gün içine yaymalısın.

Yerinde olsam şu an için kas kaybını çok düşünmezdim, sonuçta şu anda hala fazla kilon var görünüyor.

Yapabildiğin en yüksek ağırlıklara gir, tabi hareketi bozmadan, proteini eksik etme, yeterli karbonhidrat alımı da yap ama ihtiyacından 500 kalori eksik olsun.

Minimum kas kaybıyla kilonu oturt. Sonra normal kaloriye dön, baktın yağ hızlı artıyor frene bas.

Kontrollü gitmeye çalış ama zayıflamak istiyorsan kas kaybı olması çok normal. Mart ayında 89 kiloydum bulk, 79'a düştüm şu anda ve kas kaybı da yaşadım doğal olarak.

Moral bozacak durum yok. Kaldı ki beslenmeye başlayınca tekrardan kaybettiğin kaslar kolay geri gelir kas hafızasından ötürü.

Herkeste olan durum bunlar normaldir.

Michelangeloserj bunu beğendi.
  5. Michelangeloserj

Michelangeloserj Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Çok teşekkürler hocam. şimdilik ağırlık arttırmadan yapabildiğim standart ağırlıklarla setleri tamamlayıp hareketi doğru yapmaya gayret ediyorum. 2. haftanın sonunda ağırlık arttırmaya başlayıp zorlamaya başlayacam planım bu. Bir yandan kardiyo tabiki. Daha önceki 1 ay gittiğim spor salonunda 7 kilo vermem sanırım hocanın verdiği yoğun kardiyodan kaynaklıydı 20şey dakika koşu bantı, bisiklet ve air walk veriyordu. Şimdiki gittiğim yer kardiyo olarak sadece 20 + 20 koşu bandı verdi ve 1 haftada 2,5 kilo vermem tuhafıma gitti. Sanırım şekeri meşrubatı ekmeği falan kesince spora bile gerek kalmadan bünyem ideal kiloya ulaşmaya çalışıyor ya da çok hızlı bi şekilde hem kas hem su hem yağ kaybediyorum. 3 hafta sonraki ölçümlerde anlayacaz bakalım sizinle de paylaşırım :)

6. Taarruz

Taarruz Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Bekleriz, başarılar.

Michelangeloserj bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş