Yakın savunma için tavsiye

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve muallim tarafından 29 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. muallim

muallim Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar yakın savunma tekniklerini öğrenebileceğim bir spora başlamak istiyorum. Yani fiziksel saldırılara karşı kendimi koruyabilecek duruma gelmek istiyorum. Aynı zamanda fit bir vücuda sahip olmak istiyorum. Yani sağlık da önemli benim için. 1.78 boy ve 80 kiloyum. Fazla teknikleri olan ve öğrenmesi uzun yıllar alacak olan bir spora başlamak istemiyorum. Siz ne tavsiye edersiniz?

Dentokan bunu beğendi.
  2. Dentokan

Dentokan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam hangi şehirdesiniz bilemiyorum ama ben 2005 yılından beri Geleneksel Savaş Sanatları ile ilgileniyorum. Dediğinizi karşılayacak boyuttadır. Hem saldırı hem savunma tekniklerini barındırır. Dentokan Aiki-jujutsu olarak aratırsanız nette anlarsınız. Jujutsu bir savaş sanatıdır ve bünyeside birçok sporu barındırır. Zordur ama bir o kadar da keyiflidir. Vuruş, sıkma, boğma, eklem kilitleme ve kırış tekniklerini barındırır. Günümüzde MMA denilen spor tamamen jujutsunun sporlaştırılmış halidir.Öğrenmesi ise bir ömür sürer diyebilirim :) Ben Ankara'dayım. Yardımcı olabildim umarım

muallim bunu beğendi.
  3. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Zamanın varsa, beslenmen iyi ise, uykunda sorun yaşamıyorsan; kick boks+judo öneririm.Haftanın 3 günü birisine, 2 günü de diğerine ayırabilirsin. Haftanın 2 günü de dinlenirsin.

muallim bunu beğendi.
  4. Serhat..

Serhat.. Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Biraz uzak dur yeter

abseto bunu beğendi.
  5. emrecagdas

emrecagdas Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    eğer maddi durumunuz iyi ise kesinlikle whing chun öneririm

muallim bunu beğendi.
  6. muallim

muallim Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    İlginiz için teşekkür ederim. Bursa'dayım. Burada Jujitsu eğitimi veren yer var mı bilemiyorum. Benim için haftasonu uygun zaten. Acaba kick boks için birkaç ay özel ders mi alsam diyorum. Aiki-jujitsu videolarını izledim hoşuma gitmişti. Bir de real aikido diye bir şey var. O da hoşuma gidiyor.
    --- Mesaj birleştirildi, 7 Ağustos 2016 ---
    Onun çeşitli ekolleri var sanırım. Avcı, Ebmas vs. İnternette epey olumsuz yorum var bu wing tsunla ilgili. Para tuzağı diyenler vs.

7. Serhat..

Serhat.. Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    babacan o wing chun falan türkiyede hikâye işin şakası bir yana ben sana MuayThai öneririm hem ileride Mma içinde sana güzel bir hazırlık olur MuayThai yap ötekilere ihtiyacın olmaz demir gibi olursun ilerledikçe iyi oldukca da sıkma boğma dövüş sanatlarına gecersin sana kalmış milletin isteğine göre değil sen kendin ne istiyorsun o önemli
    Kick box ile uğraşma kendini kısıtlama sadece tekme ve yumruk öğrenme git diz kullanmayı öğren dirsegi öğren MuayThai de yumruk var kick box daki tüm kombinasyonlar mevcut ama diz dirsek in çeşitli teknikleri çok bir sürü teknik var blok iskif falan üstüne üstünlük adamı tutmak yere atmak sarılıp diz dirsek vurmak serbest kick boxda bunlar yok mesela veya adamin tekmeyi tutup ona karsilik vermek serbest adami tutup itip tekme yumruk vurmak serbest uçarak istersen sıçarak fark etmez istedigin gibi dövmek serbest MuayThai iyidir yinede sen bilirsin
    Madem sokakta kendini savunmak istiyorsun MuayThai senin için uygun ama sana şöyle söyleyim bu sporları öğrendikten sonra sokakta kimseye vurmazsin . Sokakta dovusmek içinde gitme salona hiç bir hocaya sokakta yararmi ? diye soru sorma bazıları böyle insanları salona kabul etmezler . Sporculuk temiz ahlak demektir . Bu soruyu sorarsan seni kabul etmeye bilir bilgin olsun başarılar

Son düzenleme: 7 Ağustos 2016
  8. muallim

muallim Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    İlginiz için teşekkür ederim. Kavgacı bir insan değilim. Sakin bir yapım vardır. Uzlaşmacı bir insanım ama bazen olaylar karşısında ne kadar alttan alsanız da karşınızdaki insan bunu fırsat bilip sizi ezmeye kalkabiliyor. İnsanın üzerine yürüyüp el kol hareketleri falan. İşte bu gibi durumlarda az biraz haddini bildirmek gerekebiliyor. Bu ülkedearabayla yol verme anlaşmazlığında bile millet bir birini boğazlama eğiliminde. Bu gibi agresif insanlara karşı kendimizi korumalıyız diye düşünüyorum. Muay Thai de var aklımda aslında. Sizce öncelikle birkaç ay iyi bir hocadan özel ders alsam iyi olur mu? En azından temel teknikleri daha doğru bir şekilde öğrenmiş olurum diye düşünüyorum. Yani birebir eğitim almak etkili olur mu?

9. emrecagdas

emrecagdas Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Muay thai (10 khan) karate kenpo (siyah kuşak 1 dan) aikido (yeşil kuşak) Bu sporların hepsini yapmama rağmen whing chun kadar sonuç odaklı ve karmaşık bir dövüş sanatı görmedim çünkü whing chun öğrenmesi gerçekten zor bu sporlara göre. Evde kardeşime bile muay thai öğretebiliyorum fakat whing chunu hocasından bile öğrenmek zor bi zanaat. Kalça dönüşleri ve dirsek eksenlerini doğru ayarlayan herkes muay thai yapar fakat whing chun gerçekten zor. Benim tavsiyem whing chun yapman olacaktır daha az efor daha hızlı ve yumuşak çözümler için :)
    ayrıca arkadaşlar ne dövüş sanatı öğrendiğinizin önemi yok bi dövüş sanatının felsefesini benimsediğiniz zaman kavgaya soğuk bakarsınız hatta iğrenirsiniz çünkü boş ve gereksiz insanlarla yapacağınız sokak kavgaları size anlamsız gelir, daha dişli ve bilgili rakipler istersiniz sporunuzda yükselmek yada bir dövüş sanatı öğrencisine meydan okumak istersiniz. bunun sonucunda da müsabakalara girersiniz yada uzak doğu dövüş sanatı okullarından sporculara müsabaka teklifi yaparsınız. Tabiki bu söylediklerim gerçekten bu sanatların özüne saygılı olan ve öğrenmeye aç öğrenciler için.

Son düzenleme: 7 Ağustos 2016
  10. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Kıytırık olan self defansları yapma.MMA öneririm.Büyükşehirdeysen kesinlikle MMA yap.

11. muallim

muallim Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Başlangıç için mma ağır olabilir diyenler var.

12. Eltigre

Eltigre Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Herşeyi yap Wing Chun yapma.Wing Chun zengin kodomanların para bayılmayı çok sevdiği,bunu bilen ticari zekası yüksek kişilerinde faydalandğı bir olay.Daha müsabık olarak sporcu yetiştirmeyen bir spor dalından savunma sanatının fayda sağlayacağını düşünmüyorum

muallim ve SiR_Arawn bunu beğendi.
  13. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Judo, Kick Boks, Karate...Bu 3 üne de kefilim... Wing Chun ise boş iş:)

muallim bunu beğendi.
  14. rocky07

rocky07 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Antalya
    Hocam sizi forumda sürekli görüyorum 20 yili devirmişsiniz e tabi sizde bi hoca sayilirsiniz dediklerinizi dikkate aliyorum peki boksa neden sıcak değilsiniz forumda ben boksa başlayacam ve muay thaiye arada yaparim boks en temeli değil mi ?

15. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Ara ra tavsiye ediyorum ama Boksör olmadığım için, bilmediğim bir alana yönlendirmek istemiyorum.

muallim bunu beğendi.
  16. Emrecan Dönmez

Emrecan Dönmez Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Bizim salonda wing chun yapanlar var antreman benim antrenmanım başlamadan bir sure izleme fırsatım oldu hızlı bir bokser yumrugunu o şekilde bloklayacaklarini sanmıyorum ama yerdeki bogusmalari cidden etkili ama benimde önerim muay Thai yönünde istersen krav manga öğrenmesi kolaydir istersen onuda yapabilirsin

muallim bunu beğendi.
  17. VOLKAN VEYSEL DURAKÇAY

VOLKAN VEYSEL DURAKÇAY Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    DIŞ TİCARET
    Yer:
    İZMİR
    Kick box çalış , basit etkili güçlüdür , çok teknik yoktur,
    wing chun , iu jitsu diye girersen sürü sepet teknik ,duruş vardır

muallim bunu beğendi.
  18. muallim

muallim Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Kickboks tercihim olacak. Fakat sanırım hoca ve salon önemli faktör. Bir salona gittim geçenlerde. Malzemeler eksik. Hoca biraz ilgisiz gibi. Sanırım biraz daha paraya kıyıp iyi bir hoca bulmak şart.

19. VOLKAN VEYSEL DURAKÇAY

VOLKAN VEYSEL DURAKÇAY Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    DIŞ TİCARET
    Yer:
    İZMİR
    Salon olarak eve yakın salon iyi salondur , önümüz Kış , eve yakın salonda rahat edersin,
    Önemli olan başlamak , önce form tutarsın , tecrübe kazanırsın bilgin artar ,
    Sonra daha iyi bir salona geçersin ,

muallim bunu beğendi.
  20. |_-HaN-_|

|_-HaN-_| Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Brazilian Jiu Jitsu için İstanbul'da Corvos Combat takımını öneririm gerçekten çok disiplinli ve başarılılar.. One Championship'te dövüşen mma sporcusu mevcut ve gerçekten bu işin hakkını vererek yapan bir takım.

Sayfayı Paylaş