Yakışıklılık ?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve PowerLife tarafından 6 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. PowerLife

PowerLife Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar benim canımı sıkan bazı sorunlarım var.Misal benden yakışıklı birini gördüğümde hemen morelim bozulur ve canım sıkılır.Ya en iyisi olmak yada hic gibi bir düşüncem var.Aranızda bu sorunu yaşıyan varmı merak ediyorum.Önerilerinizi bekliyorum.

Yaşım 17 teşekkürler..

2. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    bende kendimden uzun kadın görünce canım sıkılır.bende yardımları bekliyorum

F35 bunu beğendi.
  3. mertkln

mertkln Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Bu yaşlarda hepimizin bu tür takıntıları olmuştur zamanla geçiyor :)

4. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    yakışıklılık insanın kendi elindedir. dışardan baktığında insanlardan neyin eksik kaşın var gözün var ağzın burnun hepsi yerli yerinde değil mi ?

saç çok önemli. Mesela ben 3 numara yaptığımda saçı iğrenç bi tipim oluyor. ama saçlarım şuan yanlar kısa üstler uzun önde hafif renk var acayip beğeniyorlar saçlarımı. yakışıklı olduğumu da çok söylediler. ama bak saç önemli mesela benim tipimi saç değiştiriyor. siz de farklı varyasyonlar deneyin ve eminim yakışıklısındır

5. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Gönül bu otada konar bokada demiş atalarımız kimine göre çok yakışıklısındır kimine göre değilsindir.

6. mcan09

mcan09 Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    VG :)
    Yer:
    Aydın
    O değilde kıyaslama yapmayın arkadaşlar çünkü size göre üstün olduğunu düşündüğünüz kişiler vardır buda dolayısıyla moralinizi bozar.

7. sinyorterim

sinyorterim Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    sağlıgın yerindeyse hiçbiseye üzülme ne hastalar var senin yerinde olmak için nelerini verirlerdi

8. Loda

Loda Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Birbirimizi kandırmayalım, bu yakışıklılık çirkinlik mevzusunda herkes iyimser davranıyor ama çirkin olmayan biri durumun ne kadar kötü olduğunu bilmez. Konu yakışıklılık üstüne ama bir yerde okuduğum şu yazıyı paylaşmak istedim son mesajdan sonra.

''- Hani diyorlar ya, kolun bacağın tutuyo, kulağın duyuyor, gözün görüyor daha ne diye ? Hani diyolar ya Şükret ! Bizim kalbimizi,
    duygularımızı, hayatımızı almışlar elimizden, kol bacak olsa ne olur be kardeşim onlar teferruat !

hayata bir sıfır önde başlamamaktır. beraberliği yakalamak için kimileri güzelleşme aşamalarından geçer, çirkinlik alametleri olarak bellenmiş gözlük, diş teli, sivilce, fazla kilo vb unsurlardan sıyrılmaya çabalar, hatta abartıp dudak, burun, çene tadilatına girişir; kimileri durumu kabullenip önündeki maçlara bakar, aşırı çalışkan, okul birincisi, sınav birincisi, sektöründe lider falan olur; bazılarıysa hiç kasmaz koyvermenin dayanılmaz hafifliğinde süzülür.

sanal hayata on sıfır yenik başlamaktır. (bkz: dis teli olan hatunla yazistigini anlamak) (bkz: şişko hatunla yazıştığını anlamak)

boş yere pohpohlanmamak, hak edilenden fazla değer görmemek, hatta çoğu zaman hak edilenden daha az önemsenmek, şımarık olmamak, pembe gözlüklerle dolanmamaktır. kimilerine çalışma, başarma, para kazanma, güzel olan şeyleri elde etmeye çalışma, kariyerinde yükselme azmi, yırtıcılık, hırs; kimilerine yeteneklerini keşfetme olanağı, bireysellik, sakinlik, dinginlik getirir.

dikkat çekici, göz alıcı olmamaktır. karışık, kalabalık, curcuna, rahatsız edici ortamlarda ya da ürkütücü tenhalarda doğal kamuflajdır.

prezantabl kelimesinin geçtiği iş ilanlarında baştan kaybetmek, havalı olmanın birinci planda önemli görüldüğü mülakatlarda adam yerine konmamaktır.

güzelliğin on para ettiği ortamlardan zevk almamaktır.

gerçek arkadaş ve dostlara sahip olmaktır. az olsalar da özdürler. çekici görünmemek, etraftaki kuru kalabalığı baştan doğal seleksiyona uğratır. arkadaş çevresinin uçsuz bucaksız olmayışından kaynaklanan ilgisizlik zaman zaman calarsa annemdir mesajsa turkcell dir boyutuna varabilir.

çirkin olmak bebeklerde de etkilidir. eğer bir bebek şirin değilse, çirkinse, ne bileyim insana sempatik gelmiyorsa o bebek pek sevilmez, o bebekle oynanmaz. ama şu reklam bebeklerinden olursa bir çocuk, tüm güne gelmiş bayanlar tarafından ilgi çeker, sevilir, okşanır, koklanır.

çirkin, kendini her zaman tetikte hisseder. asla rahat değildir. sahip olduklarını kaybetmemek için, sürekli canlı olmak zorundadır. aksi halde sahip olduğu şey, bir insan ya da bir statü, çirkinliğini fark edebilir. bu farkındalığı önlemek için, fiziksel özelliği dışındaki tüm iyi yanlarını en üst düzeyde ve güncel tutmalıdır. daha iyi espri yapmalı, daha iyi resim çizmeli, daha iyi şarkı söylemeli, daha iyi yazmalı ve insanı etkileyebilecek her türlü eylemde en üst düzeyde başarı göstermeye çalışmalıdır. çirkinlerin, yüzlerindeki yılgın yorgunluğun bir nedeni de budur. güzel, zıt yönlü bir mıktanıs gibi herkesi kendine çekerken, çirkin, insanları iter. çirkinin, insanları kendine çekmesi için ekstra bir güce ihtiyacı vardır; güzelliği/estetiği yenecek bir güce.''
    Alıntıdır.

barfiksPro ve deathlifter bunu beğendi.
  9. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Böyle komplexler bayanlarda olur sanirdim,hani birbirlerini cekemezler senmi benmi güzelim felan olayi,yüzüne gülüp ben daha güzelim derler arkasindan bayanlarda olur sanirdim demekki erkeklerdede varmis bisiy daha ögrendim hadi hayirlisi:)

10. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Bir kadın için güzel olmak ona çok büyük artı katabiliyor ancak erkeklerde böyle değil. Tipsizim diye üzülmeyin :) Saç, vücut ve kıyafet ile gayet çekici görünebilirsiniz. Yüz güzelliği her şey demek değil. Hatta erkekler için sıfırın biraz üstü.

11. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Pantalonun sag arka cebine sanki cüzdan varmis gibi gazete kagidini kesip tomar halinde oldukca kalin bir sekildeyerlestirin,bütün tipsizliginiz ortadan kalkicak hatta o mekanin en yakisiklisi bile olucaksiniz.

12. PowerLife

PowerLife Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler.Ama benim durumum ne kıskanclık nede kompleks.Biraz araştırdım karşıma 'mükemmelliyetçilik' tanımı cıktı.Büyük ihtimalle sorunum bu.Hayatımda griye yer yok. ya siyah yada beyaz.

13. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Merhaba PowerLife; Bence mükemmel veya dört dörtlük insan yoktur. Ama bakin sadece yoktur diyorum istersek neden olmasin.
    Karsinizdaki kişi sizden yakışıklı olabilir veya karsınızdaki kişi sizden dahada uzun olabilir.Hayat bunlar ile sınırlı değildir. Yakışıklı olmaya bilirsin ama bakımlı biri olarak bu açığını kapatabilirsin.
    Uzun olmaya bilirsin fakat bu açığını dik durarak güzel bir fiziğe sahip olarak kapatabilirsin.
    Tabiki bu kadarıylada sınırlı değildir. Sosyal hayatımızda önemli , kendimizi ne kadar geliştirdiğimiz ne kadar kitap okuduğumuz hangi konular hakkında bilgi sahibi olduğumuz,edindiğimiz çevrenin ne kadar geniş olduğu vs..
    Bence böyle seyleri sorun edeceğimize kendimizi geliştirmeliyiz her alanda.
    Yabancı diller öğrenmeliyiz,Fazlasıyla kitap,makale okumalıyız,Mesleki hayatımızda iyi yerlere gelmeliyiz,Özgüvenimizi arttıracak sporlarla ilgilenmeliyiz...

rockybalboa7 bunu beğendi.
  14. FATEMA

FATEMA Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    öğrenci
    Bu işler biraz farklı emin ol bi kıza sordum kıvançı nasıl dedim yok dedi ben aşık olacak olsam ferhat göçere aşık olurdum diğeri özcan deniz başkası tarkan başkası başka biri tamam kıvanç ağırlıktaydı ama bazıları kıvançı istemeyip özellikle başkalarından hoşalnıyor bu yaratılıştan bende kızın 165 filan olmasını isterdim ama bigün 150 boyunda tatlı bi kızla tanıştım nerede o 165 isteyen ben inan kızın boyunu uzatacaz deseler ellemeyin o zaman büyüsü bozulur derdim bu işler böle kimin kimi beğeneceği belli olmaz ama şuda var kendini kötü görmek aptallık yapmaktır,ronaldonun küçüklüğüne bi bak bakalım nasıldı o zamanlar irina shayk yüzüne bakmazdı ne olduysa sonradan oldu.Takma böle şeyleri.

15. caga

caga Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Capua
    Ergenlik.thums:

16. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    sen ne kadar yakışıklı olsanda emin ol yinede karşına senden daha yakışıklı biri çıkacaktır onun için kafana bunları takma ayrıca yakışıklılık,uzun boy önemli mi evet önemli ama en önemli şey bir insanın kariyeridir bunu unutma parasız ve bilgisiz kendini hiç geliştirmemiş biriysen ancak tiple,boyla lisede iş yaparsın neyse öncelikli görevin kariyer basamaklarını yavaş yavaş çıkacağın bir iş bulmak yada yapmaktır yaşam standartını yükseltmektir sonra bir kaç konuda bilgi sahibi olmaktır ondan sonra spora aynen devam ederek yağ oranını mümkün olduğunca minumuma indirmektir düzgün bir vücut insanın karizmasını yükseltir.bakımlı biri olmaya çalışıcaksın giyimine,saçına,başına özen göstereceksin ve sonra bak bakalım artık eskisi gibi kafaya takıyormusun yakışıklılığı

StoLen bunu beğendi.
  17. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Aynı seyleri düsünüyoruz desene Rocky :) Tamamiyle katiliyorum sana..

rockybalboa7 bunu beğendi.
  18. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    evet[​IMG] az çok hayatı tanıyan biri kariyerin yaşam standartının yani paranın tipden,kastan,boydan daha önemli olduğunubilir. şimdi diyeceksiniz yakışıklı olunca best model olurum ordanda oyunculuğa geçerim diye ama herkes o gördüğümüz dizi oyuncuları kadar şanslı değil maalesef çoğu yakışıklı,uzun boylu sıradan bir hayat sürüyor herkesi gel seni oyuncu yada müzisyen yapıp paraya boğalım demiyorlar,

StoLen bunu beğendi.
  19. drokin

drokin Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Millete Heveslenme Yüce allah herkesi eşit yaratmıştır.

20. WX

WX Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    denizli
    bence tipin düşündüğümüz kadar bi önemi yok kızlar için sokakda örnekleri çok ne barzoların ayıların yanında bebek gibi kızlar var çenen düşük olsun paran olsun yeter :D

Sayfayı Paylaş