Yag yakim Gunlugum

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve byarif06 tarafından 15 Ocak 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. byarif06

byarif06 Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Selamlar arkadaslar bende bayadir aranizdayim burada kendi yag yakim gunlugumu paylasicam motivasyon açisindan.
    kendim hakkinda bilgi verirsem 6 yildir ispanyada yasiyorum otura otura dana gibi olduk tabi :) turkiyede iken az cok spor gecmisim vardi. 85 kg falandim turkiyede iken ne zaman ispanyaya tasindim kilo aldim abur cubur vesaire cok yedim aile olmayinca duzen olmuyor...
    simdi 1 nisan 2015 de sadece diyete basladim 13 haziran 2015 e kadar diyet yaptim tabiki oyle SIKI degil ama bogazima dur dedim 120 den 114,5 a dustum.. bu surede gunde 2 ogun ve 2 ara ogum yaptim... bol bol yesilcay falan ictim zayifladik biraz...
    13 haziran 2015 de spora basladim salona gittim 13 agustos 2015 e kadar yaptim dogru duzgun bu surede 114.5 dan 106 ya dustum.... tabi kendime bir ozguven geldi veririm havasina girdim diyeti bosladim spor a haftada 5 gun giderdim 2 gun vs gitmeye basladim neyse agustos un sonunda biraktim salona vs gitmeyi diyeti falan agustosdan 31 kasim a kadar kendimi saldim yine tekrar tartiya ciktim 106 dan 109,5 a cikmisim... tekrar kendi kendime kararlar aldim bu boyle olmucak yaza kadar fit girmeliyim dedim 1 aralik da tekrar basladim suan 45 gun oldu 109,5 dan suan 105,5 a dustum 45 gunde evet az sayilir ama kendiminde hatalari var yok degil cok SIKI diyet yapmiyorum ozellikle hafta sonu gelince arkadaslar ile eglenceye vs cikiyoruz alkol vs derken gece acikiyorum diyeti bozuyorum gece pazartesi tekrar sar basa :D ama bu mesajimdan sonra daha dogrusu bu gunden sonra daha SIKIYA alacagim isi
    gunde 3 ogun 2 ara ogun seklinde yapicam.... pazartesinden itibaren her gece bu konuyu guncellicegim
    suplement olarak ; spora basladiktan 1 ay sonra yag yakici almistim ama arastirinca sagda solda konu vs okuyunca bence para kaybi kesinlikle yag yakicilar.
    yas ; 25
    boy ; 1,70 cm
    bel omuz gobek vesaire olcumu almadim

boydan dolayi baya bir yagli gozukuyorum ama pes etmek yok hedef haziran sonuna kadar 85 olmak.

bunlarda fotolar ;

Ekli Dosyalar:

2. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    Aleyküm selam. Alkol seni bir 2-3 saat mutlu eder. Ertesi gün pişmanlık dolu geçer.(Ahiret olayına hiç girmek istemiyorum sen anladın :)
    Diyeti arkadaşlarına aşıla sana zorluk çıkarmasınlar mesela Alkol, tatlı hamur işi vs.vs sana ayak uydurmaya çalışsınlar senin için daha iyi olacaktır.

3. byarif06

byarif06 Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    hamur isi vs kestim seker un tuz vs cikarttim , alkol ise suan sadece cumartesi geceleri aliyorum oda 1 bardak eskiden fazlaydi tabi... 1 bardaktan bisi olmazmis tabi arastirmama gore. :D

suanda 5 gun spor yapiyorum hafta sonlari gitmiyorum... un tuz hamur isi seker tuz cikolata gram aramiyorum canim cekmiyor... kendim restaurantta calisiyorum(doner isi) doner ve hazir fast food urunlerine dayanamiyorum sadece :D hafta sonu gelince zaten kendimi tutamiyorum bu urunlere karsi... tek sorunum o simdilik onu atlatirsam yaza kadar iyi girecem gibi.

Son düzenleme: 15 Ocak 2017
    Zizxy bunu beğendi.
  4. byarif06

byarif06 Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Gunlugumun 1. gunu pazar gecesi 4 gibi uyudum 11,45 de uyandim 12 de kahvalti yaptim
    sabah kahvaltisi ; 2 adet ceviz , 2 su bardagi sut , 5 yemek kasigi yulaf ve 1 avuc kuru uzum bunlari karistirarak yedim

saat 2 de , 1 adet yesil eksi elma

saat 4 gibi , salata , 2 yemek kasigi yogurt , yarim avokado , ve 1 parca tavuk gogusu(firinda), (salatada limon,sirke ve zeytinyagi vardi)

saat 5 de ; antreman , hareketleri bir sonrakinde yazicam , bugun sadece 3 tane bacak hareketi , 2 biceps hareketi , 1 tane abdominal hareket , 2 tane gogus hareketi , ve en son da 20 dakika eliptik bisiklet , 10 dakika steps makinesi seklinde bitirdim... toplam 1 saat 10 dakika salondaydim
    6,15 de eve geldim , 4 adet yer fistigi yedim simdi aksam yemegimi bekliyorum saat 8 gibi yiyorum bulgur pilavi , salata , 1 parca tavuk gogusu yine ve uzerine yesil cayimi icip tamamlicam gunumu.

Zizxy bunu beğendi.
  5. byarif06

byarif06 Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    2. gun sali gunu...
    Pazartesi gece yine 3-4 gibi yattim sali sabahi 11 de kalktim acele ile randevum vardi yabancilar subesine gittim , kahvalti vs yapamadim evde , kafeterya tarzi biryerde yaptim

12.30 sabah kahvaltisi ; 1 bardak sutlu kahve , 1 kepek ekmegi ile kasarli tost

saat 14,30 ara ogun ; 3 adet yer fistigi.. 1 tane ceviz.

saat 4 ; Yoğurt, salata ve 1.5 parça tavuk göğsü 1 bardakta yeşil çay
    http://i.resimyukle.xyz/LBa1.jpg 1,5 parca bile degil foto koyalim. :D

saat 5,15 antreman ; 30 dakika agirlik antremani , 30 dakika kardiyo

6,30 da ; 1 adet elma

saat 8 ; yine 1 kase yogurt , ve yarim tabak ispanak yemegi. ve 1 tane salatalik seklinde tukettim.

saat 10,30 da ise yarim avokado.

not ; antremandan once karbonhidrat tuketilmesi gerektigini biliyorum , ama ben tuketince karnimda acayip siskinlik oluyor ve uzerime agirlik cokuyor o yuzden iyi verim alamiyorum.. bunun icin saatlerimi vs ayarlamak zorundayim sabah biraz daha erken kalkmaliyim ama oglen 1 de is basi yapiyorum gece 11,30 - 12 ye kadar calisiyorum.

Winches919 bunu beğendi.
  6. Kardanadam88

Kardanadam88 Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yönetici
    Yer:
    Istanbul
    3 adet yer fıstığını yiyip nasıl bırakabiliyorsun ya ? Ben artık önünden geçmiyorum kuruyemiş reyonunun. İyi gidiyorsun ama beslenmen zayıf , o kilolarda bu kadar az beslenmene gerek yok , bence biraz daha porsiyonları arttırabilirsin. Sonradan çabuk tükenmemek adına. Makrolarını muhakkak hesapla ona göre bir çizelge oluştur.

7. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    Kabuklu yer fistigi aliyorum eve isten gelirken. 1 Pakette 750-800 gr oluyor. Cay ile birlikte iyi gidiyor :D Annem yeter cok yedin diyor ama nafile :D

8. RALTUNDA

RALTUNDA Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Hacı bana olmaz demi. Tuzsuz yer fıstığı???

9. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    neden olmasin ? herkese olur :D
    Sonucta saglikli mis gibi temiz yag ve protein var.

10. byarif06

byarif06 Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    valla yer fistigi oyle canimin cok cektigi sey degil ama yenilmesi gerekli oldugunu biliyorum. kaliteli yag var tokluk hisside veriyor. :D hocam dogru diyorsunuz az besleniyorum cunku sabah gec kalkiyorum zamanlari ayarlamam sart o yuzden sabah ve ogleni kisitli aralarda yiyorum zaten midem doluyor... onerinizi dikkate alcam biraz daha arttirmaya caliscam

11. Kardanadam88

Kardanadam88 Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yönetici
    Yer:
    Istanbul
    Sağlıklı temiz yağ ve protein var ama yemesini bilene , benim gibi paketi bitirirsen olmaz benden demesi. O yüzden günde iki - üç çay kaşığı fıstık ezmesi yiyorum hem ağzımın tadı değişiyor hemde kendimi kontrol edebiliyorum. Öyle fındık - fıstık kaju falan alırsam paketi direk bitiriyorum , resmen duramıyorum.

12. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    Aynen dozunda yersek yararli. Bende oyle kuruyemiste sanki mide sinirsiz gibi yiyorum. Kalkinca karnim patlicak gibi oluyor :(
    Sonra gaz SIKISMASI ugras dur :)

Winches919 ve Kardanadam88 bunu beğendi.
  13. Kardanadam88

Kardanadam88 Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yönetici
    Yer:
    Istanbul
    Çok da kalorili , geçen 300 gram tuzlu fıstık yemişim ya. Neredeyse 2000kcal düşünebiliyor musun ? Ben bıraktım rahatım...

Winches919, RALTUNDA ve Zizxy bunu beğendi.
  14. RALTUNDA

RALTUNDA Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Bi deneyelim bakalım. Nasıl birşey miş :)

15. byarif06

byarif06 Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    3.gun carsamba
    sabah kahvaltisi 11,45 ; yulafli omlet ve pul biber(2yumurta) , yarim avuc tulum peyniri , yesil cay , 4-5 adet domates ve 4-5 adet salatalik
    http://www.hizliresimyukle.com/images/2017/01/19/16176199_1335733213157798_221446211_n.md.jpg

14.30 ara ogun ; 1 elma

15,45 oglen yemegi ,1 kepekli ekmek , salata ve avokado karistirdim , 2 parca tavuk gogusu , ve pirinc pilavi ekledim bugun cok az cunku antreman sirasi cok siskin oluyor vucudum fazla tuketemiyorum.
    pilav bu kadar ; http://imgim.com/16128462_1335733299824456_1707175710_n.jpg
    buda komple ogun http://imgim.com/16128322_1335733279824458_1633376270_n.jpg

saat 17,20 antreman ; 25 dakika eliptik bisilet , 25 dakika agirlik antremani bugun az yapabildim zamanim yoktu

18,30 ; 1 adet mandalin

20.00 ; ispanak yemegi , salata ve yogurt , 1 kepekli ekmek

22.00 ; 1 avokado yine :D baya seviyorum..

fatsecret programina gore yediklerimi hesapladim bugun aldigim kalori 1474 cikti , benim 2000 civari almam lazim kilo vermem icin kalan 500-600 kaloriyi ne ile kapatayim arkadaslar badem,fistik,findik ilemi yoksa baska ne onerirsiniz ? , spor gecmisim var hazirandan agustosa kadar , simdide araliktan beri yapiyorum haftanin 5 gunu... protein tozu icin erken almak istemiyorum

buda resimi ; [​IMG]

birde su var , bugun acayip karnim toktu yani aclik vs hissetmedim hissetmiyorum hic bir sekilde... avokado gercekten tok tutuyor beni gunde en az 1 tane tuketiyorum. ama yinede kalorimi arttirmam lazim saglikli beslenmek ve yag yakmak icin.

Son düzenleme: 19 Ocak 2017
  16. byarif06

byarif06 Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    11.30 da uyandim
    12.00 kahvalti ; 2 dilim kepekli ekmekle tost(peynirli) , domates salatalik ve yesil cay.

14,30 ; 1 adet yogurt müsli karisimli..

15.45 ; 1 ton baligi zeytin yagli ama yinede suzdum ben icini. bol salata + brokoli.. 1 dilim kepek ekmegi + yarim teneke cola zero.

16,55 yarim muz enerji vermesi acisindan.
    17.00 antreman bugun baya enerjiktim... 40 dakika kardiyo 30 dakika agirlik...

18.25 ; 10 adet fistik içi.

20.00 1 tabak kuru fasulye(susuz) , salata ve uzerine 1 bardak yesil çay.

22.00 1 adet elma

not ; aksam yemegimi daha yemedim ama hazir , hepsini hazirladim turkiye 2 saat ilerde oldugu icin suan saat 18.50 daha. :D

Winches919 ve berkay7743 bunu beğendi.
  17. byarif06

byarif06 Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    4. gun CUMA....
    saat 11 de uyandim
    11,30 kahvalti ceyrek litre yagsiz sut , 4.5 yemek kasigi yulaf + kuru uzum... bu bitince yarim salatalik yedim uzerine...

14.00 ; 1 adet elma

15.45 , is yogunlugudan dolayi oglen yemegimi hazirlayamadim , doner dukkaninda calistigim icin dukkanda hemen hazir yedim 50 gram tavuk doneri bol marullu domatesli soganli + 1 bardak ayran.
    ekmek hamburger ekmeginin biraz buyugu boyle ; http://i.resimyukle.xyz/QM63.jpg

16.45 ; yarim muz

17.00 antreman , 25 dakika kardiyo , 25 dakika agirlik , bugun fazla yapamadim is yogunlugudan dolayi, suan isteyim aksam servisi icin hazirlik yapiyorum. :D

18,15 10 adet fistik içi...

20.00 , kuru fasulye(susuz) , salata , salatalik tursusu , 1 ayran , 1 dilim kepek ekmegi

22.00 ; 1 tane avokado..

not ; aksam yemegimi halen yemedim ama hazirdi dunden.... oglen yemegimde kuru fasulye yemek istemedim cunku karnimda hafif sislik oluyor antremandan iyi verim alamiyorum.

Winches919 bunu beğendi.
  18. Winches919

Winches919 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Abi neden güncellemiyorsun.

19. serialno

serialno Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    buna çözüm kabuklu fıstık olabilir. hem tuzsuz oluyor hem de uğraştırıyor. :)

Winches919 bunu beğendi.
  20. Winches919

Winches919 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Günlük 40-45 gram kuruyemiş ideal bence

Sayfayı Paylaş