yag yakımı - vg kararsız kaldım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve orsak26 tarafından 27 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. orsak26

orsak26 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Eskişehir
    selam arkadaşlar bilgi almak adına birkaç gün önce birkaç konu açmıştım . 67 kg yim göbek var ayakta belli olmasada oturunca çok belli oluyor . önce vg ye başlayıp sonradan yag yakımına başlayacaktım ancak en ufak bir hatada bütün emegim boşa gidebilirdi bende riske etmeyerek önce yag yakımı (54-57 kg arası ) düşene kadar spor + diyet (diyet programı alma imkanım yok sitede birkaç büyügümüzden isteyecegim ) göbek kaybolduktan sonra vg ye başlıyacagım ( daha önce 2 ay yaptım baya araştırdım baya bilgim var ) 56-57 kg ye ne kadar zamanda ulaşabilirim ? bench_O

2. merlink

merlink Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    bende seninle aynı durumdayım. hem göbek var bayağı. boyum 175 kilom 75. göbeğim 94 cm. ama aynı zamanda kollarım falan çelimsiz . zayıflarsam göbeği eritip aynı zamanda daha da zayıf olucak kollarım o yüzden arada kaldım

3. yeniyim1

yeniyim1 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Selamlar

Geçenlerde şöyle bir konu açmıştım, bir okursanız

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/kardiyo-ve-ya-yak-m-t54801.html

4 5 ay gibi bir sürede düzenli beslenme ile, 9 10 kg rahat bir şekilde verebilirsiniz, çalışmanızın sonunda karın bölgenizde bir sıkılaşma oluyor, hatta karın kaslarınızı kasarken alt karını el ile tuttuğunuzda 6 lı paketi rahatça görebiliyorsunuz :)

4. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Yağ yakımında vg, kardiyodan daha etkili olabilmektedir. (Kişiden kişiye göre değişir)

wrestler bunu beğendi.
  5. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Senin yerinde olsam sıkı bir v.g. programı uygular, ardından 15-20 dk cardio yapar, bunlarıda mantıklı bir diyetle desteklerdim.

V.g. idmanları da yağ yakımına yardımcı olurlar.

Diyette en önemli kuallar; beslenme de protein alımı önemli, beyaz ekmek vs. kesilmeli. Detaylı bilgiler forumda mevcut.

yusufyavuz ve orsak26 bunu beğendi.
  6. orsak26

orsak26 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Eskişehir
    hocam öncelikle teşekkürler . hocam mantıklı diyeti nasıl yapacagımı bilmiyorum günlük kalori ihtiyacım 3016 kalori aceleside yok yani yok yaza baklavalarla giriyim hedefim falan yok hangisinin mantıklı olacagını bilmiyorum sportif yaşama adımı attım atıcam mantıklı olan ne bilmiyorum kas yaptıktan sonra yag yakımı olabiliyormu hocam ? birde hocam çok küçük bir ihtiyacım olacak bana 1 günlük olacak şekilde diyet programı yazarmısınız . birde kaçta yatıp kaçta kalkıp antremana kaçta gitmeliyim .

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 06:59 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 06:32 ----------

hocam birde bir gün vg birgün kardiyo yapsam olurmu ?

7. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Mesajında o kadar çok 'bir de' kullanmışsın ki.. :)

Mantıklıdan kastım; amaca göre beslenme... Senin için ip uçları şunlar; proteinden zengin besinler (et,yumurta,süt ve süt ürünleri) , bulgur pilavı, esmer pirinç ve makarna, zeytinyağlı sebze yemekleri, kuruyemiş. Abur cubur ve beyaz unla yapılan gıdalar yasak. Neyi ne zaman ne kadar yemen gerektiğini forumdan bulabilirsin. Çok kez yazıldığını biliyorum.

3016 diye bir rakam yazmışsın. Büyük ihtimalle bu kalori hesap programından çıkan rakam. Kalori miktarı önemli ama içeriği daha önemli. Besleyic gıdalar tüketmelisin.

Benim diyet programım yok. Kendi adıma çok gerekli görmüyorum. Sağlıklı ve besleyici gıdaları kararında tüketmek yeterli. Hangi üründe ne kadar protein var, ne tip yağ ya da şeker içeriyor bunları bilmek gerek.

Gece 11 gibi yatılması, salınan hormonların optimum etkinlik gösterebilmesi için en uygun saat. 7-8 mümkünse 9 saat uyku gerekli..

StormBlast bunu beğendi.
  8. orsak26

orsak26 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Eskişehir
    hocam birde... şaka şaka :D
    saolun hocam vg ye başlarsam göbek eriyene kadar karın çalışmayacagım zaten

9. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Acaba ben 'karın çalışma' diye mi yazdım düşüncesiyle 2 kere yazdıklarımı okudum ama göremedim.

V.g. yapıyorsak her bölge hakettiği kadar çalıştırılmalı. Karın için de egzersizler yapmalısın. güçlü karın sağlam bel için önemlidir.

10. PowerLife

PowerLife Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Benim programım şu şekilde;
    20 dk bisiklet tempolu
    10 dk twist
    ağırlık antremanımı yapıyorum bitince
    5 dk twist
    4X20 mekik
    4x10 ters mekik
    30 dk 6-10 ayarında koşu bandı

Böyle bi program uygulayabilrsin..

11. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Sadece 50 dk cardio var. Bu bile kendi başına bir idman.

Bunun üzerine toplamda 15 dk twist, eder 65 dk.

8 set düz-ters mekik ve ağırlık idmanı..

Yaklaşık 2 saat sürüyor olmalı. Bu sakıncalı bir durum olabilir. Bence programı tekrar bi gözden geçir.

Hem yontulmuş gibi gözükmek, hem hacim istemek.. İkisi bir arada olmaz. Ya hacim almaya yönelik antrenman ya definisyon için antrenman olmalı.

Sayfayı Paylaş