yag vücuttan nasıl atılır?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve dishiwelet tarafından 16 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    selam arkadaslar nette ve burda arastırdım ama pekte birsey bulamadım yaktıgımız yag vücuttan nasıl atılır?bunu nasıl anlarız idrar dıskı bunlarlamı atılıyor bu konuda bilgisi olan hocamlardan bilgi almak istiyorum

2. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    terlemek sureti ile birazı cıkar su olarak + içinde yagda vardır ama genelde su acıga cıkar

2.olarakda idrarda rengi sarımsı olur bunu nbaska sebepleride vardır tabikide alınan protein amioalr vss supplementler yada içilen ilaçlar agrı kesici antibotikler filan idrarı koyu sarıda yapabilir

eger hicbişey almamıssanız kardio spor sonrası idrar koyu ise yağ atımıda mevcuttur en iyi gösterge tartı ve aynadır ama :)

emregunes ve dishiwelet bunu beğendi.
  3. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    aslında idrar oldugunu bende duymustum ama tamda emin degildim bundan teride biliyordum bunun aksini söleyen yazılarda var emin olamadım bu yüzden 1 aylık aradan sonra tekrar antrenmanlarımı ve yag yakımımı bastan aldım zaten durmustu aradan önce suan böyle birsey yok sarı renk olarak önceden oluyordu genelde bu yüzden emin olamadım birde yag yakcam diye kafayı yiyorum off ne zor ismis bu :)

4. AhmetArda

AhmetArda Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Eğer Terin ve İdrarın Çok Pis Kokuyorsa Bilki Motor Yağ Yakıyor ve Egzosdan Siyah Duman Çıkar ;)

dishiwelet bunu beğendi.
  5. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Dishiwelet beslenmende biraz olsun yağlara yer verirsen farkı hissedersin. Yağı bu kadar çok tüketen toplumlara bakarsan anlarsın.

tekli doymamış ve birazda doymuş yağ almalısın.

işlenmiş ve rafine karbohidratı at çöpe ve doğal olmayan hiç bir ürün kullanma.

ayrıca yağın vücutta yakılabilmesi için insulin seviyesinin düşmesi gerekiyor. Eğer insulin direnci varsa o da yağ yakmanızı engeller.

insulin düzeyini düşürmek için sebze ve hayvansal kaynaklı protein ve hayvansal yağlardan faydalanmak zorundayız.

hiç bir rafine ve işlenmiş gıda bedenimize girmemeli ve aksam televizyon ve bilgisayar gibi aktiviteleri saat 8 gibi kesip 9 gibi yatağa girmenizi tavsiye ederim.

Düzensiz uykuda insulin direnci yapar.

Zaten görceksinizki insulin seviyeleri düştüğü zaman Öylesine rahat uyuyacaksınız ve hayvansal kaynaklı protein ve yağ kullandıgınızda doyma hissiniz iki katına çıkacak.

Ayrıca kaliteli karbohidratlardan faydalanmalısınız.

beyaz ekmek ve nişasta içeren rafine ürünler patates işlenmiş mısır corn flakes nutella sarella ve benzerleri

fırınlarda satılan tam buğday ekmeği çavdar ekmeği ve kepekli ekmek diye bize yutturulan beyaz ekmekler ve beyaz un işlenmiş olan ve paketli olan
    doğallığı bozulmuş her şeyden uzak durucaz.

kuru yemişleri kavrulmamış ve kabuklu olanlardan tercih edicez. Nebati yağlarla kavrulan açık kuruyemişlerden kaçınıcaz.

Margarin yok tereyağı kullanıcaz Tereyağı yağ yakmanız için gerekli her şeyi içerir metabolizmanızın iyi çalışmasını sağlayan iyot içerisinde mevcut.

daha sayılacak çok şey var emin olun sağlıklı zannetiğimiz protein tozları aspartam maddesi yüzünden bu kategoriye girer ve amerikada ürtetilen bu ürünler hakkında çok spekülasyon var. Bildiğimiz gibi protein tozlarının ana maddesi peynir altı suyudur ancak içine katılan maddeler sebebiyle tüketimi iyi değil. Tatlı Lor peyniri tüketimi ve tam yağlı süt tüketimi yağ yakmayıda arttırır.

Protein tozuda kullanıyorsanız aspartam olmayanlarını tercih edin.

öncelikle beslenme sonra spor olayına girelim.

öncelikli hedef spor değil beslenmemizi düzenlemektir.

Son düzenleme: 16 Eylül 2010
    jkdo, igidu, heldic ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  6. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    terden pek anlayamıyorum inanılmaz terliyorum spor yaparken ama dedigin gibi idrarda oluyor bu koyu sarı ama kokuya dikkat etmedim acıkcası:D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:25 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:13 ----------

coyote yag ve tuzu hic sevmiyorum sadece lor peynirim yaglı oluyor onuda mandıradan alıyorum köylüler yapıyor cokta nefis birsey:) onun haricinde sadece sebze yemekleri veya baklagillerde yag kullanıyorum o da 1 kilo aldıgım herhangi birseye 1 yemek kasıgı yag koyuyorum tavuk köfte vs gibi yiyecekleri zaten yagsız tercih ediyorum tavada yaparkende su ilave ediyorum yag yerine secimim hakiki zeytinyagı ve aycicek yagı oluyor katı yag hic kullanmıyorum
    coyote insulin seviyesi düsmesi lazım demissin bende sebze ve hayvansal ürünler kullanıyorum
    aksam yatıs saatim maalesefki o kadar erken olmuyor 23-23:30 gibi yatıyorum daha erken pek yatma sansım yok
    ekmegi tam tahıllı tercih ediyorum zaten sadece kahvaltıda 2 dilim ekmek yiyorum onun harici ekmek olayım yok bunlar kandırmaca ekmekse peki ne yicem ben:(
    kuruyemis pek yedigimi söleyemem bazen taze fındık veya badem yerim ama herzaman degil
    margarin hic kullanmıyorum zaten ama tereyagıda öyle hic sevmiyorum ben:(
    protein tozu supplement vs hic kullanmadım kullanmamda herseyi dogal yollarla yapmaya calısıyorum
    hala nerde yanlıs yapıyorum bilmiyorum yag yakımı konusunda kafayı yicem olmuyor olmuyor olmuyor offf:(

7. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    yağ yakarken sabırlı olmalısın zeytin yağı,keten tohumu, ceviz, balık yağı başlıca kullanabileceğin yağlardır . tuz ve şekerden uzak duruyorsan sorunu daha kısa sürede çözersin.
    kardiyonu sağlam yap koşarken kalp atışlarını hisset interval çalışmasını deneyebilirsin.

soruna gelince idrar ve ter ile atarsın büyük çoğunluğu idrar ile gider..

dishiwelet bunu beğendi.
  8. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    180 cm boyundayım.....90 kilodan 77 ye indim.....omuz,göğüs,pazu ve kalflarımda ölçü

kaybetmedim.....bel ve kalçalarımdan yağ kaybettim.....su ve kas kaybından öte yağ

kaybettim.....ve şunları uyguladım.....

zayıflamak , yağ atmak , kondisyonlu ve fit bir vücuda sahip olmak istiyosan !!!!

herşeyden önce yaptıklanızı ve yapacaklarınızı programa dökün hedefler belirle azim ve

iradenizin sınırılarını zorlayın

yağ,un,tuz,şeker,çerez,fındık,fıstık vs kalorisi yüksek gıdalar kesin

bol sıvı tüketin......90 kg sanız en az 3 lt.....

akşam 7 den sonra yemek yemeyin......çok acıkırsanız meyve sebze yoğurt yiyin

tıka basa hiçbir zaman yemeyin sık ve az yiyin,5 öğüne bölün günü

kg başına 1,5-2 gr protein alın

sabahları en az 1 tam yumurta yiyin.....protein için bol bol beyazını tüketin

yatmadan 1-2 bardak ılık yağsız süt için.....günde 1lt içerdim ben

uyku saatiniz en geç 23 olsun

kaliteli uyku gece 23-03 arasındadır

dinlenmenize dikkat edin

haftada en az 3 gün kardio her kardio 45-60 dk

kardio çalışmasını sabit tempoda yapmayın

yavaş tempoda başlayın,orta tempoya çıkın yüklenin yavaşlayın tekrardan artırın bunu sık sık

yapın

ağırlık çalışması yapın

ağırlık çalışmanız 45-60 arası sürsün haftada 3 gün yapın....bacak çalışmalarına çok önem verin

en büyük kaslar bacakta bulunur en fazla kaloriyi doğal olarak yakar

vücudu günlere bölün 3 günde parça parça vücut çalışın

tartılardan uzak durun ölçütünüz ayna olsun

haftada 1 gün rest ( dinlenme ) koyun programınıza

arada bir istediğiniz yiyin 10-15 günde bir tabi....aşırı yüklenmemek şartıyla....glikojen depolarınızı doldurmak için

beslenmeniz,dinlenmenizi ve antrenmanınızı hakkını vererek yapın kısa süre sonra herşey istediğiniz gibi olacak

daha aklıma gelmeyenler var geldikçe yazacam arkadaşlar

igidu ve dishiwelet bunu beğendi.
  9. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    bunlardan uzak duruyorum ama yag yakımım devam etmiyor ne zor ismis ya herseye dikkat ettigim halde aynı yerde sayıyorum haftanın 3 günü antrenman 2 günüde hiit calısması yapıyorum yaptıgım hiit calısması yogun bir calısma kalp atıslarım tavan yapıyor 40 kilo verdim bu kadar zorlanmadım:D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:07 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:02 ----------

yazdıklarının hepsinden uzak duruyorum hedeflerimi belirledim yogun bir progrma uyguluyorum günlük ictigim su miktarı 3 lt kilo derdim pek kalmadı ama yag yakmak sorunum en son yemegimi 6 da yiyorum geceye yakında sadece lor yiyorum 6 ögün yapıyorum 90-100gr arası protein alıyorum uyku saatim 23-23:30 arası haftanın 3günü antrenman yapıyorum cardio olarakta yogun hiit calsıması yapıyorum antrenmanlarım 1 saat sürüyor ama yogun yapıyorum 40 kilo verdim ama yag yakmaya gelince aylardır saydıgım yerdeyim üstelikte 1 ay ara verdim vücut dinlenesin diye dediginiz herseyi yapıyorum ama olmuyor:(

10. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    yaş kg cinsiyet boy spor geçmişiniz salon geçmişiniz hakkında bilgi verebilirmisiniz

dishiwelet bunu beğendi.
  11. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    yasım 32 suan ki kilom 60 100 kiloydum 60 oldum boyum 1.72 aslında cocuklıgumdan beri sporun icindeyim cok kücük yaslarda yüzme ve atletizme basladım yıllarca fitness yaptım ama bunu kilo vermek icin hic yapmadım hep siskoydum son 2 yıldırda kilo vermek icin karar verdim ve 40 kilom giytmis oldu yani ilk defa zayıf oluyorum 4 yıl fitnessa ara verdim profesyonel dansla ugrastım yıllarca yıllarca yapısmıs olan yaglarımdan kurtulmak cok kolay olmuyor maalesef yag kısmım yan taraflarda var üst bölgem cok iyi durumda bacaklarda öyle sadece ic bacak kısmında biraz yag olayı var ama en zor olan bölge simitlerimden kurtulamıyorum:( 1.5 yıldır da fitnessa basladım tekrar

12. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Beslenmeni bizimle paylaşırmısın.

dishiwelet bunu beğendi.
  13. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    tabii ki:) günde 6-7 ögün yapıyorum sabah kavaltısında genelde özellikle spor yaptıgım günlerde yumurta 2 dilim ekmek lor peyniri sabah oldugu icin basit seker olarak 1 tatlı kasıgı recel az sekerli salatalık domates biber bir bardak süt seklinde oluyor arada yaz mevsimi oldugu icin kavun karpuz meyve yogurt öglen yemegi spor yaptıgım günse tavuk gögsü salata veya kavun karpuz makul ölcülerde mantar köfte vs oluyor ara yine aynı aksam yemegi tavuk köfte sebze yogurt salata sote vs oluyor haftanın 2 günü falan baklagiller aksam yemegim en hafif yemegim oluyor saglam olarak yaptıgım önem verdigim kahvaltım var ve spor yaptıgım günler var yatmadan 2-3 saat önce lor peyniri yiyorum haftanın bir günü kendimi serbest bırakıyorum tatlı olarak kazandibi ve dondurma tercih ediyorum haftasonu makarna pilav vs sevmiyorum kompleks karbonhidrat ihtıyacımı mercimekten karsılıyorum bazen bulgur oluyor günde 3 lt su iciyorum spor yaptıgım günler artıyor ictigim su kuruyemis nadir yiyorum fındık badem 5-6 adet oluyor

14. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    İdrarla yağ atıldığını hangi kaynaktan buldunuz merak ettim doğrusu... Vücutta depolanan yağlar idrar ya da ter yoluyla dışarı atılmazlar. Ancak uygun diyet - egzersizlerle depolanan yağların vücut tarafından tekrar enerjiye dönüştürülüp kullanılmasını sağlayabilirsiniz. İdrarın koyu renkli olması da içtiğiniz su miktarına bağlıdır. Fazla B vitamini alıyorsanız o da idrarı farklı bir sarı renge dönüştürür.

AnTiCoRe, Serratus ve usd61 bunu beğendi.
  15. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Bu kadar emin olma sakın, eğer kan şekerini düşük tutmayı başarabiliyorsan vücudun yakıt olarak vücut yağınıda kullanacaktır bunun neticesinde yağ yakıldığında keton maddeleri açığa çıkacaktir.

Böylece dışardan aldığımız su ile bu zararlı keton maddeleri vücutan atılacaktir. Yada bunu çeşitli bitki çayları ile yapabiliriz. Önemli olan sıvı girişidir.

insulin yani kan şekeri düşmedikçe idrarla yağ atılmaz ayrıca dusuk insulin protein yıkımınıda arttırır.

Ancak oranlarsak eğer yüzde20 protein gidiyorsa yüzde80 yağ atılıyodur.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:54 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:40 ----------

Beslenmeniz bence yanlış bana kalırsa. Sabah kullandıgınız basit şekeri(allah kahretsin bunu yapan zihniyeti) çıkarın öğlenleğin yediğiniz yüksek glikoz ve früktoz içeren meyveleri diyetinizden çıkarın. Mumkunse yumurtayı fazla pişirmeyin ve tereyağı ile kızartın. Az pişmiş olsun ve böylece besin değerleri ölmesin.

Doğal etleri tüketin. Özellikle köy tavuğu bulabiliyorsanız mükemmel kahvaltınızda keçipeyniri tüketebilirsiniz. Çünkü keçi her ürünü yemez. Böylece keçi peyniri çok daha doğal bir peynirdir. Hatta peynirler içinde en güzelidir diyebilirim.

Bakliyat ürünlerini arttirin. Özellikle fasulye bezelye mercimek barbunya vb gibi ürünler olsun. Yemeklerinizde zeytin yağı ve tereyağı kullanın. Mercimek çorbası ve yemeği kan şekerini uzun sure düsük seviyede tutar ve yükseltmez. Böylece kolay kolay acıkmassınız. Kepekli pirinç(bulmak kolay) ve işlenmemiş Yulaf (bulmanız zor )

Dondurma ve sütlü tatlılar esasen mantıklı gibi gozuksede bunlar insulin seviyesini arttirir. Tatli tüketimi kilo vermede en büyük engeldir siz insulin seviyenizi düşüreceksinizki vücut yağları harcasın. Ancak sütlü tatlılar insülin seviyesini daha yavaş arttirirlar. Biz türk mutfağında bilmeden sağlıklı besleniyoruz aslında. Buda bunu isaptliyor.

Canınız çok tatlı isterse sınırlı bir şekilde hurma ve muz tuketin. 1 muz ve 5-6 hurma gibi. İncirde olabilir.

Ayrıca şu altı öğün işi biraz saçma geliyor bana bence en ideali 4 öğündür. Spor öncesi ve sonrası bilemedin 5 olur.

Çok öğün yaptıkça çok yemek isteyebilirsiniz. Oysa besinlerin şifası sindirimindedir ve kan şekerini yükseltme seviyelerinde.

Ayrıca yağlar çok önemli ve sizin beyniniz yağ sayesinde doyma sinyallerini algılıyor.

Rafine ve işlenmiş gıdalara hamur işlerine ve aşırı glikoz fruktoz içeren her ürün bize zarar verir.

Lor peynirini Tatlı lor olarak tüketin. Tuzlu lor iştahınızı arttirir ve vücudunuzda su tutmaya sebeb olur.

Pişirdiğiniz yiyeceklere Lezzet katmalısınız bunuda yağlar ve baharatlar ile yaparsınız.

Böylece beyniniz doyma sinyallerini daha erken yolluyor. Bunu hissediyorsunuz.

kilonuz kaçsa gunde en az 30 kg da bir litreye su tuketin. Yani 60 kilo iseniz 2 litre.

Çok aşırı su tüketimide iyi değil çünkü mineral kayıplarına yol açar.

Potasyum ve diğer mineral ihtiyaclarınız için gunde en az2 en fazla 4 adet maden suyu için.

Süt tüketiminide tam yağlı yapın ve UHT süt kullanmayın. Mandıra sütü (sokak satıcısı) yada pastörize olsun en fazla.

unutmadan sebzeleri çiğ olarak tüketin ve kabuklarını soymayın.

Ben tatlısız yapamıyorum diyorsanız bu alıskanlıgınızı değiştirmek zorundasınız.

Gün içinde 1-2 fincan türk kahvesi tüketmeniz iyi gelecektir.

Ayrıca soğan ve sarmısak tüketimini arttirin korkmayın eski zamanlarda kölelere avuc avuc sarmısak yedirirlerdi. Vücudumuz için en savaşçı besinlerdir. Kortizolla savaşırlar.

igidu, hotaru, mrkaragoz ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  16. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Dediğine bir lafım yok... Ketonlar vücudunuz yakıt için depoda bulunan kendi yağını yaktığında oluşan bir asit türüdür. Yani vücuttan atılan yağ değil vücut yağı yakarken oluşan yeni maddedir.

Vücuttan protein de atılmaz. Demek istediğin karbonhidrat bulunmayınca enerji üretimi için kullanılan proteinin sentezlenmesinden doğan yan ürünlerin atılmasıdır herhalde...

17. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Sayın galois sizce aynı şey değilmi? yani daha detaya girmek istememiştim. Konumuz bu değildi aslında ama arkadaşımız iyi beslendiğini zannediyordu bende ona kendi açımdan doğru beslenme nasıl olur onu anlattım.

Ketosis durumunu anlatmak istemiyorum ama kan şekeri düştüğü zaman enerji olarak yağlar yakılır ve bunun yanında proteinlerde enerji üretimine katılır. Ama ne kadar? Bu önemli yüzde 20 gibi bir oran. Yani korkulacak birşey yok. Tabiki siz hayvansal kaynaklı proteinleri fazla alıyorsanız.

Bu gun rafine şeker ve basit şeker vücudunuza giriyorsa yeterli yağ almıyorsanız diyabet için iyi bir adaysınız.

Ayrıca devam ediyim kan şekerini düşük tutarak yağlı beslenirseniz eğer vücutta sentezlenen hormonların yapımı artar. Özellikle growth hormonu etkinliğini arttirarak vücut yağlarını enerji için hazır hale getirir. HGH artması demek aynı zamanda yağın da yakılması ve kuru kas kütlesinin korunması demektir. Ayrıca testosteron sentezi yeterli derecede yapılabilmesi için muhakkak surette tekli doymamış ve doymuş yağlar bir arada alınmalıdır.

Testosteron yükselmeden kas kütlemizi korumaktada güçlük çekeriz.

Özellikle rafine ve işlenmiş yağlardan kaçınmalıyız. Her ürünün işlenmişi bizim vücudumuzda hasar bırakacaktır.

Mumkunse işlenmiş zeytin yağı yerine zeytin yemek bile çok daha akıllıcadır.

Tereyağı kullanımı ise bizim kendımızin yemeklere olan duskunlugunu azaltıcaktır içerisinde vitaminler ve iyot metabolizma kalitemizide arttirir.

dishiwelet bunu beğendi.
  18. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Bana göre aynı şeyler değil. "Şeytan ayrıntıda gizlidir " ;)

"Vücuttaki yağ idrarla atılır" dediğinde ben bu yağın hiçbir işlem görmeden, vücut artık ona ihtiyacı olmadığı için idrarla attığını düşünüyorum. Halbuki işin aslı böyle değil. Vücudun durumunu öyle bir şekilde ayarlıyorsun ki, depoladığı yağları enerji için kullanmak zorunda kalıyor ve tabii bu standart bir durum olmadığı için bir takım yeni maddeler de idrara katılıyor. Yoksa vücut kötü günlerde :) kullansın diye biriktirdiği yağı tam da ihtiyacı olduğu sırada neden kullanmadan bıraksın.

AnTiCoRe, dishiwelet, usd61 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  19. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Haklısın galois91 ben bu ayrıntıyı atladım ancak tabiki su an da senınle konuşurken milyonlarca hücre ölüyor ve milyonlarca hücre yapılıyor.

Bazen istemeyerekte olsa bazı detayları kaçırıyoruz.

Aslında birde şu var insanların beyninde bu ürün zararlıysa neden satılıyor dusuncesi eksik. Onada değiniriz musait bir zamanda.

Mesela bu gun meyvelerin ve sebzelerin üzerinde sağlımız için gereklidir diye belirtme olmazken UHT Süt İşlenmiş meyva suyu gibi ürünler üzerinde doğal yazılarak ( bizleri aptal yerine koyuyolar) ve paketin arkasında konsantreden üretilmiştir yazıyor e hani doğaldı hani sağlığa faydalıydı.

yani kesinlikle kilo verememenin birinci sorumlusu ne spordur nede başka birşey mümkün olduğunca endüstriyel ürünlerden kaçınmamız şart.

Bu gun mesela kolesterol korkusu. Ya kolesterol nedir bizler sigara içiyoruz alkol kullanıyoruz ve şeker tüketiyoruz vücudumuz bir yangın yerine dönüyor bunun neticesinde vücut itfaiyeyi hazırlıyor(Kolesterol) ve diyorki git bu yangını söndür.

Şimdi biz yangını mı söndürmeliyiz itfaiyecileri öldürmelimiyiz?

Kolesteroldende korkmayın sakın zaten vücutta sentezleniyor. Yumurta sarısını kötüleyen bir profesör yumurtaya canlı yayında itibarını iade etti.

Sigara şeker ve alkol tüketimi damar tıkanıklığı yapar bu kolesterol sayesinde olur ancak kolesterol yükselmesinin sebebi damarlarımızın hasar görmesidir.

yani daha konusulacak çok şey var. Bugunku hazır yiyecek ve içececek maddeleri konusunda

galois91 bunu beğendi.
  20. ertun2k

ertun2k Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    benim analamdıgım tereyagı ile yemek yapmak biraz sakıncalı değil mi ?? hem yağdan kacınmak ve hemde terayagı tüketmek biraz celişkeli değil mi ??? zeytinyagına tamamda tereyagını çözemedim ben yağ yakımı gibi diyet zamanlarında

Coyote bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş