yag orani azaltma gunlugum

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve apt tarafından 27 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. apt

apt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    selam dostlar,
    foruma yeni uye oldum fakat takip ediyordum zaten ucundan. nisandan beri yuruyus,kyiyorumiyor ve agirlik calisiyorum. aslinda cok duzenli yaptigim soylenemez ama vazgecmiyorum, ornegin ailemin yanina gittigimde beslenmeme dikkat edemiyorum ve spor da yapamiyorum fakat kendi evime geldigimde tekrar basliyorum. spor salonuna yazin iki ay kadar gittim, bunun disinda evde agirlik setim ve diasarda kosuyla devam ediyorum. kafamda olusturdugum bir vucut var ve buna cok yakinim. bu arada duzenli kitap makale okuyan bir tarih ogrencisiyim ve bu 7 ayda cok okudum bu is uzerinede yani bilgi konusunda bir sikintim yok(tabii ki bilginin duragan olduguna inanmiyorum yeni seyler ogrenecegimi biliyorum fakat internet uzerindeki bir cok bilgiyi tukettim) ayrica 17 yasimdada 1 yila yakin spor yaptim ve kaslarima hakimim ne sekilde calisacagimi neyin ne kadar iyi calistirdigini anlayabiliyorum. bunun disinda en sikintili nokta beslenme. bu konuda sizlerle karsilikli bilgi alisverisi yapmak isterim. buradaki basligimda da deri altimda kalan yaglari eritmeye calisacagim ve belki her gun belki bir kac gunde bir neler yaptigimi yazacagim. nisanda 95 kiloyken basladim diyete ve iki ayda 73 kiloya kadar dustum. bunun ayrintilarini daha sonra ekleyecegim, mantikli aciklamalarla. aslinda yuksek kilodan inmek benim icin hic zor degil daha oncede bu sekilde diyetler yaptim. fakat sorun 70 kilodan sonra basliyor. ustteki iki karin kasim, adonis kaslarim belirgin fakat karnimin geri kalan kismi yagli. bu yaglari bir turlu eritemedim. 1 hafta cok iyi diyet ardindan 3 gun canavar gibi yiyerek aylardir 72 kilo civarinda geziyorum. ne yaglarim eriyor ne de yaglaniyorum boylece.

istedigim karin kaslarimin tamamini belirginlestirmek, basligi kendimi motive etme ve bilgi alisverisi yapma amacli actim, diyeti istikrarli surdurmemi saglar belki.

oncelikle amacima kas kutlesi olarak ulastim neredeyse, size az yada cok gelir tabii bu zevk meselesi ve tartismanin anlamsizligina inaniyorum.

boy:178
    kilo:70
    kol:36(calisilmamis)
    bel:84

aslinda olculerin cok bir anlami olduguna inanmiyorum aynadir benim olcum sadece hedefimin kafanizda canlanmasi icin bildiklerimi yaziyorum. kollarimi 37-38 gibi bir sayiya cikartmak ve biraz sirtimin gelismesi disinda bir hedefim yok ha tabii bel yaglarim disinda. bu olculerede ulasmam gercekten basit geliyor bana, inanmayacaksiniz belki ama vucudumdaki gelisimin tamamini 1000 kalorilik bir diyetle yaptim. tabii 45 cm kollu abiler diyebilir kol mu o diye ama dedigim gibi benm hedefim farkli, yetersiz bir beslenmeyle yaptim bunlari ve benim hosuma gidiyor. vaktim oldugunda bir kac resim atacagim ve beslenmemi yazacagim, resim yukleme konusunda aydinlatici bir link atilirsa sevinirim, gorusmek uzere kalin saglicakla.

edit: isim ertelendigi icin diyetimi simdik yazmaya karar verdim, tekrar merhaba.

sabah uyandiktan iki saat sonra kahvalti yapiyorum;
    2 tam yumurta, 50 gram tam yagli peynir, 6 adet zeytin.

bunun ardindan 3 saatte bir 35 gram bulgur(suda haslanmis tamamen sade) ve 150 gram tavuk gogusu yiyorum

Son düzenleme: 27 Ekim 2014
  2. QushcuTr

QushcuTr Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Sabah kahvaltısını; 1 tam yumurta ve 3 yumurta beyazı + lor peyniri+ tam tahıllı ekmek + yeşilçay & sade kahve
    Ya da Yulaf ezmesi+light süt + 1 tam yumurta 3 beyaz şeklinde düzenlersen daha verimli olur. Ayrıca cardiodan önce amaç yağ yakımı ise sade kahve tercih edebilirsin.

Sayfayı Paylaş