Yag Eritmek + Kas Yapmak?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve AhBap tarafından 7 Kasım 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. AhBap

AhBap Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Aralıklı olarak gittiğim bir spor klubü var ve kısa bir süre içinde bu sefer supplement alarak başlamayı planlıorum. Özellikle karın bölsesinden şikayetçiyim fakat bu bölge için özellikle alınması gereken supp nedir önce yağ eritecek bir şeyle başlayıp kas ile devam etmek mi yoksa her 2sinide aynı süre içinde kullanmak mı?

Yaşım 20 boyum 1.85 ve kilom 82 sizce ne tür bir programa uyarak ne almalıyım.(Ordaki hocanın verdiği program haftada en az 3 gün koşu + BB) Yeni başladığım içinde uygun bir program yada diyet önerileriniz varsa paylaşmanızı rica ederim.

2. KaRaTe

KaRaTe Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    0
    Belli bir bölgeden yağ atmak kesinlikle mümkün değildir...Yapman gereken haftada en az 3 defa cardio çalışması...yani bisiklet koşu...cardio çalışması yaptığında ise BB den fazla verim alamazsın BB yide cardioya uydurman hem başlangıç adaptasyonu için hemde yağlarını yakman için iyi olur...

En az yarım saat sürecek koşu veya bisikletle cardioya başla(15 dakka koşu+15 dakka bisiklet olabilir)cardio bittikten sonra bu defada BB çalışmalarına başla ancak BB de hafif kilo çok tekrar çalış...yani ağır kilo ile 8-10 tekrar kaldıracak yerde hafif kilo ile 15-20 tekrar çalış fazlalıklarını attıktan sonra cardioyu keser ve ağır BB programına geçersin...Yeni başladığın için hafif kilo çok tekrar çalışmakta senin için iyidir.

Yağ yakıcı supplement olayına gelince...L-Carnitin ve/veya Chrom picolinat kullanman sana oldukça destek verir...ancak bu ürünler sadece ve sadece cardio çalışmalarında sonuç vermektedir.Pek çok arkadaşın bilmediği önemli noktada budur.Antremandan(Cardio)yarım saat evvel l-carnitin ve/veya chrom picolinat alıp cardio sonrasıda bir daha alman çok iyi olur...Bu ürünlerin kullanımında yapılan hata budur..BB antremanı öncesi alınan l-carnitin hibir fayda sağlamazken cardio türü çalışmalarla kullanılan carnitin çok iyi sonuçlar vermektedir.

Bu arada beslenmene dikkat etmen gerektiğinide özellikle belirtmek lazım 3 Beyaz dan uzak durmalısın...(şeker-Tuz-un)

Tolga Kurt bunu beğendi.
  3. AhBap

AhBap Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Yok bende belli bi bölgeden atılamadını anladım. Bir çok topici okudum fakat şöyle anlaşılıoki yağı vucüttan atıp sonrasında ağır çlşmak daha mantıklı. Teşekkürler.

Tolga Kurt bunu beğendi.
  4. asimo55

asimo55 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    memur
    Yer:
    samsun
    merhaba ben 8,5 ay oldu bu sporla uğraşmaya başlayalı 95 kilo ve 1,80 boyunda başladığım bu sporda çalışmalarım sonucu 78 kilo ve 85 bel ölçüsüne ulaştım. daha sonra ağır BB antermanlarına girmey başlayınca haliyle beslenmemizede dikkat etmeme rağmen 87 kiloya çıktım ama bel ölçüsüde her aldığım kilo ile sanki orantılı gelişiyor şu an 90 civarında bel ölçüm anlamadığım dikkat ediyorum ve haftanın 5 günü her gün farklı bir bölgeyi çalışıyorum her antrenman sonrasında mekik illaki çekiyorum haftada en az 2 gün koşuyorum ve 5. günü cardiyoya ayırıyorum ama yinede bir yerde eksiğim var nerde bilmiyorum? antremanlarda başladığımdan beri omuzlarım 112cm den 125, kol çevrem 33,5 dan 38,5 cm çıktım. haladaha daha çalışmalarıma sıkı biçimde devam ediyorum hiç suplement kullanmadım ve protein takviyesi olarak süt tozu ile yoğurt karşımı yapıyorum.
    yardımlarınızı bekliyorum...

5. arnoldjr

arnoldjr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Dietinden sekeri mumkun oldugunca uzaklastir ve yaglari da sivi yaglardan sec ki bunu abartmamalisin.idmanlarda tekrar sayilarini biraz daha fazla tut ve egzersiz oncesi l carnitine kullanmayi dene..

cok fazla idman yapmakta iyi degil.bel kalinlasmasi erkeklerde,bayanlarin kalcasina benzer :) maalesef.kimisinde genetikten ince kalmaya musaiitir.bende o gruptan degilim.bazi zamanlar belim cabuk kalinlasiyor ama kontrol edebiliyorum isteyince.diet olayi ve seker

6. byjeoloji

byjeoloji Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Gögüs yağlarım çok fazla bench de 50 kg çalışıyorum 3 set 12 - 10 - 8....Boyum 178 kilo 80 özellikle göğüs yağlarımdan nasıl kurtulabilirim yani ailla 10 kg mi vermek gerekiyor...
    Saygılar....

7. xAnDeRcAgE

xAnDeRcAgE Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    dostum eğer yağ atmak istiyorsan hafif ağırlıklarla sık gir ağırla girersen şişer fakat yağlar gitmez...

8. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Dostum yag atmak istiyorsan bu işi proğramlı yapmalısın alınan atılandan daima az olmalıdır. yağlar vucudumuzda bilindiği gibi kalıp halinde değildir. milyonlarca üzüm tanesi gibi birbirine yapışıktır. vucutta yağ asla erimez surtunme ısı ve asitlerle buradaki yağlar çözülmeye başlar idrar ter vs dışarı atılır. (örnek bir kalıp yagı tencereye koy 1000 derece ısıya getir 5 dk sonra kapat 1 saat sonra bak sadece sekli degişmiştir) demek oluyorki yağ yanmaz atılır. atılan yağ öncelikle son aldığımız yağlar olduğu için yağ atımı başlarda hızlı gerçekleşir daha sonra yavaslar. yag atım için yapılması gerekenler.
    kendimizi l carnitine baglamıyalım onun sadece (karate hocamında belirtiği gibi) yardımcı olarak alalım beslenmede sebzeyi bol miktar alarak bagırsak boşaltma sistemine geçelim. Asitlerden faydalanalım elma asiti, limon asiti, greyfurt mandalina gibi
    çorbaya limon sıktığınızda göruyorsunuzki yağlar birden açılıyor buda demek oluyorki asitli meyveler kilo vermemizde büyük bir etken ayrıca yemek yemeden önce mutlaka bir tabak salata tüketilmeli yani salata yemek ile birilikte yenilmemeli çünkü salata hem yiyeceğimiz yemeğin miktarını azaltır hemde vücudu yemeğe hazırlayarak sistemi hızlandırır...

9. CALVIN

CALVIN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bence iki türlü yaglara karsı savas acabilirsin.
    Ac karnına ( kan sekerin düsükken) cardio yap mümkünse bisiklet !!!
    yada aksam kansekerini düsürmek icin kardio yap ikisi de olur !!!
    biri kansekerin düsükken yaptıgın kardio yag hücrelerindeki depolanmıs enerjiyi ( yag ) harcamaya baslar ve bittirdikten sonra bile uzun süre yakmaya devam eder ( eger hemen karbonhydrat yemesen !! ). mümkünse kardio dan 30dakka kadar birsey yeme ve bol bol su ic (ılık!!!!!), mumkünse c vitamini kat suyun icine !.
    Eger aksam yapıp kardio ile kansekerini baskılarsan bir tasla iki kus vuracaksın ! Hem yag yakıcaksın hemide dogal groth hormonunu tetiklemis olcaksın !! Yani uykuda kan sekerin saatlerce ( yatarken ) düsük oldugu icin uykuda yag yakıcaksın ve growth hormonun en pik seviyelere gelicegi icin vucudun yapılanıcak,adele de dahil ! Ama bu systemde cardioyu yaptık dan sonra kesin olarak karbonhydrat yememen gerekir !! suyla hazırladın bir proteintozu icebilirsin ama bu tozun karbonhidratı düsük veya karbonhydratı hic olmaması gerekir.
    Tam verim alman icin düsük kalorili bir diyet yapman gerekir,beli miktarda yag ( hormonların üretimi icin ) kulanman ,karbonhydratı düsük,proteini yüksek alman gerekir .Yani vücüdün hep negative kalori bilansında olmasın gerekiyor.Anlican aclık la yasaman gerekicek hep az da olsa ac kalman gerekir bu dogru yolda oldugunu gösterir !!
    gelelim bölgesel yag yakımına böyle bir olay yoktur yani istedigin bölgeden yag yakamasın vucu nerden ne zaman alıcanı kendi karar verir sende de dert ettigin bölgeler belki en son gidebilir ama sabır edersen kesin gidecek !!! bunu unutma
    bu isin en önemli unsuru pes etmeyip yılmadan calısmaya devam etmektir .
    Bu systemle gecirdigin her gün yaglara bir darbedir .
    Kontrolerini de günlük yapma 10 günde bir bak ve gercekten hakını veririsen ilerlemeleri gözünle göreceksin !!!
    idmanlardan öncede carnitini tavsiye edebilirim birde kuvetli bir kahve ( kaffein ) icersen daha kolay metabolizman hızlanacak!!.
    Cardio sistemi icinde İntervall (arastır) tavsiye edebilirim bu metabolizmanı atomreaktörüne cevirecek yaglar hızla kaybolucak . Adelenin kaybolmaması icin bence az set le agır kilolarla !!!!! kısa idman yapman gerekir .
    selamlar

10. nightlight

nightlight Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bence önce yağ yakmayı düşünme.Yani şimdi yaksan bile şişmek için sağlam yemen gerekecek yine alırsın bi kısmını,mteabolizmanda hızlıysa alırsın geri,bu yüzden bence mayıs sonuna kadar sen hacim almaya bak,bu süreçte beslenmede yağı azalt,vücut varolandan kullansın,düzenli cardio yap ve mutlaka karın çalışmalarında özenli ol.Bu ayı sayfa mayıs dahil 4 ayın var bu 4 ayda hacim al ve haziranda sıcak havalarla birlikte definisyona gir hafif kilo çok tekrar ve biraz daha fazla cardio ile beraber,definisyon sürecinde hiç yağ,tuz ve şeker kullanma yani besinlerin kendi şekerleri tuzları haricinde.Yağ kullanmazsın bu dönemde,ama proteini yeteri kadar almalısın.Ek olarak l-carnitine kullanırsın,birde adelen çok tekrardan biraz daha fazla yıprsnır kendini toplamsına yardımcı olsun die amino alırsın.Definisyon bitiminde kaslarını da şişirmiş olduğun için yağlar gidince sana daha güzel bir vücut kalır.Sen eğer hacimi hedefliyorsan hazirana kadar ağır kilo il çalış derim haziranda geçersinn yakmaya.Ama ben hacim istemiom dersen definisyon kısmı hariç gerisi sana gelmez.

11. karşıyaka85

karşıyaka85 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar kafamdaki sorulara karşılık bulamadım birtürlü, ben body 3 yıldır yapıyorum ama son zamanlarda yeni program düzenledim haftanın her günü ayrı program pazartesi(göğüs) salı(sırt-ön kol) çarşamba(omuz-arka kol) perşembe(karın-bacak) bu böyle devam ediyo cuma,cumartesi,pazar günler deyişiyo her hafta aynı güne aynı hareket denk gelmiyo ama çalışma sistemi bu şekilde oluyo ve her idmandan sonra 15 dk kadar kardiyo koşu,bisiklet falanyapmaya çalışıyorum bu şekilde hem kas hem yağ yakma durumu olurmu kaslardan kilo vermek istemiyorum ve yanında ek olarak l-carnitine kullamak istiyorum böyle bi antreman nasıl olur sayın hocalarımız öneride bulunur mu ve izmirde bu işten iyi anlayan hocalarımız varmı? bu arada yaşım:24 boy:1.78 kilo:86

Sayfayı Paylaş