Ya bu durum beni rahatsız etmeye başladı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve gorko15 tarafından 29 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. gorko15

gorko15 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci - Lise
    Yer:
    Türkiye
    Abilerim ablalarım ilk önce bu konuya başlamadan önce size 1-2 birşey söyliyeceğim ya yağlı bir göbeğe kas yapmak yani mekik çekmenin bi faydası olur mu eritmede. Boy yaşım falan şöle
    Boy: 176
    Kilo: 77

Kollarım yapılı gözüküyor ama bence pek dayanıklı değil şu güne kadar yaptıgım bütün arkadaşlarla kapışmlarda diyim kavga etmeyiz :) Hep vucutla kazandım ama yaş ilerledikçe bu böle olmuyor bende dumball la çalışmaya karar verdim sizce 5 kilo iyi midir yoksa 10 mu iyidir ?? Bide şu yağları nasıl yakıcam ya tamam ergenlik falanda :) En azından 70-73 olsam diyorum bide bendee öle göbek yok nedense göğüs kısmında var daha çok Koşmam vs. çok imkanım yok suan için EVDEDE NE YAPABİLİRİM ZAYIFLAMAK İÇİN ??

Bide dumballa çalışarak göğüs kası yapılıyomus bu göğüsteki yağların gitmesini sağlar mı ??

2. alper92

alper92 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Kardeşim öncelikle her insanda karın kası bulunur önemli olan bunu çıkarabilmektir.Mekik yararlı olurmu diye soruyorsun senin ilk yapcağın iş beslenmeni düzene sokmak pek yağlı hamur işi vb yememek ardından hangi günler antrenman yapıcan bilmiyorum kardiyo şart kardiyo ne olabilir ip atlama,koşu,bisiklet vb önce bunları yapıcan göbekten hafif kurtulcan sonra mekikle yavaş yavaş şekle giricen sen kilo verdikçe göğüslerdeki yağlardan kurtulcan zaten.Ek olarak bir çift dumbell alıp göğüs içinde tekrarlar yaparsan faydası olacaktır senin için en uygunu az set çok tekrardır.77 kilosun kola gelecek olursak hacmin var 4çarpı6 yada 4çarpı8 olacak şekilde kola çalışırsın dumbellın kilosu sana kalmış seni zorlasında.Ama kesinlikle tekrar ediyorum kardiyo şart.Bi yandan koşamam evde nasıl kilo verebilirim demişsin çok zor anca evde ip atlıcan,mountain climber gibi hızlı tekrarda bol kalori yaktıran hareketleri tespit edicen yapıcan aklıma gelenler bunlar sağlıcakla kal...

3. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    ilk önce düzenli beslenme gerekir eğer beslenmen kötü ise 1000 tane mekik çeksende işe yaramaz ayarlanabilir dumbell seti lazım mümkünse bench sehpasıda alırsan iyi olur hareketleri nizami yapman için tempolu yürüyüş koşu ip atlama bisiklet sürme bunlar iyi birer cardiodur ağırlık çalışmadığın günlerde cardio yapmanı öneririm yani beslenme cardio ağırlık çalışması ile fazla kilolarından kurtulur sıkı ve güçlü bir vücuda sahip olursun birde forumu araştırmalısın evde çalışacaksan hareketlerin yapılışı ile ilgili videoları internette bol bol seyretmelisin iyi sporlar

ChopChop bunu beğendi.
  4. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Forumu araştır
    Aradıklarını fazlasıyla bulacaksın

5. gorko15

gorko15 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci - Lise
    Yer:
    Türkiye
    Usta düzenli beslenme derken ben okula giden bir gencim tabii ki :) Öğlen yemeği çıkıyo mesela o yemeklerden ço kaz alıp yeşillik mi yesem ?? Ayarlanabilir dumball seti demşsin olabilir doğru demişsin bende düşündüm ondan alabilirim ama bech sehpası o zor yaw bisiklet demişsin oo süper her pazar köye falan gidiyorum mükkemmel sürüyorum yani canım çıkana kadar bi köyü kesin turlarımda Koşu nasıl olabilir her gün koşmak mı lazım illa yoksa haftad mesela 2-3 gün yeterli olur mu bide kaç dk koşmak gerek ? Bide meela koşudan sonra mı yemek yameli yoksa önce mi :) Ya şu dumball la kaç set yapmalı mesela abim 4*8 demiş 8 tane setten her sette 4 kere mi kaldırmak demek mi :) Azıcık az değil mi hani yani en azından 100 kere kaldırmak gerekmez mi :) bench_O ?????? Kusura bakma çok soru sordum ama bench_O

Son düzenleme: 29 Ekim 2012
  6. alper92

alper92 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Ben 4çarpı8(kol tekrarı için bu) derken 4 set 8 tekrar anlamında demiştim sonlara doğru zorlancağın ağırlıkla tabiki.100 tekrar falan yok unut sen onu düzenli beslen derken abur cuburu kes fast food pek yeme kilon zaten var yeşillik tüket tabiki spordan hemen önce yemeğe sakın abanma yediğin ağzına gelir valla koşarken. Yemekden 1,5 saat sonra spora çıkabilirsin öncesinde 1 muz veya 1 bardak meyve suyu içmen yeterli olur spordan sonra yemeğini yersin.Ne sıklıkla koşmak gerekir dersen şimdi haftanın 5-6 günü salona gelenler oluyor bu 5-6 günde kardiyo koşu yapıyorlar ama sen salona gitmiyorsun zaten.Bu yüzden haftada 2 kere 20 şer dakika koşup ardından 10 dakika bisiklet yapsan senden kralı olmaz.

7. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    forumda hepsinin cevabı var fakat hadi ben kısaca cevaplayayım bench sehpası alamıyorsan dumbell bench press dumbell fly vs hareketleri yapman için küçük taburelerde olur iş görür en azından bisiklet hergün sürmek gerekmez ağırlık antremanı olmadığı günlerde 30-45 dakika sürebilirsin ister fitness ister body building yapalım ilk önce hacim için çalışmalısın çok ağırlık az tekrar olmalı örneğin 3 set 8 tekrar gibi son tekrarlara geldiğinde kaslara gerekli sinyal gitmeli öyle 100 tekrar falan yapmakla bir yere varılmaz boşa zaman kaybıdır beslenme konusunda şu yeşillik kiprit kutusu kadar peynir gibi şeyleri bir kenara bırakalım forumda nasıl beslenme programı hazırlanır bunlarda mevcut araştırmalısın iyi sporlar

mr_dblue bunu beğendi.
  8. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Birde nolursunuz şu konuların metnini yazmaya başlarken abilerim,ablalarım,büyüklerim,küçüklerim,kardeşlerim gibi kelimeler kullanmayın hiç hoş değil,dilenciler aklıma geliyor.Başarılar!

rockybalboa7 bunu beğendi.
  9. gorko15

gorko15 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci - Lise
    Yer:
    Türkiye

Hahaha tabii :)

10. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    forum kurallarına aykırı zaten hoca,ağa,müdür,abi vs gibi kelimeler ama son zamanlarda bu kural unutulur oldu

mr_dblue bunu beğendi.
  11. gorko15

gorko15 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci - Lise
    Yer:
    Türkiye

Nasıl yani ya ben okudum ama ?? Bida okuyalım o zmn