Ya Çıkarsa?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Yaver27 tarafından 19 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    evet arkadaşlar, milli piyangodan büyük ikramiye çıkarsa, neler yapmayı planlıyoruz? bilet parayla, ama hayal kurmak bedava :)
    milli piyangodan büyük ikramiye kazanırsam, ilk işim, hayalimdeki arabaya kavuşmak olur, BMW.. 5 ya da 7 serisinden bir model.. öyle porshe falan istemem, bmw olmalı. daha sonra, şehrin sakin bir semtinden, apartman dairesi alırım. öyle bahçeli havuzlu villa istemem. evimde hizmetli uşak bahçıvan da istemem. kendi işimi kendim görürüm. 5+1 apartman dairesi olmalı. salon, oturma odası, yatak odası, spor odası, kütüphane ve çalışma odası, bir de misafir yatak odası olsun. teras kat olmalı. tepemde tepinen çocuklar istemem.
    okul, hastane, cami, yaptırmam. kızılaya şuna buna 1 kuruş koklatmam. her birinin onmilyarlarca liralık bütçesi var. eşe dosta yedireceklerine, gidip yaptırsınlar. gönüllü hayır kuruluşlarına da para vermem. çok para görünce, dini kitabı hayır işini unuturlar neme lazım. benden size para mara yok!
    ülkede en çok düşündüğüm, üzüldüğüm kesim, ayağında ayakkabısı, kursağında emeği olmadığı halde, onurundan taviz vermeyip, bu durumdan kimseyi haberdar etmeyen asil vatandaşlarım... hasta olur da komşusuna söyleyemez... aç kalır da dile getirmez, soğuktan donar da belli etmez... işte bunlarla, aynı sofrada oturup beraber yemek yemeyi, beraber ısınmayı, beraber gülmeyi, o gözlerinde bir kez olsun bir mutluluk ışığı görmeyi çok isterim... paramızı bu insanlarla bölüşmeyi Allah bizlere nasip etsin inşallah...
    bir lokanta zinciri açarım. hem dostlarımı orda ağırlamak isterim, hem de iyi para kazandırır. yatırım için en güzeli, lokanta.
    ama patronluk yapmak istemem. işçilerimle beraber çalışmak, işçilerimle birlikte kazanmak isterim. asgari ücretle değil, emeğinin karşılığı, hakkettiği para ile çalışmalı. haklarını yersek, Allah o hakkı kursağımızdan geçirmesin.
    sonra evlenmek isterim... ama benim zengin olduğumu bilmemeli hanım adayı... beni tebdili kıyafet , sıradan bir insan gibi tanıyıp, parama değil, bana vurulmalı... sonra ben ona araba da alırım, tek taş da takarım....
    borçlu arkadaşlarım var, onların her ihtiyacını karşılamak isterim. iyi günümde kötü günümde, en zor günlerimde beni yanlız bırakmayan bu insanlar... işte hakiki dostlar bunlar. paradan sonra kazanacağım hiçbir arkadaşın, dostun kıymeti yoktur.
    imkan kalırsa, bir de spor salonu açarım. beni eksiye götürmezse, fakir fukara çocukları gelsin spor yapsın. yok altından kalkamazsam, kusura bakmayın, paranızı alırım.
    hayırlısı bakalım :)

Exacting51, AnTiCoRe, magi suyat ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  2. Calyente

Calyente Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Mükemmel yazmışsınız ellerinize sağlık :) Hayırlısı bakalım.

Yaver27 bunu beğendi.
  3. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Milli piyango çıksa ilk olarak elimden geldiğince saklamaya çalışırım tabi uzun sürmicek bir yere kadar . Çünkü akraba eş dost yüzüne bakmayan adamlar dakika başı telefonla arıycaklar şimdi biraz veriyim desen hangi birine vericeksin duyan gelicek ona buna şuna derken elinde zaten az bir miktar para kalıcak oda bir araba bir ev derken elinde hiçbirşey kalmicak .

Kendimle ilgili ilk olarak bölümümü değiştiririm ticaret okumaya başlarım :D . Dediğin gibi lokantada açsan A'dan Z'ye işi bilmen anlaman gerek elimden geldiğince kendimi geliştiririm yabancı ülkede dil , yüksek lisans vs . Daha sonra iyi çok sağlam marka haline gelip Türkiyenin en iyi firmalarından birinin sahibi olmak isterdim . Konu çok önemli değil ticaret okuduktan sonra zaten neyden daha fazla kazanabiliceğini az çok tahmin edersin (emlak , tekstil vs) .

Daha sonra istediğim kişi gibi olunca her istediğim kızı tavlamak isterdim (bu konuda senin gibi düşünmüyorum abi hemen evlenmem genciz güzeliz içeriz severiz icabında :D)

4. F35

F35 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    Hayırlısı..... bu zamana kadar almadım bilet almamda

Sent from my iPhone using Tapatalk

zeo64 bunu beğendi.
  5. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    parana mukayyet ol, o kızlar parayı üç günde bitirir, hatta eksiye düşersin.
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Aralık 2014 ---
    inan kendim için istemiyorum ikramiyeyi, şimdi o para bir örgütçünün eline geçse, kan dökülecek, bir kumarbazın eline geçse, yuvası dağılacak, bir kadının eline geçse, kocayı boşayacak, bir siyasetçinin eline geçse, gidip ağaç kesip villa yaptıracak... tamamen millet adına istiyorum. :)

Akay ve Leopara bunu beğendi.
  6. Kriyus

Kriyus Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ankara
    hayaller güzel :) ben bankaya yatırır ömrüm boyunca faizini yerdim şahsen hiç bir zaman zengin olma gibi bir hayalim olmadı sıradan bir ev aylık 3 milyar maaş yeterli bana ilerde çoluk cocuğum olursa bir evde onlara bırakırsam benden mutlusu olmaz heralde.Yani ben böyle düşünüyorum en azından :)

berrakk bunu beğendi.
  7. ZorKazanç

ZorKazanç Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Çorum
    Belki çok laf duyacam ama şunu eklemek istiyorum: elinize çok para geçerse ne yaparsınız olsaydı başlık yine aynı hayallerle daha orijinal olurdu. Lotodan iddiadan gelen paranın hayrı olmuyor. Şimdi çıkıp diyecek bazı arkadaşlar ikisiyle de aldığın ürün aynı ne farkı var? Çok farkı var. Çok tanık oldum, bir defa da yaşadım bu tip yerlerden gelen paranın bereketi olmuyor, gelen başka yerden çıkıyor yani... Bi kıyafet alıyorsunuz ya kayboluyor ya soluyor. Bi eşya alıyorsunuz çabuk bozuluyor. Bakın milli piyangodan zengin olanlara bir çoğu eski halinden daha kötü halde şimdi, haberlerde gösteriyorlar sık sık. Bir değil iki değil çoğu öyle...
    Kendi adıma helal yoldan elime çok para geçse büyük kısmını beslenmeye vücut geliştirmeye yatırırdm, gerçi az paramla şimdi de yapıyorum bunu, elime geçen paranın %90ı beslenmeye gidiyor :)

emqo33 bunu beğendi.
  8. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    hep derim uzak akrabam sayesinde 4 yıl yüksek yaşam standartında yaşadım zenginlik çok güzel utangaçlık gidiyor daha saygı görüyorsun güzel kızlar vs ondan öncede fakirliğide yaşamış biri olarak insanın başına sağlıksızlıktan sonra gelebilecek en kötü şey fakirliktir onun için hep derim gençlere çok zengin olamazsanız bile belli bir yaşam standartını yakalayın diye neyse para bana çıkarsa ki çıkacak:)avustralyada lüks villa alırdım birde araba çalışmazdım bankaya koyardım birazını ve ev alır kiraya verirdim ondan sonra keyfime bakardım vücut geliştirme sporuna daha emek harcar sonra elit piyasa yapardım o değilde insan biraz maddi olarak güçlenince sonra düşüşe geçince sarsılıyor ilaç gibi gelirdi büyük ikramiye

9. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    marketteki kızlara da söz verdik, parayı alınca burayı köküyle satın alıp hepinizi hissedar yapacağım dedim. sözümü yerine getirmezsem her gittiğimde başımın etini yerler. bu ikramiye yetmeyecek anlaşılan. :(

10. ronaldooooooo

ronaldooooooo Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Bana çıksa türkiyenin dan bilzerianı olurum binmedik luks araba yemedik hatun birakmam :D

11. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    görünen o ki hatunlar seni yiyecek :)

Balboa7 bunu beğendi.
  12. ronaldooooooo

ronaldooooooo Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Yesinler abi hepsine yeterim ben :D

13. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Tum paraya ev alirdim sonra hepsini kiraya verirdim hayatimin sonuna kadar calismama gerek kalmazdi.birkac sene sonra o kiralarla restourant veya cafe acardim.o tarz takilirdim :)

14. berrakk

berrakk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    hiçbir zaman ev araba gibi hayallerim olmadı büyük ikramiyede de açıkcası gözüm yok şöyle 200-300 bin çıksa o bile benim işimi görür herhalde ilk yapacagım şey parayı egitimide harcamak olurdu iyi bir üniversitede egitim görürdüm yada dil egitimi bile olabilir çünkü egitim bence çok önemli yapacagınız işte bile birde 15-20 bin tl bir motor alırdım birde görmek istedigim 4-5 tane ülke var oraları gezerdim bu parada bunlar için fazlasıyla yeterdi
    ola ki olmazsa büyük ikramiye çıkarsa bende yardım kuruluşlarına hiçbir şekilde para harcamazdım okadar yardımlar yapılıyor paranın nereye gittigi belli degil sistem yurt dışındaki gibi maalesef çalışmıyor ayrıca devlet saçma sapan yerlere dünya kadar para harcayacagına muhtaç olanlara yardım etsin eger yardım edeceksem çevremde gördügüm gerçekten yardıma muhtaç olan kişileri bulup neye ihtiyacı varsa karşılardım birde hayvanlar en hassas noktam yaşadıgım şehirdeki barınagın olanaklarını iyileştirmek için küçükte olsa bir miktar yardım yapardım direkt para vermezdim çünkü parayı veriyorsunuz ne yaptıkları belli olmuyor

milli piyangodan gelen paranın hayrı olmuyor deniyor ama ben buna katılmıyorum lotodan yıllar önce babama ufakta olsa bir miktar para çıkmıştı babam bir dükkan açmıştı sermaye olarak mal alırken parayı kullanmıştı hiçte öyle dediginiz gibi olmadı eger akıllı ne yapmak istedini bilen insanlara çıkarsa o parayı doğru yatırımlarda kullanabiliyor ama hayatında hiç para görmemiş biri dediginiz gibi oluyor bizimkiler hala esnaflık yapıyor hayrını görmesek şimdiye batmıştık önemli olan para çıktıgında ben bununla ölene kadar yaşarım deyip yatmamak onu doğru yatırımlarla degerlendirip eskisi gibi çalışmak çok önemli yoksa har vurup savuranlar 3 günde bile parayı bitirir ve tabiki hayrını göremez yani para çıkınca degişmemek önemli

Son düzenleme: 28 Aralık 2014
  15. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    çok doğru, para kafası çalışmayan bir uçkur düşkününe çıkarsa, 3 günde biter o para. lotodan çıktığı için değil, adam salak olduğu için biter. aynı adama aynı miktarda para dedesinden miras kalsın, bak yüzde 100 helal para, onu da 3 günde bitirir.

berrakk bunu beğendi.
  16. berrakk

berrakk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    bu kesinlikle doğru kafayı kullanıp parayı nasıl degerlendireceginiz çok önemli yoksa faizde dursun ben yan gelip yatayım düşüncesindeyseniz o paranın gerçekten hayrı dokunmaz

Yaver27 bunu beğendi.
  17. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    vala ben bu zamana kadar hic almadım o tür biletleri saysal loto milli piyango vsvs ordan gelecek parada uzak dursun benden .
    ama abi senin kalbin temiz inşallah sana çıkar. Dünyada saten hep itin köpeğin şerefsiz insanın şansı iyi gidiyor bizim gibilerin anca hayali Rüyada Gerçek olur.

18. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    aslına bakarsan ben de bu yaşıma kadar pek bilet almadım. hatta en son ne zaman aldım, aldım mı.. hatırlamıyorum. almış olsaydım ve o para bana çıksaydı, katiyen o paraya dokunmazdım. yüklü bir miktar para elime geçse, dokunabilir miyim hala emin değilim. hiç unutmam, ortaokul 2 ye giderken, okulun aşşasındaki bahçelerden çağla koparmıştık arkadaşlarımızla. cepleri doldurduk bekçiye yakalandık. neyse bu olaydan babamın haberi oldu. babam bana bir yumruk attı, ki tokat atmazdı yumruk atar. emin ol 3 metre öteye düştüm. ben yerde beyin travması geçirirken, babam geldi ve dedi ki, ulan sen benden para istedin de vermedim mi? açlıktan gebersen de harama el uzatmayacaksın!
    piyangodan lotodan iddaadan çıkan paralar haram mı değil mi bilemem. bu konuda dini fetva yetkisine ve bilgisine sahip değilim.
    ama her tarafı dolandırıcının üçkağıtçının istismarcının namussuzun ahlaksızın hırsızın düzenbazın sardığı, her köşe başını tuttukları bu alemde, maalesef helal para kazanmak da artık imkansız hale gelmiş durumda.

19. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    yazmayı unutmuşum sağlam senaryolu bir film yapmayı isterdim açıkçası zenginlik önemli güçte ama iz bırakmanın daha önemli olduğunu düşünüyorum gerçi film işi riskli ama yinede denerdim

alvel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş