Yaşa ve kiloya uygun Etkili bir program tavsiyesi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve bigbossares tarafından 10 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. bigbossares

bigbossares Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhabalar , ben 35 yaşındayım, boyum 1.83 ve 83 kg'yim. 3-4 yıl salonda body çalışmaya çalıştım.Ama bu sürekli 3 yıl boyunca olmadı .örneğin 8 ay devam ettim 1 yıl bıraktım, 6 ay devam ettim 6 ay bıraktım vb..Yaklaşık 7 aydırda çalışmıyordum 15 gündür tekrar başladım.
    Bugüne kadar 4 farklı salona gittim ama gördüğüm hepsininde hoca ve program eksikliği var.Ezbere ve herkese aynı programlar yazılıyor.Örneğin benimle geçen hafta başlayan arkadaşıma ( 65 kg ve hiç body geçmişi yok ) benimle aynı program yazıldı, hatta 2 yıldır salonda çalışan arkadaştada aynı program var.Bu konu bana çok saçma geldi.Amacım önümüzdeki yıllarda da artık ara vermeden bu spora devam ederek hacim ve kas kazanmak. Bu yüzden sizden bir program tavsiyesi istiyorum zahmet olmassa.Forumda tavsiyelere bakarak Protein tozu ( musceletech ) ve amino asit ( gaspari 8000 ) aldım. Diz yan bağlarımda problem yaşadığım için bacak çalışmalarında fazla zorlamam gerekiyor bu arada belirteyim.
    Haftanın 3 günü hafta sonları hariç salona gidiyorum.Tüm bunlara göre program tavsiyeleriniz ihtiyacım var, teşekkürler.

2. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    mhb , bodybuilding com da haftada 4 gün için , shortcut to size isimli bir program var , bence güzel bir program .temel hareketleri içeriyor ve basit bir program , tavsiye derim. onu uygulayabilirsiniz.

bigbossares bunu beğendi.
  3. yaşar1995

yaşar1995 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    banada yardımcı olabilicek yokmu 1-2 bilgi almam gerek :(:(

4. bigbossares

bigbossares Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    ona baktım teşekkür ederim cevabınız için ama ben forumda kullanıpta faydasını gördüğünüz bir program tavsiyesi istemiştim.

5. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    Push/Pull/Legs Programina veya upper/lower body. Bol Temel egz. bulunan her programda fayda alirsin. Beslenme, dinlenme, antremanlar dogru dogru olduktan sonra

sthammer bunu beğendi.
  6. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    merhaba, ben bahsettiğim programı uyguladım , sonuçlar gayet iyi. size siddetle tavsiye ederim inanın ihtiyacınızı karsılayacak. ben de 40 lı yaslardayım, yasımıza uygun ve son derece etkili bir program .temeli periodizasyona dayanıyor. sitede hareketleri iceren program dökümü mevcut ve videolar da mevcut. 3 fazdan olusuyor 3 ay sürüyor bence deneyin. beni bayağı bir toparladı.

7. bigbossares

bigbossares Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    İngilizcem iyi olmadığı için tam anlayamamıştım yanlış bölüme bakmışım..bahsettğiniz şu tarz bir programmı acaba : Bodybuilding.com - Shortcut To Size: Phase 2, Week 5, Day 29 yada yanlış vakıyorsam tam linkini alabilirmiyim sizden

8. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    doğrudur, gün ve gün program, set ve tekrar sayıları mevcut. phase 1 ve phase 2 ve phase 3 diye her ay 4 haftadan oluşan bölümler var ,
    ilk faz, ilk hafta 12-15 tekrar ,2.hafta 9-11 tekrar 3,hafta 5-8 tekrar ve 4.hafta 2-4 tekrar olmak üzere 4 haftadaz tamamlanıyor ,sonraki ay 2.faz olarak başlangıça dönüyor.

bigbossares bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş