Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve jafaa tarafından 28 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. jafaa

jafaa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    yaşım 23 kilom 80 boyumsa 1.78 kilo vermek istiyorum daha önce diyetisyene gittim ama bir faydasını görmedim hertürlü garip ilaçları aldırdı denedim fayda etmedi diyet programı verdi aç kaldım sadece 5 kilo verebildim daha sonra yeniden aldım spor olayına gelirsek günde 2 saat yürüyorum tabi dengesiz oluyor sanırım bu benim amacım bel ve karın bölgemdeki yaglardan arınmak çünkü kolumda ve bacaklarımda yag yok resimlerimide paylaşıyım degerli hocalarım yorumlarıyla yönlendirirse sevinirim belirli kiloyu verdikten sonra vücud geliştirmekte istiyorum tabi bir kaç ay sonraki mevzu sanırım bu şimideden yardımlarınız için teşekkür ederim yorumlarınız çok önemli benim için

1.jpg
    2.jpg
    3.jpg

2. mrgreen

mrgreen Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Aç kalınarak kilo verilmez, metabolizmanı bozarsın ve kilo bile versen fazlasıyla alırsın. Forumdaki sabit konuları okumanı tavsiye ederim, oralardan birçok şey öğrenirsin.

3. jafaa

jafaa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    aç kalmadım diyetistyenin verdigi diyet nerdeyse aç kalmamı istiyordu nerdeyse ona atıf yaptım

programı şöyleydi

sabah

2 zeytin
    bir dilim peynir
    iki dilim domates
    bir dilim kepek ekmegi

öglen

meyve ve yeşillik

akşam

bir tabak makarna

ve yeşillik ve meyve

program bu türlüydü ve hergünüm halsizlikle geçiyordum forumda takip ettigim ara ögün kavramı yoktu 3 ögün ve 3 ögünde bu şekilde

4. mrgreen

mrgreen Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Valla diyetisyenizde bir anormallik var. Normalde diyetisyenler 7 öğünlük bir beslenme programı verir ve amacı vücudu "tok tutmaktır". Siz başka "güvenilir" bir diyetisyene başvurmanızı tavsiye ederim. Sırf meyve ve 1 makarna ile diyeti boşverin hiç kimse doyamaz.

Forumdaki beslenme bölümünede bir bakmanızı tavsiye ederim. Belki yardımcı olabilir size.

5. jafaa

jafaa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    zaten o bölümü geziyorum hep yeni bişeyler ögrenmek için birde forumdaki hocalarımızın yorumlarını almak için açtım konuyu yardımın için tşk. diyetisyenim garip bir adamdı şimdi antalyaya gitti zaten onun yüzünden iyice güvenim azaldı kilo verme işine hep ilaçlar önerdi böyle zayıf beslenme programları bıraktım sonunda

6. mrgreen

mrgreen Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Eğer ingilizceniz varsa şu sayfaya göz atmanızı tavsiye ederim:
    http://bodybuilding.about.com/od/nutritionbasics/a/samplediet.htm

Yukardaki vücut geliştirmeye başlayanlar için örnek bir diyet/beslenme programı yazılmış bir uzman tarafından. Toplamda 6 öğünlük bir beslenme programı verilmiş, yani aç kalmak mümkün değil ama sadece sağlıklı ve gerekli olan vitaminleri ve karbonhidratları alıyorsun. İçine bazı supplementlerde eklemiş ama 3.ay'dan önce supplement (takviyeler) almak gereksiz ve vücuda bazen zararları olduğu için tavsiye etmem.

Umarım istediğiniz vücut tipine azminiz ile gelirsiniz ;)

jafaa bunu beğendi.
  7. jafaa

jafaa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkürler biraz göz attım iyi bilgiler var, aslında benim merak ettigim yukardaki resimde görünen halimle direk body başlayayım mı yoksa biraz daha kilo vereyimmi forumda görüyorum benle boyu aynı benden kilosu fazla olanlar daha zayıf ve kaslı forumu okuyorum çogu şeyi anlayamıyorum spor olayına yabancı oldugum için yeni başlıycagım için sanırım benim asıl sorunumu ne acaba işte sorun bu bunu çözemiyorum

8. nika

nika Üye

Beğenileri:
    98
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yönetici
    Yer:
    Bursa
    jafaa, aslında boy kilo oranın iyi ama görüntün iyi değil bu halinle başlayabilirsin ama senin kilo vermek yerine yağ yakmaya yönlenmen gerektiğini düşünüyorum. Bu amaçla kardio egzersizleri yapman yerinde olur. Body sporuna başlamak için vücut yağ oranını yüzde oniki ye indirmek ve sonra başlamak daha verimli olacaktır diye düşünüyorum. Bu nedenle forumda kardio egzersizleri ile ilgili araştırma yapmanı tavsiye ediyorum.

jafaa bunu beğendi.
  9. jafaa

jafaa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    sagol cardio ile yag oranımı düşürüp daha sonra body egzersizlerine başlayım ozaman yardımların teşkkürler

Sayfayı Paylaş