yaş 23 kilo 73 boy 1.87

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Metin88 tarafından 22 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Metin88

Metin88 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cümleten merhaba

muazzam bir vücut yapmak istiyorum. Ama bu spor hakkında hiç bir bilgim yok. Ayriyetten Sofya da üniveriste öğrencisiyim ve buradaki fitness salonlarında ilgilenen bir antrenör, hoca vs. hiç bir şey yok. salonlarda sadece aletler var giriyorsun kafana göre çalışıyorsun çıkıp gidiyorsun. Eğer yardımcı olursanız çok sevinirim.

Lise dönemlerinde break dance gibi bi aktivite yaptığımdan dolayı vücudum az buçuk şekilli ve ayriyetten aile mesleği olan çiftçilik ile uğraştığım için güvre çuvalı taşımadır kürek sallamadır vs. :D evde bir çift 5kg dumble yay makas vs. evde kullanılabilecek tarzda aletlerim var ama sanırım yeterli olmuyor artık. Spor salonuna yazılacağım ama hareketler hakkında pek bir şey bilmiyorum forumdada göremedim. Ne tür bir program uygulamalıyım? ayriyetten şu çok yemek yiyip kilo alamayan cinsten bi insanım. Tahmini olarak vücudumda yağ fazla yok (aşırı yağlı yemek yememe rağmen) az biraz karın bölgemde olmaya başladı oda alkoldendi sanırım onuda kullanmıyorum artık.

Ve birde başladığımda protein tozu ile başlasam nasıl olur? ilk etapta 3 ay kullanması gereksiz demişsiniz forumda vücudum 0 değil yaptığım işten dolayı az biraz tahmin edebilirsiniz sanırım.

Yardımlarınızı bekliyorum. Fikir ve yardımda bulunanlar için şimdiden teşekkür ederim. thums:

2. wearyfeat

wearyfeat Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    yeni başlayanlar için hazırlık programları mevcuttur zaten sitede.araştır.

3. Metin88

Metin88 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Onlara baktım ama istediğim soruların cevabını bulamadım yazdıklarımı iyi okuyamamışsın sanırım arkadaşım :)

4. wearyfeat

wearyfeat Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
  5. Metin88

Metin88 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ben bunları fark etmemişim sağol yardımın için peki protein tozu almamın bi faydası olurmu şu konumda?bench_O

6. wearyfeat

wearyfeat Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    tabiki faydası olur.nede olsa yağsız bir yapıya sahipsin.bazıları sadece kilo almak için protein tozu alıp spor yapmadan kullanıyorlar.ama sonuç olarak göbek yapıyorlar.sen sporla beraber alacağın için.yağsız kilo alımı(kas olarak)güç artışın olucak.kas yıkımın minimum olucak.çok faydali yani.yağsız olduğun için avantajlısın...

7. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    bir dakika protein tozu konusu önemlidir sanırım spora yeni başlıyorsunuz protein tozu kullanmanızı önermem boşa giden bir para olacaktır. Nedenine gelirsem zaten ilk başlayan birisinin vucudu önce spora alışmayla 1 ay gibi bir süre geçirir sonra zaten 3-5 ay kişi yiyeceklerden gerekli proteini alabilir ama alamıyorsa protein tozu kullanabilir ama yeni başlayanlarda mesela günde 150-200 gram gibi bir protein gerekmeyeceği için vucut zaten onu sindiremez çünkü proteini gönderebileceği kas yoktur vucutta ve idrarla dışarı atar, paranızıda kanalizasyona atmış olursunuz.

8. Metin88

Metin88 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Evet bende onun için özellikle sordum. Spora yeni başlıyacağım ama vücudum sıfır değil ayriyetten evde sürekli dumble ile çalışıyorum ( evde dumbell ile çalışma programı nı kullanıyorum) İlk yazdığım açıklamada zamanında sporla uğraşmış olduğumu ve vücudumun 0 olmadığından söz etmiştim. Vücudum yağsız çok yiyip kilo alamayan tarzda bi insanım sanırım bu spor hakkında üst düzeyde biri bi yorum yapsa daha mantıklı olur sanırım :confused: ayriyetten Bulgaristan sofya da öğrenciyim protein tozu denilen şey pek bi para etmiyor burda :badgrin:

Son düzenleme: 22 Şubat 2011

Sayfayı Paylaş