1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Zorro31 tarafından 7 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Zorro31

Zorro31 Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Evet arkaşlar bu forumdan aldıgım bilgiler eşliğinde 2.5 ay önce zayıflamaya karar verdim ve diyet-yağ yakıcılar ile birlikte hatırı sayılır kilo verdim(rakamsal olarak ama)

2.5 ay süresince 2 kutu lipo 6x-90 softgel cla kullandım.

Ölçüler:

Kilo: ilk: 83.5kg şuan: 72.5kg

Bel: ilk: 100 şuan: 92

Evet rakamlara bakıldımı zayıfladım ve kilo verdim ancak bel bölgesindeki yağlar görünüş olarak neredeyse hiç azalmadı.Vucudumda inanılmaz orantısız duruyorlar.

Şuan 5 öğün protein ağırlıklı besleniyorum,whey protein ve universal ripped fast yağ yakıcı kullanıyorum

Antreman olarakta 1 gün arayla hit ağırlık çalışıyorum az ağırlık çok tekrar şeklinde(7.5 kg dumbellar ile) ayritten antreman sonrasi ip atlıyorum 500 adet

Sadete gelirsek aşağıdaki resimlerden gördüğünüz gibi bu yanlardan nası kurtulurum.Şimdiden çok teşekkürler

PS:bu topicte silinicekse lütfen üyeliğim ile birlikte siliniz.

Ekli Dosyalar:

2. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Baslarken bel çevresi ne kadardı?

Nasıl bir beslenme programı uyguladın?

Ayrıca ip atlamak dısında koşu bisiklet yürüyüş gibi idmanları yapıyormusun?

gorunen oki sen sadece vücudundan su atmışsın. Cunku ilk resim ve ikinci resim arasında kayda değer bir fark göremiyorum.

Beslenmenizi paylaşırsanız her sey netleşir.

3. Zorro31

Zorro31 Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili coyote,

mesajımda dediğim gibi başlarken bel ölçüm 100 idi şuan 92

Beslenme programı olarak sabahları 150ml yarım yağlı süt ile nestle nesfit ccornflakes-öğlen ızgara tavuk gogus-akşamları saat 7de akşam yemeği tavuklu veya ton balıklı salata ayrıca günde 2-3 litre su içiyordum

Koydugum resimlerin hepsi şuanki halimdir yani eski resimler yok

İp atlamak dışında koşu bandı veyahut bisiklet antremanı yapmıyorum(evde çalışıyorum)

Cevabın için teşekkürker

4. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    dediğin gibi on kilo verip bel çevresinden 8 cm inceldiysen eğer 2,5 ayda baya mesafe kat etmişsin, ekstradan bir şey yapmaya gerek yok. yaptığın şey işe yarıyorsa eğer neden başka bir şey yapma gereği duyasın ki ?

5. Zorro31

Zorro31 Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    bel ölçümün incelmesi göbeğin erimesiyle oldu anlaşılan bu arada 24 nisan tarihli resim koyuyorum sizce değişim varmı bakalım

Ekli Dosyalar:

6. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Deri altındaki su 7-8 kilo civarıdır maksimum. 12 kilo verip de buna sadece su atmışsın demek pek akıl karı değil.

2,5 ay için gayet güzel bir ilerleme sağlamış arkadaşımız.

Yanlız şunu anlamanız gerekiyor:

Bel çevresi en çabuk yağlanan ve en son yağ yakılan bölgedir.
    %6-7 civarı yağ oranına düşemedikçe ayva göbeğiyle birlikte olmaya devam edersiniz.

O yüzden " bu yanlardan nasıl kurtulurum" derken ne kadar sağlam bir yağ oranı istediğinizi unutmayın.
    Bu çoğu kişinin hayal ettiği ve çok azının ulaşabildiği bir oran.

İyi sporlar.

Son düzenleme: 8 Haziran 2009
    Zorro31 bunu beğendi.
  7. Zorro31

Zorro31 Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Universal ripped fast supplementi(termojenik) 2 hafta daha kullanacagım bakalım sonuç nasıl olcak

tahminlerime göre bel ölçümün 88 civarına inmesi lazım düzgün bir görünüş için

8. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Sayın sleepy böyle sağlıksız bir beslenme sistemi ile kilo verilir elbette ancak arkadaşıma üzülerek söylüyorumki böyle devam ederse ileriki dönemlerinde daha fazla yağlanması kacınılmazdır.

Ayrıca bunun hayalle hiç bir ilgisi yok.

Bunun adı sağlıktır. Tabi önem veriyorsanız.

Ayrıca hedefe giden yol öyle cok basit değil herkez istiyorki 3-5 yılda aldıgı yağı 3-5 gunde atalım.

Bence bu sağlık meselesini herkez iyi dusunsun.

Özellikle türk insanın yapısında doktora gitme alıskanlıgı hiç yok.

Senede 2 defa efor testi için kardioyoloji bolumune gidiyorum, ayrıca biyokimyasal testlerin hepsini yaptırıyorum.

Bence bir kez daha yazdıgımızı dusunmekte fayda var. Bizim yağ atmamızı sağlayan beslenme gibi görülür ancak biyokimya ile ilgilidir bu.

Vücudun biyokimyasal ritmi bozulursa işte o zaman sorunlar baslıyor.

9. Zorro31

Zorro31 Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    sevgili coyote beslenmem ne gibi saplıksız biraz açarmısın

3 ana öğün 2 ara ögün.ton balıgı-ızgara tavuk bunlar sağlıksız besinler mi?

10. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    seygıdeğer Zorro, Birincisi beslenmen elbette sağlıksız.

Beslenmende komplex karbohidrat neredeyse hiç yok. Ekmeğe hiç yer vermemişsin mesela hadi ekmeği geçtim. Ekmeği bende sevmem. Ancak ne makarna yiyorsun ne pirinc nede yulaf.

İkincisi beslenmen buyuk olasılıkla senı ketojen duruma sokuyor. Enerjinin buyuk bir kısmı yağ tarafından karsılanıyor.

Bu ilk bakışta normal gözüküyor değilmi? Su anda yaptığın şey sadece vücudunun açlık karşısında hayatta kalmak için uygulaması gereken biyokimyasal işlemleri sen estetik kaygın için kullanıyorsun.

3. sü ise beslenmende hiç meyve yok. Özellikle salata iyi bir seçimdir ancak yeterli sayılmaz. Vücuduna Gerekli mineral ve vitaminleri nasıl karsıladıgını dusunuyorsun.

4. sü ise bu diyet sistemini bıraktıgın zaman emin ol su anda oldugundan daha berbat hale bile gelebilirsin.

5. Beslenmende hiç şeker yok bu kortizol seviyesini arttırır. Özellikle sabah ve antreman sonrası mutlaka basit şekerli yiyecekleri yemek lazımdır.

6. Proteine dayalı bir beslenme yağı atmayı sağlarken insanı bir takım sorun ve problemlerle karsıya karşıya bırakır.

7. Kesinlikle şu iki kavramıda öğrenmen lazım. Glukojenez ve Ketojenez. Eğer sen bunları iyi öğrenirsen yaptığının ne kadar yanlış oldugunu anlayacaksın.
    Sana bunu ben anlatmıyorum kendin öğren ama muhakkak öğren.

8. En önemli madde ise kesinlikle egzersizi bir yaşam tarzı haline getirmen. Bu kazandıgın alıskanlık sayesinde uzun yıllar sağlıgını mudafa edersin.

Sana daha bir çok neden sıralayabilirim yaptıgının yanlış oldugu ile ilgili. Ancak her ne olursa olsun sizi etkilemeye çalışmıyorum. Sağlıksızda olsa böyle yağ atmayı tercih edebilirsiniz.

Ancak Kış geldiğinde her şey tamamen değişecektir ve az yemeye alışmış bir vücut işte o zaman buyuk sorunlarla karsılaşır.

Ancak siz surekli sıcak olan bir bölgede yaşıyorsanız sorun yaşamassınız.

Ayrıca Biyokimyasal tepkimeler ile ilgilide bilginiz olsun. Cunku vücut yağlanmasının sebebi yemeklerle alakalı değil.

Buyuk ihtimal hareketsizlik ve duzensiz yemekler ve sağlıksız gıdalarla ilgili.

Bir nedeni daha olabilir oda hormonlarla ilgilidir.

Size bir sürü açıklama yapabilirim bu konu ile ilgili ancak bunlar sizin için yeterlidir.

orkunberk bunu beğendi.
  11. Zorro31

Zorro31 Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili Coyote tekrardan cevap yazdıgın için çok teşekkür ederim

1-Hiç ekmek yok demişsin hergün yaklaşık 3 dilim kepek ekmek yiğiyirum.Öğlen ızgara tavuk tost sandvisch yada salata ile birlikte.Tabi beslenme programını tam ayrıntılı yazamadım.Sadece orda yazdıklarımı yemiyorum hergün değişiyor.Yazmadığım için doğal olarak hergün onları tüketiyormuşum gibi düşündün

2-Carb olarakta hergün olmasada 2 günde 1 buldur tüketiyorum ayrıca nesfit cornflakeste'de bildiğim kadarıyla carb miktarı yüksek

3-meyva konusunda haklısın çok tüketmiyorum annemde hep söyleniyor :)

4-daha öncedee öss zamanı 93 kg olup 83e düştüm 3 senedir o kiloları almadım.

5-şekeri gene nestle nesfitten aldıgımı düşünüyorum.Hatta bana şeker oranı çok geliyor

7-dediklerini araştıracagım en kısa sürede

8-egzersiz ve ip atlama yaşam tarzım artık evde kendime sistem kurdum çok daha iyi.Zamanında istanbulda bilen bilir hillside'a gidiyordum ancak maalesef o kadar paraya değmedi çünkü çok zaman ayıramadım.En iyisi evde çalışmak zaman esnekliği sebebiyle

Sıcak bir yer olan izmirde yaşıyorum şuan :)

12. Zorro31

Zorro31 Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    hepsiburada'dan dandirik yağ-su ölçer tartı aldım

Yağ oranım 15.9% su oranı 66.2% çıktı ve altındada underfat yazdı;arkadaşta ise yağ 20% çıktı altında healty yazdı :)

13. oguzcan

oguzcan Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Bende de aynı sorun var.Ben yaklaşık 2 ay önce bu foruma ilk bakmaya başladıgımda 90 kg kadar idim.İki ayda 10 kg verdim ve şu an tam 80 kg dayım.Bel ve göbek kısmımda da aynı sizinkine benzer azalmalar oldu, ancak bütün vücut yapısı küçüldüğü için bel ve göbek gene belirginligni korumaya devam ediyor.
    SAdece iki haftadır biraz degişim oldu onun da sebebi sanırım vücudumun başka yerinde yakılacak yag kalmadıgı için artık tek yag bel ve göbek kısmından yakılıyor.
    BEn bu kiloyu ortalama hafiflikte bir diyet ve günde 15 km kadar yürüyerek verdim.
    Tatlı ya çok düşükünümdür ve bu iki ayda malesef tatlı yeme alışkanlıgımdan vazgeçemedim.Geçse idim mutlaka daha fazla kilo verir idim ama sanırım potansiyel şeker hastalıgı riski taşıyorum canım tatlıdan başka bir şey istemiyor.

Size tavsiyem bel ve karın kısmının görüntüsünü normalize etmek için saglam bir şekilde gögüs ve omuz çalışın ve geliştirin..Böylece bel ve göbek kısmı çok çirkin görünmez.
    Daha iyi moral verir size.

14. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    %5-6 oranları bir çoğu kişi için bir hayaldir, ayrıca sağlıkla da alakası yoktur.

Çünkü uzun süre bu yağ oranında kalmak sağlıklı değildir, eklemler ve vücut açısından...

Fotomodel veya vücut geliştirmeci değilseniz %8-10 civarı idealdir.

Evet bel çevresindeki yağ iyi değildir ama 0 yağlı olmak da bir sağlık göstergesi değil.

Herşeyin ortası.

15. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Oğuzcan, tatlı ve şekerli besin tüketimi toplam enerji alımının yüzde 10 unu karşılamasında bir sakınca yok. Ancak doğru tüketim zamanları vardır bunun.

Örneğin, antreman sonrası, sabah kalkar kalkmaz, kan şekerinin çok aşırı düştüğü durumlarda ( uzun açlıklar).

Glükoz alımınıza engel olamıyorsanız hiç değilse glukagon seviyesini yükselten besinleride alın.

Ayrıca ben diyetsiz kilo verme derdindeyim. Diyetsiz derken normal bir beslenme ile ancak yağın ve şekerin sınırlandırılması şeklinde.

Yani sağlıklı ve dengeli bir beslenme ile. Protein artışı + komplex karbohidrat + bariz miktarda yağ tüketimi şeklinde.

Haliyle böyle yavaş oluyor ama kalıcı oluyor.

Uyguladığım idman staratejileri iyi gelişim sağlatıyor ve yağı atmama yardım ediyor.

dikkat edilecek nokta şu an için iddialı bir diyete hazır olmadıgımdır. Cunku iddalı bir diyet neticesinde daha yeni gelişen kas yapısının gelişimini sekteye uğratabilirim.

Buradaki amaç kaslarım gelişebildiği kadar gelişirken yağın yakımınıda sağlamak.

Haftada 3 gun kardio ve her kardio 50 dakika interval seklinde.

Haftada 3 gun ağırlık her bölgeyi bir defa çalıştırıyorum.

Şu ana kadar başarılı sonuç aldım. İnanıyorumki bu şekilde hem gelişirken hem de yağ yakılır.

Ancak yağ yakımı durdugu anda ki ben durdugunu zannederken hala devam ediyor 89 cm bel çevresindeyim.

Kardio sistemini değiştirmeyi dusunuyorum cunku cok sıcak olmaya başladı ve bir interval antremanda ortalama 2 litre sıvı kaybediyorum.

Orta şiddetli daha uzun mesafeye kardio haftada 3 gun 2 gunde interval şeklinde yapacağım.

Ağırlık aynen devam her bölgeyi haftada bir gun çalıştırarak.

16. Zorro31

Zorro31 Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    ripped fastin yanına 2 hafta önce sesamin+lean xtreme+cla ekledim

ripped fastin bitmesine 5-6 gün kaldı,diğerleri daha var

şuan 70.3 kg ve belim yıllar sonra(orta okuldan beri) 90-89 arasında.Artık kilo önemli değil zaten 180 boyum var 70-72 arasi ideal kilom.Kalan 2-3 haftada belim 2-3 cm daha incelirse çok güzel olucak.

11.06'da yazdıgım mesajımda yağ oranım 15.9 du şuan 16.7.Sizce rakamlar nasıl arkadaşlar?

Resimleri 2 hafta sonra paylaşıcam

Sayfayı Paylaş