Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve citrus tarafından 30 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. citrus

citrus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Uzun zamandir kilo vermeye calisiyorum fakat surekli bir sekilde diyeti bozup sporu ihmal ediyorum. Aslinda kilo vermeye yatkin bir vucudum var fakat diyetime sagdik kalmayi bir turlu beceremedim simdiye kadar. Umarim burada sizlerin destegi ile bunu basarabilirim. Göbek ve bel cevremde yaglanma mevcut ve görunusumu bu sebeple begenmiyorum. Diyet listemi asagiya yaziyorum eksik veya fazla gördugunuz bir kisim var ise lutfen cevap yazmaktan cekinmeyin. Umarim amaci ayni olan tum arkadaslar ile hedefimize ulasiriz.

Sabah

4 Yumurta beyazi + kibrit kutusu buyuklugunde beyaz peynir + 2 kasik lor peyniri+2 domates+bir kase yogurt ve az miktarda gevrek
    (Sabah yemekten 1 saat sonra spora gidecegim icin gevrek ve yogurt yiyorum.)

Ara Ögun
    3-5 ceviz

Ögle
    Bir porsiyon(100gr) haslanmis tavuk gögusu,5 demet maydonoz, 2 domates, az miktar yogurt

Ögle Arasi
    Bir eksi yesil elma

Aksam
    Bol maydonozlu yagsiz ton balikli salata veya balik yerine haslanmis tavuk gögusu

Eksik veya fazla gördugunuz yerleri bildirmekten cekinmeyin.

2. rapperuzi

rapperuzi Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Selam. beslenme düzeniniz gerçekten çok iyi günlük alınması gereken protein mitarı yeni başlayan bir sporcu için kilosunun 1-1.5 katıdır bunun yanı sıra ayriyetten vücudun karbonhidrata ve yağlarada ihtiyacı vardır öğünlerinize haşlanmış makarna veya lapa pirinç pilavı eklerseniz yararınıza olucaktır enerji bakımından yalnız şöyle birşey var erkeklerde en zor eriyen bölge karın ve göğüs bölgesidir ilk 2 ay karın ve göğüs bölgenizde istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz ama giydiğiniz pantolonlar ve çevrenizdeki insanlar kilo verdiğinizi farkına varıcaklardır siz kendinizde sanki hiç kilo vermemiş hissine kapılıcaksınız ve bırakmaya yeltenebilirsiniz diyeti bu hataya düşmeyin sakın. çünkü insan bi zamandan sonra kendine objektif olamıyor ben 2 aydır diyet ve spor yapıorm bugun itibari ile 17 kilo vermişim http://i.hizliresim.com/e21NXv.jpg önerim fotoğraflarınızı çekmeniz ve her ay karşılaştırmanızdır daha fazla azimlenieksiniz günde 40-60 dk arası mutlaka kardiyo yapın ve günde en az 3 litre su için sabahları yeşilçay içmeyi ihmal etmeyin metebolizmayı hızlandırırsınız 3 dilim çavdar ekmeği mutlaka tüketin. akşam 7 den sonra hiçbirşey yemeyin sizin kilonuzdaki bir insan bunları yaparak ilk 1.ay rahatlıkla 10 kg verebilir tabi bunun 4-5 kg si su olarak atılır başarılar...

3. citrus

citrus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumunuz ve önerileriniz için çok teşekkür ederim. Gerçekten kendimi daha motive olmuş hissediyorum. Listeme spordan önce karbonhidrat(kepekli makarna veya kepekli lapa pirinc ekliyorum.

Günde 4 km(her gün 1km arttırıyorum) yürüyüş, karın ve bel egzersizleri yapıyorum. Spora pek yeni sayilmam fakat diyete yeni olduğumu söyleyebilirim. :)

Akşamları dediğiniz gibi 7'den sonra hiç bir şey yemiyorum. Sonucu görebilmek için tarti değil fotoğraf ve eski pantolonlarimi kullanacağım.

Çevremdeki insanların farkı görebilmesi beni ayrı bir şekilde motive eder diye düşünüyorum.
    Son olarak sormak istediğim, listemde tavuk göğüsu ve baliktan başka bi şey yok. Yine diyete uygun ne gibi ürünler tuketebilirim? Sürekli aynı şeyleri yemeyi seven birisi değilim o yüzden bazen salatamin içine hafif sirke koyuyorum ki tadı biraz başka olsun.

Maşallah iyi kilo vermissiniz. Azimli ve diyete sadık kalmak önemli tabiki.

Mümkün olduğunca yediğimiz ögun ve yemekleri buradan paylaşalim.

4. rapperuzi

rapperuzi Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Ayriyetten bende cok tesekkut efeti
    öncelikle güzel dilekleriniz için teşekkür ederim haftada 3 gün tavuk göğsü balık olabilir geri kalan günler kuru fasulye sadece haşlıcaksın protein değeri çok iyidir barbunyada olabilir brokoli haşlaması yoğurtlayarak yiceksin veya 1 kase içindeki mevsim salatasına brokoli ve bezelyede konularak tüketilebillir haftanın 4 günü bu yicekleri tüketebilirsiniz başarılar dilerim.

5. citrus

citrus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tesekkur ediyorum önerileriniz icin. Kendimi hem fiziksel hem de psikolojik olarak cok daha iyi hissediyorum. Icimde anlam veremedigim sebebi belli olmayan bir mutluluk mevcut ve bu spor ve diyet ile basladi. Belki de cok istedigim bir seyi simdi yapabildigim gördugum icindir bilemiyorum.

Haftada 4 gun kardio 2 gun agirlik calisiyorum. Kardio yaptigim gunlerde özellikle bel ve karin egzersizleri yapmaktayim.

Spora gitmeden önce karbonhidrat alinmasi gerekiyor onu farkettim aksi takdirde belli bir sureden sonra insanin gözu kararmaya basliyor. Buradan bilmeyen arkadaslara da bir bilgi olsun. Son olarak sormak istedigim vitamin ve yag yakicilar hakkinda bir bilginiz var mi ? Alinmalimidir sizce ?

6. rapperuzi

rapperuzi Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Ben kendim multipower liquid 1800 mg kullanıyorum oldukca basarili mg az gibi gorunsede 1.90 100 kiliyoyum bana inanılmaz bir emerji veriyor ve bayada terletiyor yag yakimina %25 DESTEK bir supplement ama benim tavsiyem herhangibir cigerlernizde problem yoksa nutritonun 3000 mg lullanmaniz hem cok daha etkili fiyat olarak tA COK ucuz

7. asude

asude Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    53
    bence bu listede öğleyle akşam arasında bir öğün daha et grubu olsa daha iyi olur

8. rapperuzi

rapperuzi Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    bence yeterli arkadaşın günlük protein ihtiyacını karşılıyor zaten liste sonucta hard body yapmıyor fazlası yağ olarak depolanıcaktır tabi ki görüşünüze saygı duyuyorum.

9. yağyakamayanadam

yağyakamayanadam Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    proteini arttır öğlen 100 grm tavuk göğsü az asudenin dediği gibi ara öğünlerdede protein al omega 3 yağı takviyesi alabilirsin
    karbonhidratıda arttırman gerek yaşına göre çok az alıyorsun

Sayfayı Paylaş