1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

yaş 22, boy 1.76, kilo 74.5, 4 aylık çalışma..

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve froycyy89 tarafından 23 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    yanlış anlamadıysam 5 gün peşpeşe çalışıp 2 gün dinleniyosun. yalnız böyle çalışarak kas kütleni geliştirmen çok zor. vucudunun kendini yenilemesi ve enerji depolaması için ona fırsat vermelisin. 2 çalışıp 1 gün dinlenebilirsin. aksi taktirde gerektiği şekilde beslenemeyen kaslar katabolik duruma düşebilir. yani gelişme yerine yerinde sayarsın veya zayıflarsın. göğüs idmanında pullower yerine dumbell fly yapman daha yararlı olur. bu hareket göğüsleri yanlara doğru açarak daha geniş görünmesini sağlar. pullower direk göğüse vuran bi hareket değil. göğüs idmanında sana pek katkı sağlamaz.

froycyy89 ve tugi190794 bunu beğendi.
  2. froycyy89

froycyy89 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    eyvallah tavsiyeler için dikkate alıp uygulamaya koyucam hemen...teşekkür ederim...

3. Tank Jr.

Tank Jr. Üye

Beğenileri:
    178
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    system engineer
    Yer:
    istanbul
    dostum öncelikle tebrik ederim. de benim takıldıgım nokta o resimlerde siyah gömlekli halinden şu an ki haline geldiysen 4 ayda bu çok iyi. yağ oranının alakası yok ikisi arasında. yoksa siyah gömlekli 4 aydan öncemi çekildi :)

4. froycyy89

froycyy89 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hocam siyah gömlekli fotoğrafım mayıs 2011 kıbrısta çekilmiş bir fotoğraf ilk fotoğrafım tam 4 ay öncesine ait...

5. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    tricepsleri çok beğendim, 4 ay için harika. bicepsler yine sırıtmıyor. karın kasları belirgin, bunlar çok güzel ancak

1-göğüs hacimlenememiş
    2-sırtta eksiklikler var

bu omuz normalde 4 ay için sırıtmaz ancak kolların iyi olduğu için sırıtıyor maalesef.

dip not : dövmeler de gayet güzel

froycyy89 bunu beğendi.
  6. TeFo

TeFo Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Sağ biceps sola göre belirgin derecede fazla gelişik orantısız olmuş ona dikkat et kardeş

froycyy89 bunu beğendi.
  7. OrhanGencebay

OrhanGencebay Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    kardeşim kanat programında aynı kas grubuna latissimus dorsi ye çok yük bindirmişsin yani hem göğüse çekiş hem enseye çekiş hem barfix,aynı kas grubunu uyarıyor aynı hareketler gibi üst üste bu 3 hareket .... Üstelik kanat programı 6 hareket içeriyor kanat kası için bu çok fazla tam tersine kanat kasların küçülebilir...
    Kanat kısmının eksik olma sebebi demek ki kanat programınmış dostum gözden geçir bunu,kanat hareketlerine en fazla 5 hareket gir ve farklı kasları uyaran mesela reverse göğüse çekiş yap avuç ilerin sana bakar şekilde bi de göğüse çekiş yap tamamdır rowingleri yaparsın t bar falan tamam 4 hareket kafidir

froycyy89 bunu beğendi.
  8. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    yeni başlayan biri için 6 kanat hareketi çok ağır sayılmaz. çünkü kaldıracağı kilolar sınırlıdır. kendi ağırlığınla barfiks çekmekle, beline 30kg ağırlık bağlayarak barfiks çekmek farklıdır. eğer ağır geliyosa ben olsam 3*10 yerine 3*8 yaparım. bide şunu söylemeden geçmiyim kanat programında vazgeçilmez hareketlerden biride barbell row dur benim için. geniş tutuşta kanatları aşağıya doğru uzatır, kasları uyarmada birebirdir.

froycyy89 bunu beğendi.
  9. WX

WX Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    denizli
    kanat ve omuz bölgesine biraz daha agırlık verebılırsen vucudun daha iyi gorunur.

froycyy89 bunu beğendi.
  10. froycyy89

froycyy89 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    eyvallah teşekkür ederim...peki sırt ve kanat için bana tüm kas grupların çalıştırabilecek örnek bir porgram yazabilirmisiniz?

11. OrhanGencebay

OrhanGencebay Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Madem 6 Hareket
    Bence;
    Front Pull Down
    Close Grip (reverse) Pull Down
    One Arm Dumbell Rowing
    Dumbell Rowing
    T-Bar Rowing
    DeadLift

Bu Benim eski programlarımdan biri ve mükemmel derecede fayda gördüğüm kanat programımdır dostum,yardımcı olmuşumdur umarım

Son düzenleme: 29 Ekim 2011
  12. WX

WX Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    denizli
    kanat ve sırt kaslarını çalıştırırken diğer kaslarıda çalıstırmanın en iyi yolu barfix dir derim...

13. ayberk123

ayberk123 Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    hocam senın sag sol bıceps arasında kac cm fark var? ya resımde oyle cıkmıs yada ben hıc bu kadar dengesız gelısme gormedım. kanat ve omuz bıraz eksık gıbı geldı

14. froycyy89

froycyy89 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kardeşim tam 1.5 cm fark var fotoda solu iyi sıkamamışım ondanda o kdr farklı görünüyor o kdrda fark yok 1.5 cm kadar var ama fotoda daha bi beter çıkmış...bide ben sol kolumu hiç kullanmam bütün işlerimi sağ elle yapıyorumne yaptıysam o farkı kapatamadım...

15. ayberk123

ayberk123 Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    bendede sag sol gogus arasında una benzer bı sıkıntı var 1.5 cm de az degıl bu arada onuda soylım ben sorunu su sekılde mın sevıyeye ındırdım calısırken sol tarafa gore calıstım yanı mesela bencde 40 kg kaldırıbılecekken 30 kaldırdım solu saga yetıstırdım. hareketlerı tam yapmaya dıkkat et ve calısırken beynın solda olsun guc verdıgıne emın ol ben bu sekılde farkı baya azalttım

16. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    resimden bakarak bu tür yorumları yapmak doğru değil. duruş farklılıklarından dolayı resimler asimetrik konuda aldatıcı olabilir. bu durumlarda kişinin kendi vucudunu iyice incelemesi ve ona göre karar vermesi daha mantıklıdır. şunuda unutmayalım gelişmekte olan bi bedenden bahsediyoruz, 1-2 cm nin telafisi çok kolay olur ve fazlada göze batıcağını sanmıyorum.

froycyy89 bunu beğendi.
  17. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Sakın bulk mantığıyla abanarak spora devam etme. Gelişimin gayet güzel. Bundan daha abartı karbonhidrat sende yağlanmaya yol açar. Sadece idmanlarında temel hareketlerde daha ağır girmeye çalış. 6-8 arası tekrarlar ağır setler.

Omuz içinde önereceğim iyi bir hacim önerim var.

Military dumbell press 4*8 daha fazla tekrar çıkmayacak bir ağırlık seç sonsetlere doğru 8 olan tekrar 6lara düşerse hemen biraz düşük bir ağırlık alıp kalan 2 tekrarı kapat.
    Lateral Raise 4*8 tekrar. Aynı tekrar çıkmazsa mantığı bunda da geçerli.
    Dumbell shrug 3*8

Bu 3 hareket yeterli. Haftanın en az 2 günü mutlaka bu omuz idmanını yap. Hem kuvvetlendirir hem hacimlendirir. Omzunu iyi ısıt muhakkak.

Son düzenleme: 1 Kasım 2011
    froycyy89 bunu beğendi.
  18. ayberk123

ayberk123 Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    resımlerden yorum yapılmayacagını bende bılıyorum zaten o yuzden kısıye sordum arada kac cm fark var dıe yazılanları tam okumadan yorum yapmassan ıyı olur kısı kendısı 1.5 cm fark oldugunu soyledı sag sol kol arasındakı 2 ve ustu farklar goruntude bellı olur ve bı problemlerdır bende dıkkat etmesı gerektıgını soyledım .

Sayfayı Paylaş