Yaş 20 boy :183 kilo :58

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Danielzz12 tarafından 15 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Danielzz12

Danielzz12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merabalar yaşım 20 boy 1.83 kilo 58 :mad: vücudumdan resmen utanıyorum bbye baslamayı dusunuyorum.İnsanların çok zayıfsın demesinden yazın denize girerken utanmaktan kışın 4-5 kat giyinmekten bıktım. Bide talihsiz bi kaza sonucuda bel fıtıgı baslangıcı teşhisi kondu.Üstelik tek yerden değil 2 yerde bel fıtıgı baslangıcı varmış.Şimdi benim sormak istediğim bel fıtıgı baslangıc derecesinde ben bişeyler yapabılırmıyım hastalıgımı ilerletmeden? kilo almak icin ne gerekiyosa yapmaya hazırım sigara kullanıyorum hareketsiz bi yaşamım var vaktıimin cogunu bilgisayar başında harcıyorum.Öncelikle bunlardan kurtulucam daha yaşım cok genc ve cıkan hastalık beni acayip derecede üzdü zayıflıgım yetmezmiş gibi.Her gece halimi düşünür oldum. Gerçek manada desteğe ihtiyacım var.Forumdada bayağı araştırdım.Birde istanbulda iyi bi beyin cerrahı tavsiye edebilicek birisi var mıdır acaba bel için çümkü gittigim doktora pek güvenemiyorum. Eğer kilo almayı başarırsam bel fıtıgı olma riskim azalır mı.Bide her ne kadar bel fıtıgı başlangıcı desede bazen kendimi deniyorum arkadasımı kaldırıyorum ama bişey olucak gibi gelmiyo nedense eski halimdeki gibi zorlanıyo onun dışında ekstra bi durum olmuyo denedigimde.Fazla soru sorduysam affola teşekürler şimdiden

2. Danielzz12

Danielzz12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yok mu yardımcı olucak birileri ?

3. Kasva

Kasva Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    İcra Memuru
    Yer:
    Sakarya
    Bu spora başlamadan önce ben de senin gibi çok zayıftım. Kilo almak için daha önce birçok yöntem denemiştim ama sonuç başarısızdı. 58 kilo ile başladım. İlk 2 ay hiçbir ürün kullanmadan tam 8 kilo aldım. (Tabi ki bu benim genetik yapımla ilgili. Kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir.) Normal kilo alımı durunca ürünlerle destekledim. Bu spor, hedeflediğin kiloya sağlıklı bir şekilde ulaşma noktasında sana yardımcı olacaktır. Tabi ki beslenme çok önemli. Beslenme konusunda forumda hazır diyetler var. Onlardan da faydalanabilirsin. Hareketsiz bir hayat tarzı, daha çok oturarak çalışmak, sigara ve alkol gibi faktörler bel fıtığına yakalanma riskini artırıyor. Bu konuda iyi bir doktora danışmanı şiddetle tavsiye ederim. Daha önce karın ve sırt kaslarını güçlendirdiği için yüzme sporunun, bel fıtığına faydalı olduğunu okumuştum. Ağır hareketlerden, bele zarar verebilecek squat gibi ayakta hareketlerden kaçınmanı ve oturarak yapılan hareketlere yönelmeni tavsiye ederim. Programında bel ve bacak kuvvetlendirici hareketlere de mutlaka yer verilmeli. Umuyorum spor salonunda kişiye özel bir program ile seni en doğru şekilde yönlendireceklerdir. En önemlisi olarak mutlaka karın ve sırt kaslarını geliştirmelisin. Bu spor seni kötü alışkanlıklardan uzaklaştıracaktır. Vücut geliştirmeye başlayıp sigara ve alkolü bırakan birçok kişi tanıyorum. Hakkında hayırlısı olsun. Allah şifalar versin.

Danielzz12 bunu beğendi.
  4. Danielzz12

Danielzz12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Cevap için teşekkür ederim önümüzdeki ay kesinlikle başlıcam. Bide bi doktor önerse birisi çok güzel olucak biraz daha yardımcı olucak arkadaş varmıdır acaba

5. deniz10

deniz10 Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Arkadaşım sanki beni tarif ettin. Kısaca nasıl olduğumu anlatayım.
    Zayıflığıma o derece takıktım ki kışın pantolon altından iki kat pijama giyerdim kalın şeyler giyerdim üstten biraz daha kilolu görüneyim diye , arkadaşlarım dalga geçerdi tam bi bunalımdaydım, "kanka gel denize gidelim" dediklerinde yok derdim utanırdım..1.73 boyum vardı ve 48 kiloydum..Bodye başladım biraz kilo aldım ve kaslandım artık okadar kafama takmıyordum yemek öğünlerimi arttırdım ..Bir yaz boyunca yüzdüm

Ve sonuç olarak boyum 1.76 ve 65 kiloyum ve yaşım 20 gayet iyi görünüyorum biraz daha kilo almaya çalışıyorum..Kesinlikle bodye başla ilk başlarda biraz utanıyorsun kendi halinden ama zamanla alışıyorsun
    Eğer seni motive edecek ve seninle birlikte çalışacak bi arkadaşın varsa onunla birlikte çalış psikoloji çok önemli..

Senin dertlerini en iyi anlayan benim :) fazla kafaya takma (desemde takacaksın ama dene) ben düzeldiysem sende düzelirsin merak etme :).

6. Danielzz12

Danielzz12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Cevap için teşekkür ederim baya bi ilerleme kaydetmişsin :) ne kadar sürede oldu peki bunlar

7. deniz10

deniz10 Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Body ilk başladığımda 4 kilo aldım 2 ay sonra bırakmak zorunda kaldım, tekrar başladım 4 ay kadar...Toplam 6 ayda ama bu 6 ayın 2 ayında 1-2 kilo aldım fazla almadım anlayacağın 4 ay falan :)

Sayfayı Paylaş