1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Yaş 19 Kilo 78

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve x tarafından 11 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. omrbrk

omrbrk Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Tebrikler bence güzel bir vücut yapın var kasları orantılı olarak geliştirmişsin; göze batıcak düzeyde geri kalmış bir kas grubu görünmüyor.. Çalıştıkça daha da ii olucaktır eminim ;)

Son düzenleme: 16 Ekim 2009
    x bunu beğendi.
  2. x

x Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bayan Ayakkabı Imalatı
    Yer:
    İstanbul
    sanırım oldukca hacimli kanatlarım falan? 7 ay icin. ve 19 yas icin

3. linc88

linc88 Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    uzgunum ama eger hacimlenmekse amacın 12 tekrar yapmamalıydın dedigim sekilde sonuc daha iyi olurdu ama genel olarak yasın icin ve o surec icin fena degil ama tekrar soyluyorum eger hacimse amacın 8 tekrarı gecmemelisin

4. x

x Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bayan Ayakkabı Imalatı
    Yer:
    İstanbul
    Hacimli ama yaglı numuneleri goruyorum salonda hicte estetik degil. 1 tane parcası ayrı olmayan sırt kasları body cimi sumocumu belli bile olmuyor.

5. linc88

linc88 Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    eger beslenmen yaglanmamak uzerine kurulu olursa sorun olmaz

6. cem_846

cem_846 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    değil 8tekrar 12yle bile verim alamıyorum ben..bence bu tekrar olayları vücuttan vücuda değişir.buarada linc88 avatardaki sensen fena vücut; )

7. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123

sen parçalanarakmı büyümek istiyorsun :eek: böyle birşey mümkün değil zaten mantığıda yok o hacimli yağlı 1 tane bile parçası olmayan estetikden uzak dediğin sumocu olarak gösterdiğin o adamlar işi biliyor ve definasyona girdiklerinde vücutlarına imrenebilirsin ki o zaman parçanın parçasını görebilirsin. seninki dahada ayrı bir olay ama parçalanarak büyümek herhalde parçalanan kasın büyük görünmesi seni cezbediyor ve büyüdüm sanıyorsun bunu fazla zaman geçmeden aklından çıkarsan bence iyi olur yoksa olduğun yerde sayarsın. bizim salondada bir örneği varki o olayın komedi adam paramparça damarlı çöp gibi bişey deli gibi idman yapıyo. millet bakıp bakıp allah akıl fikir versin demekden başka bişey bulamıyo. adama sorduğumuzda büyümesi için daha fazla çalışmasının gerektiğini söyledi bize oda ayrı bi vakkaya giriyor.

sözün özü elinde bir mermer var biri dikdörtgn şeklinde 70 kg diğeride dikdötgen şeklinde 110 kg. ikisininde boyutları aynı.

70 kg lik mermeri yonttuğunu düşünsene sana ne kalır?
    ama büyük olan 110 kg yi yont bakalım yonta bildiğin kadar istediğin gibi şekil ver karşına ne çıkar?

soru bu sen elinde olmayan birşeyi parçalamak istiyorsun işde bu imkansız.

smltncr, Just Be, HeavyDuty ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  8. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    Bişey sorucam ya merak ettim ;
    Bu resimleri stüdyoda mı çektiriyosun ?:D

NHFL bunu beğendi.
  9. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    evet cok dogru bu yazıya sonuna kadar katılıyorum

cogu kişi hacim almadan ölçü almadan direk mide yapmaya kas parçalamaya cok kardiyo yapmaya önem veriyor cok ugrasıyor sonra yağlarda gidince kas kaybıda oluyor ve daha da ufalıyor hacimsiz zayıf az miktarda kas ı olan oda zayıf oldugu icin belli olan kişilere dönüsüyor

sonra bodyciyim diyorlar ama 50 kg bench press altına giremiyorlar

diğer yanda kilolu kasları belli ama çizgi çizgi olmayan define olmayan adam geliyor 80-90 kg bench basıyor ağızları açık bakıyorlar
    biz neden yapamıyoruz nerde hata var diyorlar sonra

ilk önce büyümek lazım 36 cmlik kol a ben define uygulasam ne olcak 33 cm olcak parçalı zayıf bişi olcak ama 43 m lik kola uygularsam 40 cm e düsücek ama parcalı güzel gözükcek işte bu mantıkla gitmek lazım

iyi ölçülere sahip olmadan definede olunmaz olunursa gücsüz hacimsiz olunur

NHFL bunu beğendi.
  10. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    bu kola takıldım ben mazura ile birlikte foto koyabilirsen rahatlıcam :D

11. x

x Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bayan Ayakkabı Imalatı
    Yer:
    İstanbul
    definasyon solo yapılcak bir şey degil buyuk deneyım ıstıyor olsa gerek. Mutlaka bu isten anlayan birde dietisyen yoksa kotu sonuclar dogura bılır. Ayrıcada benım gıbı 7 aylık bırının ne defınasyonu nede bulku olabılır sonucları tahmın edemıycek kadar kotu olabılır. cunku bılgı yok. En iyisi 3 4 sene normal kiloda antremanları yapıp deneyım kazanmak olcak.Bu forumda bile sayısı cok az olsa gerek gercek anlamda definasyon yapcak vg ci. cogu definasyonu kilo alıp vermek gibi kolay birsey sanıyor. bu kadar kolay degil bence. arastırıncada cıkıcak kolay olmadıgı zaten.

12. canadianfb

canadianfb Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    tercih meselesi..amaç meselesi..bulk-definasyon olmadan büyünmez mi büyünür ha ne kadar etkili olur o ayrı mesele.ama arkadaş belki kendini kilolu görmek istemiyo.mümkün olduğu kadar az yağlanarak kas yapmak istio..ben aynada karın kaslarımı görememeye başlayınca kendimi çökmüş hissediorm.bulk-definasyonda yılın 4-5 ayı iyi görünürsün geri kalanında göbekli biçimsiz bi vücudun olur bu bana göre deil mesela..

13. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    Metobolizman hızlıysa(çabuk yağ yakabiliyorsan)fazla yağlanmadan hacim alabilirsin diğer türlü hiç yağlanmadan kas kütlesi kazanırım diye bekleme.Öncelikle kütle kazanmak için bardaki ağırlıkları artırman lazım.
    Tabiki senin kararın ben kütle kazanmak istemiyorum define olsam bana yeter diyorsan bu şekilde devam et ama şunuda unutma ki definasyon kaslarını dahada belirginleştirmek için yapılır olmayan kası ortaya çıkarsan nolur çıkarmasan nolur.

14. x

x Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bayan Ayakkabı Imalatı
    Yer:
    İstanbul
    Sana katılıyorum. Tahminim 2 sürec 6 ayını alır 6 ay sisman bir vucut bide eritemessem cok kotu olur benım ıcın. Sonucta profesyonel degilm bu iste.kilom 78 amacım 90 yapmak ama yagsız hali buda zor olmasa gerek sadece zaman ister 90 kilo kas zor degil 190 a yaklasık bir boy icin. 90 yapabılırsem bır gun daha fazla urasmıycam zaten sonra normal koruma amaclı calısmalar yaparım fitness tarzı daha fazla parcalamaya yonelik.

Son düzenleme: 21 Ekim 2009
  15. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    stonebabybody
    Beslenme programını yazabilirmisin.

16. x

x Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bayan Ayakkabı Imalatı
    Yer:
    İstanbul
    7 ogun yerim.

Sabah 7 civarı rutin peynir zeytin bal fındık ezmesi kaynamıs yumurta ama doyana kadar yerım

11 civarı balık ne bulursam konserve yagda ızgarada

oglen 2 gıbı sulu ymek sebze iicinde kırmızı et olan

5 cıvarı 1bucuk tabak makarna

8 cıvarı antremandan once weider protein tozu ustune müsli 2 porsiyon sonra antremana gidiyorum.

antremandan hemen sonra amino acid ve protein ustune meyve 1 kilo civarı karısık ama 1 er tane her meyveden armut elma kayısı vısne kıraz ıncır ne bulursam yanı manavdan.saat 10 bucuk civarı oluor bunu yaparken.

sonra uyuyorum gece saat kurup kalkıom. tavuk yada kırmızı et tuketıyorum artık ne almıssam. buda 7 yaptı bu kadar.

Bide arada Tadım clasicc karısık var kuruyemıs hergun ondan 1 paket yerım. bide 1 2 tane muz aralarda.Birde multivitaminle aromanın 1 litrelik meyve suları var onuda gun ıcınde ıcıom komple 2.5 litre civarıda su bu kadar hep aynı. Ama Pazar gunler 3 ogun yerım gezdıgım ıcın eylenmeye gıdıom :) bira falan :D

Son düzenleme: 21 Ekim 2009
  17. linc88

linc88 Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    bence yanlıs bir beslenme hem yagsız olmak istiyorsun hem beslenmen cok fazla seker iceriyor ve gereksiz besinler var ornegin bir paket kuruyemis cok hani bir avuc filan olsa anlarımda sonra 1 kilo meyvede biraz fazla geldi bana amacın yagsız olmaksa beslenmen ortusmuyor amacınla protein alımıda yetersiz

18. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    Birazdaha ayrıntılı varebilirmisin mesala sabah yumurta demişsin ne kadar yumurta olduğu belli değil.Beslenme programında çok yanlış var hangisini saysam bilemedim.Birkere çok gereksiz şeyler tüketiyorsun.Günlük protein alımın çok az ,karbonhidrat alımı çok çok az.
    Gece kalkıp tavuk yemenin bir anlamı yok yatmadan önce 30-40 gr casein proteini alman yeter ....Neyse hangisini sayacağımı bilemedim.Bu forumda beslenme konusunda bilgi edinebilirsin..
    İstersen yeni beslenme programı hazırlayabilirsin.Bizde yardımcı oluruz.
    Öncelikle bu sporu kütle kazanma amaçlı yap şekili falan bir boş ver(zaten kışa giriyoruz şekilin falan bir önemi yok.) yaz yaklaşırken definasyona girersin.

Son düzenleme: 22 Ekim 2009
  19. x

x Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bayan Ayakkabı Imalatı
    Yer:
    İstanbul
    hmmm yaglanmaya yonelık bı program olabılır ama resımler orda 7 aydır boyle yapıyorum yag yok orda resımler :) yardımda hic almadım kafamdan yapıyorum.Protein fazla bile tuketiyorum bence. Zaten weider gold premium protein var profesyoneller icin o fazlasıyla karıslıyor olsa gerek.

20. BuRaKxX

BuRaKxX Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    boyun 190 olduğundan kolların bu orantıda zayıf

x bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş