1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Yaş 18 uzun süre sporcu geçmişi. yorumlşarınız çok önemli.

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve basicool tarafından 15 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. basicool

basicool Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yaşım 18 yaklaşık 7 aydır body e gidiorum ama bunu haricinde yaklaşık 7 senedir de yüzme sporuyla uğraşıuyorum(lisanlı olarak )Benim haftalık antrmen programım pazartyesi hariç hergün 2 saat ağır tempoda yüzme 5km-6km
    Haftada 3 gün body.
    Boyum:1.93 Kilo:72 Yağ oranı %3 ün altında
    Body de daha ve profesyonel olarka yapmıorm ama hacim akzanmak istiorum bunlarda forolarım bence iyi değiller ama siz yinede bir baqın:)Herhangi bir destek şuan almıyorum ama daha önce 3-4 kutu protein tozu bitirdim

yorumlar için teşekkürler

2. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    dar bir çatı ve ektomorf bir yapı ama yüzmenin omuzlara katkısı olmuş.

antreman tempon ve kilon göz önüne alındığında bence ek besin kullanmalısın.
    protein tozundan ziyade gainer kullan bence.

bir yüzücüye göre kanatlar eksik gibi geldi arka kolda eksik gözüküyo.. yaşın çok genç ve boyun çok uzun bir vücutçudan çok yüzücü fiziğine sahipsin.. zaten yüzücüsün :D ..

yakın çekimlerde yağ oranın düşük olduğundan kaslar çok belirgin ve net görünüyo ama uzak çekimlerde çöp adam gibi duruyosun nasıl olsa yağlanma korkun yok karbonhidrata ağırlık ver bence

tabi profosyonel yüzücüysen hacimlenmem hızını kesebilir(lisanslı olduğunu belirtmişsin), bazı durumlarda estetik ikinci planda kalıyo.

3. bahadiraydogdu

bahadiraydogdu Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Pazarlama
    Yer:
    Antalya
    Bende aynı fikirdeyim, ve sevgili dostum okul, dershane bunları katmamışsın programına. Sözün özü bu yoğun tempoda sana öncelikle forumun beslenme ile ilgili bölümünü ve topic leri takibetmeni tavsiye ederim. Sporcu olduğun için mutlaka iyi besleniyorsundur ama bodybuilding yapıyorsan bu yüzmekten çok farklı bir beslenme programı takib etmeni gerektirir. Ve bence önce iki spordan birini seçmelisin, hiç düşündünmü hacim aldığında ne kadar güçlü olursan ol suda şimdiki kadar rahat ve hızlı olamaycaksın. Veya tam tersi kilometrelerce yüzerek harcadığın enerjiyi, hacimalmak istiyorsan salonda harcaman gerek. Ama tabiki bu yapamayacağın anlamına gelmez ama bence önce hedefini seçmelisin. Ben lafı daha fazla uzatmadan şu linke bir gözat derim. Sevgiler
    http://www.sporhekimligi.com/index.php?option=com_content&view=article&id=84&Itemid=80

4. yoksunyar

yoksunyar Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    eğitmen
    Yer:
    istanbul
    kanatları bilmemde adamın arka kolları gayet iyi gelişmişki yüzmede bicepsten çok tricepsler çalışır.

5. Klitschko

Klitschko Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boksör Ve Öğrenci :)
    Yer:
    Kadiköyyy..
    Arka kol süper.! Karında gayet güzel baklavalar falan gözüküyo hani fena.:D

Özellikle göğüs çalışmalısın göğüsler biraz eksik kalmış omuz ve bicepsleri şişirip belini ince tutarak kilo aldınmı bu iş tamamdır.

6. basicool

basicool Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yorumlar için teşekkürler dedğim gibi benim en büyük eksiğim beslenme beslenmeyide okul yüzünden yapamıyorum bildiğiniz gibi okulda yicekler kısıtlı helede lisede devamlı fast food tarzı besleniyorum hacim yapmak istiyorum demem ise yani terimi sanırım yanlış kullandım biraz daha genişlemek istiyorum göğüs kısmını biraz daha genişletmek istiyorum devamlı aktif spor yaptığım için hantallaşmam die düşünüorum yani sprinterliğim azalmaz ayrıca 2 spordan birini seçmem gerektiği ni söylemişsiniz.Ben body yi yüzmeye katkı olsun die yapıorum ama tek korkum var vücudumu çok yıpratmam o yüzden size bi sorum daha var sadece güç için ve biraz şekil için çok ağır kiloların altına mı girmeliyim yoksa az kilo çok tekrarmı yapmalıyım birde sporcu desteği alıcam geçen günlerde antrenörümle konuştum oda onayladı ve haccettepe üniverstesi spor doktorluğu bölümünden mezun sanırım bir doçentle görüşme sağladık adam benden bütün yemek programımı + serum ferittin hemogram tit demir ferittin demir bağlama ve demir testlerini yaptırmamı istedi bunları en kısa sürede yaptırıp göndercem cevap geldiğinde aldığım sporcu besinleriyle ilgili size burdan tekrar danışcam yorumlar için çok sağolun yorumlarını gerçekten yıkıcı değil yapıcı yorumlar çok teşekkür ederim

7. bahadiraydogdu

bahadiraydogdu Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Pazarlama
    Yer:
    Antalya
    Sevgili dostum iki spordan birini seçmeni söylerken profesyonel bir sporcu olmayı düşündüğünü yani bu yönde bir kariyer planladığını düşünerek konuştum. Ama yüzmeyi body buildingle desteklemek, bu farklı. Tabiki sevdiğin iki sporu birlikte götürmek istemen normal. Nasıl ben iş güç arasında antrenmana zaman ayırıyorsam sende buna zaman ayırabilirsin ama gözden kaçırmaman gereken bir husus şudur ki, yüzenler genelde ağırlık ve kuvvet çalışmalarını vücut ağırlığı kullanarak yapılan egzersizler içinden seçerler genelde. Tabiki salon çalışmalarıda oluyor. Ama sadece biraz daha estetik kazamak ise amacın yine önce beslenme problemini çözeceksinki beslemediğin bir vücuttan büyüme bekleyemezsin. Bence önce bunu çöz. İkinci olarak hacim almak veya büyümek ne dersen artık bunun için yapacağın şey zaten belli. Hacim almak isteyen sporcular çok kilo az tekrar prensibi ile çalışır genel olarak.(Tabi başka prensiplerde yani yöntemlerde var izometrik çalışmalar falan gibi) Şöyle örnek verecek olursak kas durduk yere niye büyüsünki. Sen onu zorlayacaksınki o da büyüme ye ihtiyaç duyacak. Çok tekrar yapabileceğin ağırlık zaten seni zorlamayan ağırlıktır ve yüksek tekrar farklı bir çalışma metodudur, yani amacı farklıdır. Çok uzatmayayım antrenmanda zorla, evde besle, uyurken büyüt. Shawn Ray in çok sevdiğim bir lafı vardır "kasları evde büyütürsün salonda değil." Antrenman programı ve tekrar sayıları gibi sorularını cevaplamaya gerek yok forumda zaten var. Vücuduna gelince Karın(abdominals), triceps, omuz(deltoid) ok. Ama sırt ve özellikle biceps bunlara göre biraz zayıf kalmış. Bu aşağı yukarı herkesde belirli bir süreç geçirip, tecrübe kazanana kadar böyledir. Çünkü daha güçlü olan kasgrubu olduğundan, veya senin çalışmayı sevdiğin kasgrubu olduğundan veya genetik bir sebepten(genler yadsınmaz derecede etkili ki rus bilim adamları bunu kanıtladı, tabi amerikalılarda.) bir kas grubun gelişme eğrisinde daha ön plana çıkacak yani daha olumlu bir grafik çizecektir. Sözü uzattım antrenman programınla ilgili forumu incelediğinde kime ne sorup soramıyacağını da öğreneceksin aşağı yukarı. Ama pek bi sorun kalmayacaktır sanırım.

Son düzenleme: 16 Nisan 2009
  8. basicool

basicool Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Teşekküler değerli yorumun için forum içi araştırmaya başlıyorum aradığım soruların cevabını bulacağıma eminim teşekkürler.

9. doktor58

doktor58 Yeni Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle amacı ben pek anlayamadım yüzücüysen gayet güzel bir anatomin var yüzmek için ancak olaya vucut geliştirme sporundan birisi olarak baktıgımda gunde 2 saat antreman yaparsan hacim alman imkansız olur ve zaten yapı olarak kılo almaya elverisli bir yapın yok ondan tavsiyem agır kılo az tekrar kısa ıdmandır

10. sorisaspor

sorisaspor Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    denizli
    sıkı bir beslenme şart

11. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    her gün 2 saat yüzüyomuşsun (5-6 km.) haftada 3 gün de antrenman yaptığını söylemişsin,
    okuldan dolayı iyi beslenemiyorum yazmışsın...

her gün ağır yüzme yapan ve haftada 3 gün de body building yapan birisi afedersin ama hayvan gibi yemeli... basicool, zaten yağ oranın çoooooook düşük, neredeyse yağsızsın!
    yemekten korkma bence... imkanın varsa yüzme günlerini azaltsan iyi olur vücuduna dinlenme için zaman ayırmış olursun...

12. Klitschko

Klitschko Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Kadiköyyy..
    Okuldaki yemek sorunundan bende şikayetçiyim.Valla ben evde 1 ekmek yapıp getiriyorum okula 1tanede ayran alıyorum.Okula gitmeden öncede 2 öğün yiyorum.Millet aç aç bakıyo ama yapıcak bişi yok.

13. basicool

basicool Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Teşekkürler yorum için yorumlardan anladığım kadarıyla hem bodyci hem yüzücü olunmaz benimde amacım bu değil zaten ben profesyonel yüzücüyüm Türkiyede bir sürü ilk 10 larım var body yi sadece güç için yapıorum sanırım beslenme bnm için şuan en önemli şey ve ergonejik destek yorumlar için tekrar teşekkürler

14. akarmusun

akarmusun Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    valla bende senin gibiyim desem yeridir hatta benim boy 1.94 kilo 68 yaş 20

15. Klitschko

Klitschko Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Kadiköyyy..
  16. Beyaban__

Beyaban__ Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bende 1.92 82 kilo yaş 17 ama abi sen çok zayıfmışsın yha

17. yiğitcanharmancı

yiğitcanharmancı Yeni Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Yağ oranı %3 olamaz. Bu ölüm demektir :)

Hacimsiz ama estetik bir vücut görüyorum.

18. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Vücutta yakılamayan yağ oranı genelde %3.4-4 arası kabul edilir, sporcular bütün bir sezondan ziyade belli dönemlerde bu kadar düşük yağ seviyelerine inerler. Konuyu açan üyenin boy/kilo oranı ele alınırsa(resimlerin de yardımıyla) ciddi olarak yağsız olduğu anlaşılıyor, yinede %3 olup olmadığını bu şekilde sağlıklı bir şekilde analiz etmenin yolu yok(body fat caliper ile ölçüdü ise mm cinsinden alınmış bir sonuç olabilir). Yine aynı üyenin ciddi seviyede hacim sorunu olduğunu düşünürsek(kötü anlamda söylemiyorum yanlış anlaşılmasın) yağ seviyesinden ziyade nasıl kas kütlesini arttırabileceğini tartışmak daha verimli olur sanırım :) Son cümlene tamamen katılıyorum.

saydam bunu beğendi.
  19. nika

nika Üye

Beğenileri:
    98
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yönetici
    Yer:
    Bursa
    Basicool yüzme de başarılı olmak için haftada iki gün ağırlık çalışmak gerekir. Ağırlık çalışması yapıldığı gün yüzme yapılmamalıdır. Bu ağırlık çalışmalarında tekrar sayıları 20 olmalıdır. Bu konuyla ilgili daha önce yüzücüler için örnek bir ağırlık çalışması yazmıştım sitenin arama motoru ile arayıp bulabilirsin. Bulamazsan tekrar yazabilirim. Bu programda olması gereken en değerli hareket straight arm pulldown dır. Bu hareketi mutlaka programına eklemelisin. Hacim için yapman gereken şey daha çok protein ve karbonhidrat tüketerek aldığın kalori miktarını yükseltmen yeterli olacaktır. Diğer yorumlar senin durumunda uygun olmayacaktır. İyi çalışmalar.

Sayfayı Paylaş