Yaş 18 programa başladım. Görüşlerini?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve abdullah039 tarafından 2 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. abdullah039

abdullah039 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar. Benhenüz acemiyim fakat bir kaç bilgim var programıma başladım. Ve sadece sağlıklı olmak için ve kendim için yaptığımı belirtmek istedim.
    Ben tam 1.70 boyundayım.(Biliyorum kısayım ama ne yapalım.) Tam 79 kiloyum tabi bu ayın 10' unda 85 kiloydum. Yaşım 18 bu sene Üniversite Sınavlarına gireceğim.
    Neyse ben şu ana kadar yaptıklarımdan bahsedeyim.
    Yemeği kestiğimi söyleyebilirim en azından aşırı yemeyi kestim.
    Sabah bir dilim ekmek peynir ve bir yumurta ile kahvaltımı ediyorum.
    Öğlen ise tam tahıllı tost ekmeği içinde sucuk kaşar vs. yiyorum.Tabi sadece bir tane.
    Akşam üstü bir kase diyet mısır gevreklerinden yiyorum.
    Akşam ise genelde sebze yemeği ile günü bitiriyorum.Ekmeksiz.
    Eğer aralarda acıkırsam sadece meyve yiyorum.

Spor olarak spor salonunda çalışan bir arkadaşımdan aldiğım 1 saatlik sporu haftada 4 gün yapıyorum.

Yaptığım doğrular veya hatalar neler?İnşallah hedefim 70 kiloya düşmek. Önerebileceğiniz bir şeyler var mı?Birde son olarak benim boy sorunum var ne önerebilirsiniz?

2. AslanPaşa

AslanPaşa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ögle yemegindeki sucugu çıkarmanı öneririm birde sabah 1 bardak yagsız süt eklemeeni öglen yedigin sucuk yerine tavuk yada ton balık eklemeni sucuk doymus yagdır zararlıdır aksamda sebze yemek yanına tavuk yogurt fln yada 1 dilim tam bugday ekmek yiebilirsin kas kaybı olur yoksa birde aralarda abartmadan biras kuruyemis yiebilirsin ben bunları söleebilirim yanlısım olursa k.bakma :)

3. Atlas89

Atlas89 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    bence yetersiz besleniyorsun. hayvansal proteine daha çok yer vermeye çalış. mısır gevreği yerine buğday gevreği kullan. sabah yumurtayı artır, yanında lor peyniri tüket, domates salatalık da ekleyebilirsin. öğlen kaşarlı sucuklu tost yerine daha kaliteli bir karbonhidrat tüket (bulgur, mercimek gibi) mümkümse bu öğüne biraz et ilave et. yeterli miktarda su iç, yağsız yoğurt ye.

Sayfayı Paylaş