yaş 18 hedef 75 kilo resimli

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve tevfikkk tarafından 1 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. tevfikkk

tevfikkk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle merhaba ismim tevfik hemen konuya geçelim
    benim kilo vermek isteme düşencem bundan 3ay önce başladı.Belimde ve omuzumda çatlaklar çıkmaya başlamıştı.bu beni oldukça rahatsız etmeye başladı.bu duruma gelmemdeki sebeb pc başında oldukça fazla vakit geçirmemdi.kola içiyor abur cubur yiyor yatıyor tekrar aynı şeyleri yapıyordum.Hatta kilolarımın yüzünden insanların içine çıkamıyordum kendimi eve kapatmıştım.Bu senenin eğitim öğretim yılının başında lise 4 oldum polis olmak istiyordum.sizde anlarsınız ki bu konuyu neden açtığımı biliyorsunuz bu yüzden polislikde belirlenen kilo benim kilomun oldukça altındaydı.

ben spor ve diyet yapmaya 25.12.2013 de 96.4 kilo ile başladım

hedefim:nisanın 15ine kadar 75 kilo olmak

boy:171 cm
    kilo:88.8(01.02.2014 itibari ile)

Spor programım[​IMG]5 kiloluk 2ay çalıştıkdan son arttırıcam ağırlığı)
    -hergün düzenli olarak uyguladığım dambıl programı:
    1.dambıl bench press 5x10
    2.dambıl flyes 5x10
    3.dambıl curls 35 adet
    4.dambıl lateral raises 5x105.lying dambıl extensions 2x10
    6.dumble kickbacks 5x10
    7.dambılı ileriye doğru indirip kaldırıyorum 5x10

2hafta sonra tekrarların seviyesini 6x10 yapıcam

------
    hergün aksam yemeğini yedikden 1.30-2 saat sonra 850metrelik parkurda 7 tur yarı koşma yarı tempolu yürüyüş yapıyorum.(150 metresini koşarak başladım her 3günde bir koşu metresini arttırdım şuan 450metresini koşuyorum)(spora gitmeden önce ballı ceviz yiyorum 1.5çay kaşığı)

-----
    her gün düzenli olarak mekik çekiyorum(her gün sayısını +2 arttırıyorum şuan 46 dayım yeni başladım çekmeye daha 26ydı ilk başladığımda)

Beslenme programım:
    ilk başta belirtmek isterim şeker abur cubur kola ekmek (kepek ekmeğide dahil)makarna hamur işi pilav yemiyorum.çok canım isterse haftanın 1 günü 5kaşık pilav yiyorum.

sabah kahvaltısı:

-2adet haşlanmış yumurta
    -beyaz peynir
    -zeytin
    -bal
    -lor yada çökelek peyniri
    -2 bardak siyah çay şeker yok
    -bazen arada süt içiyorum

öğlen yemeği:
    açıkçası okulun yemekhanesinden yiyorum bazen
    (okul yemek hanesindeyken)
    -sulu yemek (fark etmez)
    -salata,yoğurt yada ayran

ara öğünde
    -çubuk kraker yada leblebi yiyorum.

okuldan eve gelince
    -200mlgr süt içiyorum(şekersiz taze kendi ineklerimiz var)

akşam yemeği
    -pırasa kavurması,ıspanak ebegümeci,sulu yemek(fark etmiyor)
    -yoğurt
    -çorba farketmiyor
    -haftanın 2 günüde baharatlı tavuk sote yiyorum

akşam yatmadan önce:
    -2 adet meyve genellikle elma ve portakal oluyor
    -200mlgr süt(şekersiz taze kendi ineklerimiz var)

75kiloya düştükden sonra spor salonuna gitmeyi düşünüyorum bu halimle ve vücudumdaki çatlaklar nedeniyle utanıyorum bu yüzden zayıfladıkdan sonra gidicem.sizce koşuya yemekden öncemi çıkmalıyım birde koştuğum ve dambıl çalıştığım saatteler gün içerisinde değişiyor birşey fark edermi-kusura bakmayın diyete başlarken foto çekmiştim ama yanlışlıkla silindi.şuanki atacağım fotoğraf 18 ocak 2014 tarihinde çekildi.sizce hedefime ulaşabilecekmiyim önerileriniz nelerdir.yada yanlış gördüğünüz birşey varmı(fotodaki halim 90.6kgdir)sigara kullanmıyorum öç.jpg
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Şubat 2014 ---
    bugunku akşam yemeğim tavuk çorbası lor peyniri ve zeytin
    birşey sormak istiyorum hafta 1gün 1 dürüm çiğ köfte(100gr) ve zeytin yağlı tuzlu hafif patlamış mısır yiyorum acaba bunlar kilo aldırırmı mümkün oldukça kutudaki gıdalardan uzak durmaya çalışıyorum.

2. rapperuzi

rapperuzi Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    selam kardeşim öncelikle benim gözlemlediğim çok yanlış şekilde kilo vermeye çalışıyosun ve hedefine ulaşman mümkün değil böyle devam edersen. sen şuan sadece kaslarını geliştiriyorsun ki buda senin yararına değil zararına olacaktır senin şuan yapman gereken sadece %.100 kardiyo ayrıca beslenme düzeninde çok yanlış ballı süt bikere kesinlikle listende çıkart yemeğin yağı suyundadır elinden geldiğince yemeğin denesini yemeye çalış günde 5-6 öğün değil günde 3 ana öğün ile beslenmelisin bu protein ağırlıklı karbonhidratı haftada 2 gün az az tüketmelisin. spor salonuna yazıl bence çünkü disiplin ve oradaki aletler dışarda harcadığın enerjiden çok çok daha iyi verim almanı sağlar 75 e düşmem gerek demişsin senin ideal kilon şuan fotolardan az çok baktığımda vücut yağ oranın fazla olduğu için 65 tir 75e düşsen bile istediğin görüntüyü alamayabilirsin. bunun için önceliğin düzenli bir beslenme programı+kardiyo+dinlenme+disiplin=zafer. nisana kadar istediğin kiloya ulaşman zor kendini böyle kısıtlama kendimden örnek vereyim

http://i.hizliresim.com/e21NXv.jpg
    bu fotoğrafta arada sadece 13 gün fark var ve göbeğe dikkat et.
    http://i.hizliresim.com/KlqylQ.jpg
    bu fotoğrafıda 20 gün önce çekildim
    http://i.hizliresim.com/KP00rd.jpg

ve sadece 2.5 ayda 21 kilo verdim(BOY 1.91 ŞUAN Kİ KİLOM 94)
    YAPTIKLARIM İSE ŞUNLAR
    SABAH 7:40 DENİZE YÜZMEYE GİDİYORUM. 9 GİBİ GELİYORUM 5 YUMURTA BEYAZI 2 DİLİM ÇAVDAR EKMEĞİ LOR PEYNİR 2 ADET DOMATES 1 ADET YEŞİL ÇAY ÖĞLEN 150 GRAM SAÇTA 0 YAĞ 0 TUZLU TAVUK GÖĞSÜ BÜYÜK BİR KASE MEVSİM SALATASI 1 TAS AYRAN 1 KASE YOĞURT BROKOLİ YEMEKTEN 1 SAAT SONRA 1 ADET MUZ VEYA PORTAKAL VEYA ELMA. AKŞAM SADECE TONBALIKLI SALATA 1 KASE YOĞURT saat 9 gibi spora gidiorum artık %.70 fitness %.30 kardiyo ama bundan 2 ay önce sadece kardiyo 20 dakka koşu bandı 20 dakka bisiklet 20 dakka cross çalışıordum. ayrıca multipower l-carnitine kullandım faydasını gördüm.
    düzenli bir program benim ki gibi veya daha farklı şekilde düzenli bir programla olur senin şuan kaslarını geliştirmeye ihtiyacın yok yağlarını yakman gerek kardeşim.

ŞUNUDA BELİRTMEK İSTİYORUM SAKIN PES ETME ASLA PES ETME ARAMIZDA 2 YAŞ VAR ŞUAN SENİN METOBOLİZMAN BENİMKİNDEN DAHA İYİ ÇALIŞIR DURUMDA YAZA BU HALDE GİRMEK İSTEMEZSİN DÜŞÜNSENE HERKEZ İSTEDİĞİ GİBİ GİYİNİCEK İSTEDİĞİ GİBİ HARAKET EDİCEK İSTEDİĞİ GİBİ TAKILICAK SEN YÜRÜMEKTE BİLE HATTA NEFES ALMAKTA BİLE ZORLUK ÇEKİCEKSİN Bİ KIZDAN HOŞLANICAKSIN HATTA VE HATTA ONA AŞIK OLACAKSIN AMA KİLOLLARIN YÜZÜNDEN GİDİP AÇILAMICAKSIN BEN AÇILDIM BUNDAN TAM 4 AY ÖNCE BEN 142 KİLOYDUM VE BEN TAM 50 KİLO VERDİM KARDEŞİM O KIZ BANA ÖYLE BİR LAF SÖYLEDİKİ YERİN DİBİNE GİRDİM VE KAFAMA KOYDUM ŞUAN YOLUN ÇOĞU GİTTİ AZI KALDI İNANIYORUM BEN SANA HAZİRANA KADAR ÇAKI GİBİ Bİ ADAM OLUCAKSIN HIRSINI AZMİNİ KAYBETME .!

tevfikkk bunu beğendi.
  3. tevfikkk

tevfikkk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    tessekurler abi ilgilendiğini için ygsden sonra spor salonuna yazilcam ama utaniyorum biraz şuan sadece koşuyorum kilom 85.6kg oldu

BurakAcar bunu beğendi.
  4. BurakAcar

BurakAcar Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Beyler boyum 181 kilom 75 göbek göğüs kalça vs sorunlarım yok göğüs zaten hacimli ve şekilli ama hiç göbeğim olmamasına rağmen yan bölgem yani simit bölgesi biraz var 98 kilodan düştüm sebebi bu olabilir mi salona başlıycam bunun için bi antrenman programınız var mı ?

Sayfayı Paylaş