Yaş 17 Kilo 65 Supplement Almayı düşünüyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve CeZa_deLgado tarafından 20 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. CeZa_deLgado

CeZa_deLgado Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Yaşım 17 boy 180 kilo 65. Ağustosta fitnessa başladım ramazanın orasında bıraktım ramazan bayramı sonrası tekrar başladım.Kasım ayında grip nedeniyle 1 hafta ara verdim.Kurban bayramı bitiminden beridir düzenli olarak haftada 3 gün fitness yapıyorum.Başlangıçta 61 kiloydum şimdi 65 oldum çok yavaş kilo alıyorum.Zaten son 2 aydır düzenli çalışabildiğim için 65 e ulaştım.Ancak beslenmemin yetersiz olduğunu düşünüyorum.Özellikle sabahları hiç iştahım olmuyor çok az yiyip okula gidiyorum.2. veye 3. dersten sonra tost alıp açlığımı yatıştırıyorum.Öğlen yine döner sandiviç türü şeylerden yemek zorundayım.Çünkü okulda çıkan yemekleri yiyemiyorum:D Küçüklükten gelen alışkanlık.Zaten bu yüzden yıllardır kilo alamıyorum. Yemek yerken çok seçiciyim.Okuldan gelince 80 grlık tonbalığı yiyorum 2 saat sonra da et içerikli yemek yiyorum.Yatmadan öncede 2 bıldırcın yumurtasını sütle beraber içiyorum.Antreman olduğu günler ton balığı yerine kuru kayısı kuru incir gibi enerji verecek yiyecekler tüketiyorum.

Şimdi geleyim asıl soruma sabahları yeterli beslenemediğim için supplement almayı düşünüyorum.Çünkü gece boyu vücuttaki proteinler emiliyor ve sabah alınacak olan protein önemli.Ama ben iyi bir kahvaltı edemediğim için(sabah sabah köfte yada et yenmez sucukta koku yapıyor:D ) protein tozu almayı düşünüyorum.Zaten iştehım olmuyor bari tozu suyla beraber içerim en azından protein alırım diye düşünüyorum.Zaten okula gidince tost alıp açlığımıda geçiriyorum.Sizler ne dersiniz sizce ne yapmalıyım ? şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşşekür ederim.Özellikle protein tozu kullanan arkadaşlarımız yorum belirtirse sevirinim.İyi çalışmalar.

2. defective

defective Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    medya
    Yer:
    istanbul
    18 yaşından küçüklerin supplement kullanması taraftarı değilim. Mesajınızda fitness yaptığınızı belirtmişsiniz, bu durumda protein takviyesi çok gerekli midir diye sormak lazım. Yaşınız gereği metabolizma hızınız oldukça yüksek olmalı. Kahvaltı günün en önemli öğünüdür, kahvaltıda 2 ölçek protein tozu içmeniz halinde bile gelişme çağındaki vücudunuz ihityaç duyduğu besinleri tam manasıyla alamayabilir. Yani mükellef ballı, kaymaklı, sucuklu, beyaz peynirli kahvaltı mı yoksa protein tozu mu sorusunun cevabı sizin durumunuz ve hedefleriniz göz önüne alınarak "kahvaltı" olmalıdır.

Ayrıca hacim ve kilo artışı hedefliyorsanız ağırlık çalışmaları yapmanız yerinde olur. İlla supplement kullanacağım diyor iseniz de protein tozu yerine gainer almalısınız. Fakat bence kilo almak için acele etmemeniz gerek. İlerleyen yaşlarda metabolizma hızının düşmesiyle vücut zaten kendi düzenini oturtuyor. Kendimden örnek verecek olursam, 32 yaşındayım yaklaşık 6 kg. fazlam var fakat bu 6 kiloyu vermek için yaklaşık 6 ay uğraşacağımı daha önceki tecrübelerimden biliyorum.

CeZa_deLgado bunu beğendi.
  3. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    CeZa_deLgado

Yanlış ve eksik besleniyorsunuz.
    Çok daha iyi beslenebilirsiniz ve anladığım kadarıyla kendiniz dışında sizi engelleyen pek fazla bir şey yok.
    Seçiciyim, iştahsızım diyorsunuz ve alışkanlıklardan bahsediyorsunuz.

Bunları aşmak elinizde.
    Forumda örnek bir sürü kaliteli beslenme programı var.
    Benzer bir kaliteli programı kendinize uygılamayı denemeli, bir takım alışkanlıklarınızı değiştirmeyi denemelisiniz.

Daha elinizden gelen her şeyi yapmadan ve denemeden önce, supplement almalı mıyım sorunuza cevap vermek son derece anlamsız olur.
    Önce deneyin ki bakalım nerelerdeki eksikleri ve açıkları kapayamıyorsunuz.

Bunları belirledikten sonra nasıl bir beslenme desteği ile takviye yapmanız gerektiği tartışılabilir.
    Şimdi değil.

tansel, Just Be, WildGrizzly ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  4. Siyah59

Siyah59 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    antreman günlerinde neden ton balığı yemediğini anlamadım.protein alımın günlük olarak kg başına 1.5-2 gr olmalı. ayrıca sabah kahvaltını çok sağlam yapmalısın.forumda bu konu işlenmiş durumda.bence de biraz araştır.kolay gelsin.

5. CeZa_deLgado

CeZa_deLgado Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    fitness derken yani bildiğimiz ağırlık çalışması.Kilo almak amacım ama direkt kas olarak almayı hedefliyorum.Zaten son ölçümlerimde kilom artarken yağ oranım azaldı.Define bir şekilde ilerlemek istiyorum.Ballı kaymaklı sucuklu kahvaltıyı yapmayı bende isterim fakat saat 7 de kalkıyorum çok zorlanarak ve de hiç bir şey yeme isteğim olmuyor zaten 1 saat içinde evden çıkmam gerekiyor.Bİr tek pazar günleri rahatça ve doyurucu kahvaltı edebiliyorum.Elimden bu kadarı geliyor zaten kafama iyice takıldı supplement almak, sabahları kullanmamın protein emilimi açısından yararı olur mu bunu söylerseniz sevinirim.Başlangıç olarak da weider whey almayı düşünüyorm.

Antreman öncesi protein almak yerine enerji içerikli gıdalar almak antremanda performansı artırır diye biliyorum.

6. Nuke_99

Nuke_99 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    İlk önce beslenme programını düzeltmelisin.Kendin veya eğitmeninle birlikte bir beslenme programı hazırlayın.Fast-food ürünler'den uzak dur.Hem sağlık içinde zararlıdırlar hemde fazla kalori yüklerler vücuda.Protein tozu ve amino asit kullanabilirsin.Bunlar doğal ürünler olup yurtdışında peynir ekmek gibi satılıyor zaten gözünde büyütme fazla ama tabi bunları almadan önce antrenörünün tavsiyesinide al ben seni görmeden pek birşey söyleyemem.

7. CeZa_deLgado

CeZa_deLgado Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    antrenöre kalsa ben gelişemem:D ne sorsam yavaş yavaş olur cevabını alıyorum:D aceleci değilim ancak hoca zaten yeterli ilgilenmiyor bilgisine sözüm yok ama ilgisi eksik.Bodyforumtr den öğrendiklerimle son 1 ayda epey aşama kaydettim beslenmenin önemini kavradım.Ama herkesin de maksimum değişebiliceği bir nokta var.Örneğin yumurta dan nefret ederim bana hergün ye ronni coleman olcan deseler yine yemem:D Ben beslenmeme dikkat edebiliyorum ama en yüksek seviyeye ulaştım beslenme konusunda.Yemeyi sevdiğim yüksek proteinli herşeyi yiyorum.Ancak yetersiz kalıyor özellikle de sabahları.Protein tozunun tadı nesquik gibi oluyormuş diyorlar hemde bi dikişte bitirilebilecek bişey tam bana göre.Yurt dışında peynir ekmek gibi tüketiliyor demişsin bir yerde mi okudun yoksa yurt dışında bulunmuşluğun var mı? gerçekten merak ettiğim için soruyorum çünkü türkiyede bu ürünlere karşı çok ön yargı var bende daha önce kullanmadığım için ne yapayım kararsızım.

8. Nuke_99

Nuke_99 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    6 yıl Tampa'da çalıştım.Orada bu tip ürünler buraya göre hayli fazla ucuz ve gelir seviyesinlede orantılayınca hiç külfet olmuyor.Protein tozlarının farklı aromada olanları var.Ama sen günlük sevdiğin proteinli şeyleri yemeğe devam et.Fazla protein alınmasının elbetki vücuda zararları olabilir(özellikle yeni başladıysan) günlük protein ihtiyacını hesapla ve hocanın sözlerini dinle mutlaka bir bildiği vardır.

Sayfayı Paylaş