Yaş 16 Mutsuzum Beslenme Günlüğüm

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve xinberg tarafından 19 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. xinberg

xinberg Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba bodyforumtr sitenize ilgim büyük ve bu sene başında ufaktan da olsa dumbell çalışmaya başladım 5 kiloluklarla biceps çalışıyorum fakat benim sorunum fazla kilolarım :( Ben kendimi bildim bileli topluydum fakat son 3 yılda fazla aldım geçen yaz kilom 92 ye çıkmıştı boy 1.70 yeter artık dedim ve spora başladım eve bisiklet aldık ve onu kullanarak 1,5 ayda 85 kiloya düştüm.Fakat yeniden kilo almaya başladım.Yarın diyete başlamayı düşünüyorum ve sizden tavsiye bekliyorum.Anadolu Lisesi öğrencisiyim sabah saat 8:00 da çıkıp akşam saat 16:30 da geliyorum.Amacım yaza kadar 10 kilo verip Yazın spor salonuna yazılıp body yapmak.En yakın arkadaşım salona gidiyor ve müthiş bir vücuda sahip oldu sadece 3 ayda altyapısıda vardı ve ben halime çok üzülüyorum :(

BOY:177
    KİLO:86

Her gün

07:15 Kalkış
    07:20 1 Haşlanmış yumurta + 50 gr lor peynirli(tam buğday ekmek) tost
    11:00 Okulda olduğum için 1 elma
    12:30 50 gr lor peynirli(tam buğday ekmek) tost
    16:30 Okuldan geliş
    17:00 Kondisyon Bisikleti(HİİT yada normal cardio yapabilirim tavsiyelerinize göre) 30 dakika
    18:15 Akşam Yemeği evde ne çıkarsa genelde etli sebze yemekleri
    20:00 Bir porsiyon meyve

Yazımı okuduğunuz için çok teşekkür ediyorum tavsiyeleriniz benim için çok önemli kilo vermeyi çok istiyorum ama derslerimi de aksatmam lazım Toplam 750-1000 kalori arası almayı tahmin ediyorum.Sütü çok seviyorum gece yatmadan önce 1 bardak light süt içmemin bir sakıncası olur mu ?

2. Kara Kalem

Kara Kalem Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    43
    Beslenme konusunda uzman olan üyeler yorum yapacaktır ama bana soracak olursan listen biraz kısır olmuş.

- Yatmadan önceki 1 porsiyon meyvenin ve sütün kilo vermene yardımcı olacağını sanmıyorum.

- 750-1000 kalori düşük kalır. Kilo vermek için normal ihtiyacınının 300-500 kalori altında almalısın ki sağlıklı olarak kilo verebilesin. Üstelik gelişme çağındasın sen.

-Kahvaltı günün en önemli öğünüdür ama sen tost ile geçiştiriyorsun. Öğle için de aynısını yapmışsın.

-Sağlıklı yağları da pek göremedim. Yediğin yemeklerde margarin yoktur inşallah. Tereyağı, zeytinyağı vb. yağlar. Kuruyemişleri de yiyebilirsin.

Kısacası bu beslenme ile başarılı olabileceğini sanmıyorum. Forumu okuyarak kendine bir beslenme listesi oluşturmalısın.

Biceps küçük bir kas grubudur çalıştırarak kilo veremezsin. Forumu bol bol okumalısın.

3. xinberg

xinberg Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yorum için teşekkürler kahvaltıda ne önerirsiniz ve okulda ?

4. Kara Kalem

Kara Kalem Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    43
    Forumda bir sürü beslenme listesi mevcut onları okumalısın. Sonra kendine bir liste oluştur en son burda paylaş diğer üyeler eksiklerini söylesin. Ergenlik çağındasın vücudun zayıf olmaya meyillidir. Okula ton balığının yağını süzüp götürebilirsin. Sabah da besin değeri yüksek lifli gıdaları tercih etmelisin.

5. xinberg

xinberg Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Daha tavsiyesi olan yok mu

6. StayStronq

StayStronq Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    sanırım geçenlerdeki bi kahvaltım kusursuz denebilir bi yazayım bide siz bakın arkadaslar :
    -sabah:6 yumurta 3ü tüm diğer 3ü sadece beyazı var omlet seklinde domatesli maydonozlu yagsız sekilde pisti yanında 4 dilim çavdar ekmeği tost seklinde yanında 0.5 ltre yarım yaglı süt ve 2 domates 2 biber.(saat 11 gibi)
    -öğlen:coban salata(saat 4 gibi)
    -akşam:2 porsiyon ızgara tavuk gogsu 1 tabak suzme yogurt (7.30 gibi)

Sayfayı Paylaş