Yaş 16 Kilo 117..

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve wag tarafından 15 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. wag

wag Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Grafiker
    Yer:
    İstanbul
    16 Yaşındayım ve yaklaşık 117-118 kiloyum yaza kadar 90-95 kilo ya düşmek istiyorum 1.5 haftada 123 den 117 ye düştüm ve 2 hafta boşladım şimdi eve bir kürek alet alarak hem dumbell larla hem de barfiks ve şınav hareketleriyle planımı gerçekleştirmek istiyorum. Önerileriniz ve tavsiyelerinizi bekliyorum.. Teşekkürler..

barmel bunu beğendi.
  2. vires

vires Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Bu kiloda ağır sporlar yapmayıp sadece yürüme ve diyetle zayıflamanı öneririm. Ayrıca barfiks çekebileceğini zannetmiyorum. Şınavda da çok zorlanırsın. Zaten bunlar kilo verdiren hareketler değil ve senin için gereksiz.

barmel, gfb_zorba ve vandamme bunu beğendi.
  3. sercio

sercio Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    evvela bir diyetisyen yada doktora görünmeni öneririm.kolay gelsin

barmel bunu beğendi.
  4. vandamme

vandamme Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    vires'in dediği doğru.önce yediklerine dikkat ederek zayıflaman gerekli.spor olarak da vires in dediği gibi sadece kardiyo yeterli bence de.onun dışında mekik yapmanı önermem.artık genç yaşta bile kalp krizi geçirenleri görüyoruz Allah korusun.azimli birisin dert etmiyosundur umarım kilolarını.daha çok gençsin.beyaz unlu,şekerli hiçbir mamülü yeme ve öğün aralarının en az 2,en fazla 4 saat olmasına dikkat et. yatmadan 3 saat önce hiçbirşey yeme.ben bunun dışında diyet yapmanı önermem.sağlıklı olan herşeyi ye ki vücudun tüm vitaminlerden yararlansın ve haftada 3 gün orta bir tempo belirleyip 45-50 dakka kadar yürü.eğer koşabiliyosan 9.tempoyu geçmeyecek şekilde koşarsan daha iyi ama hepsini koşarsan çok yorulursun,son 10 dakkayı falan koşabiliyosan koş,eğer kalbinin zorlandığını hissedersen,nefes nefese kalırsan hemen tempoyu düşürerek yürümeye devam et.kalp çok önemli.yürürken bile kalbine bir ağrı girerse,çok nefes nefese kalırsan tempoyu düşürerek yürümeni öneririm,ama baktın yine zorlanıyosun,o zaman hemen bırak kardiyoyu ve bundan sonra kardiyo dakkanı azaltarak devam et bi sonraki kardiyo yapacağın gün.
    Herşeyi ligt ye.ama yarım yağlı olanlardan değil.tamamen %0 yağ oranına sahip olan yoğurt ve sütü tüket.peyniri lor ye.Bu forumda beslenmeyle ilgili herşeyi bulucaksın detaylarıyla merak etme.canın çok tatlı çektiğinde ligt sütlü neskafe iç. canın şeker çektiğinde o an su bile içsen görüceksin şeker ihtiyacın dinicek biraz ama bu kalıcı çözüm değil tabi.tereyağ margarin yeme.zeytinyağını kullan.
    Her gün en az 2 litre su iç.Fazla su vücuttaki yararlı mineralleri atarmış ama ben yine de ağırlık çalışıcağım zaman 4,diğer günler 3 litre su içerim.
    Sakın 0 yağ 0 karbonhidrat gibi bir beslenme planı izleme. bu hem mutsuz edici olur,hem gün boyu halsiz cansız olursun,hem de verdiğin kiloları tekrardan alman kısa sürermiş.vücudun benzini karbonhidratlar ama fazla kaçırmıyıcaksın tabi.kompleks karbonhidratlardan glisemik indeksleri düşük olanları tercih et.beyaz pirinci ve patatesi çok tüketme bence.onun yerine hiç denemedim nasıl bilmiyorum ama esmer pirinçten yapılmış pilav yemeni öneririm ya da bulgur plavı.
    Bu iş iradede bitiyo,olay nefsi köreltmekte.iradeni çelik gibi yapıcaksın.alışveriş yaparken çikolata gofret reyonlarına bakmamanı öneririm.ben bazen meraktan bakarım acaba yeni bişey çıkmış mı diye ama sonra hemen döndürürüm kafayı:) uzun süre bakarsan şeytan vesveseyi veriyo hadi al bir kereden bişey olmaz diye. kafanda zayıflayacağına tamamen inanman lazım.
    1.5 haftada 123 den 117 kiloya düştüğünü söylemişsin,tebrikler.1.5 haftada 6 kilo vermek çok fazla ve diyetisyenler hatırladığım kadarıyla doğrusunun haftada 1 kilo vermek olduğu görüşünde ama benim bir arkadaşım vardı,onun da sana yakındı kilosu ve o da çabucak zayıfladı ve verdiği kiloları da tekrardan geri almadı. Bir diyetisyenden duymuştum,eğer beslenme planında yağ oranı çok düşük tutulursa,bu verdiğin kiloları tekrardan geri alman kısa sürermiş ama zeytinyağı kullanırsan,yağsız bir diyet listesine oranla bu verdiğin kiloları daha geç alırmışsın. ama dediğim gibi ben bu görüşe katılmıyorum.bu herkesden herekse değişir bence,örnek ortada işte benim arkadaş.hem de çok sağlıksız,vitaminsiz,çok düşük yağlı bir beslenme izleyerek,en geç 2 ayda boyuyla kilosu arasında 7-8 farkı sağlamıştı.öğün aralarını 6 saatte tutuyodu.anlayacağın çok sağlıksız şekilde aç kalarak zayıflamıştı ama şu an böyle yapmıyo tabi,sadece 2 ay kadar kendince böyle bir beslenme programı hazırlamıştı ama şu an gayet herşeyi yiyo,şekeriydi unuydu herşeyi yiyo ve hala aynı kiloda. Yani diyeceğim 123'ten 117'ye düşmen bence büyük başarı ve unutma kilolu olanların zayıflaması daha çabuk olur,şanslısın.inanıyorum kısa sürede vericeksin o kiloları ama kilolarını verdikten sonra beslenme programına yine bağlı kalmanı öneririm.benim arkadaş gibi şekerle unlu besinleri tüketmeni önermem.ömrün boyunca hiçbir zaman beyaz un beyaz şeker yememeni öneririm.Herkes senle dalga geçmebilir, dünya nimetlerinden faydalanamdıktan sonra seninki de yaşam mı be gibi cahilce,kıskançça şeyler söyliyebilirler sana ama bunları gülüp geçiceksin.unutma,kedi ulaşamadığı ciğere mundar der.bu tipler yaşlandıklarında çok pişman olucaklar,tabi ne kadarı yaşlanıcak orası meçhul işte.başarılar arkadaş.iradeyi hep çelik gibi tut.Günde 2 bardak yeşil çay iç.3-4 yerde paragraf kullandım ama çıkmadı nedense kusura bakmayın.

Son düzenleme: 16 Nisan 2009
    vires bunu beğendi.
  5. wag

wag Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Grafiker
    Yer:
    İstanbul
    Düşündüm düşündüm ve bir spor salonuna yazılmaya karar verdim. Hem daha hızlı, hemde uzmanlar ile daha başarılı olabileceğima inanıyorum.. İlgilenen ve cevap yazma zahmetinde bulunan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Gelişmeleri forum içerisinde sizinle paylaşacağım..

6. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Başlığınızı yanlış bölüme açmışsınız.
    Yağ yakımı forumuna taşıyorum.

saydam bunu beğendi.
  7. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    ne olursa olsun bir uzman doktora görün. Acele etme, yaşın çok genc. Önemli olan surekliliktir. Orneğin bu yıl sonu 18-20 kilo verirsin.

Bi dahaki yıl biraz daha. Ama azmini hiç kaybetmemen lazım işte.

Acele edersen, hormonal sisteme zarar verırsın.

8. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    doktora danış önce ( uygun bır doktor, fikir al, kolestrol, tiroid, kan şekeri vesaire ölçtür.)

doktor diyeti filan uygulama bana kalırsa, inan buradaki bir çok arkadaş doktorlardan cok daha saglam diyet yazıyorlar :) ( ciddi anlamda dıyorum yanlıs anlasılmasın)

3 beyaz yok, şekeri sadece meyvadan al. 6 dan sonra karbonhidrat yok, bana kalırsa hiç karbonhidrat alma, haşlama tavuk, ızgara balık, ara ara ızgara kırmızı et olabilir, peynir olarak sadece yağsız ve tuzsuz beyaz peynir, yemekleri ızgara yada haşlama tercih et genelini. beyaz ekmek yeme ,fırından kepek ve çavdar almanı öneririm bunun yerine yada uno nun geleneksel esmer ekmeği var hem vitamın yonunden zengın hemde kalorisi çok az, tadıda süper :)

en önemlisi sabır bence senın ıcın , cunku vermen gereken 20-30 kilo daha var tahmınen. sık sık tartıya çıkma.

9. wag

wag Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Grafiker
    Yer:
    İstanbul
    Doktora gittim bütün tahlillerim temiz çıktı (yani tamamen boğazdan :D) doktor diyeti uygulamayarak kısa zamanda hiçbir sorun yaşamayarak 6-7 kilo verebildiğimi gördüm şimdi 117'yim ve bırakmak istemiyorum. Yarın yakınlardaki bir spor salonuna gidip danışacağım, en kısa zamanda da başlayacağım.. Haftada bir tartılırım büyük ihtimalle ve burada açtığım bir başlıkda da sizinle paylaşmayı düşünüyorum. Hedefime ulaştığım zaman ise resimlerle bir kompozisyon hazırlamayı düşünüyorum.. Ama şu an istediğim şey yaza en az 100 kilo ile girmek..

Teşekkürler yorum yazan ve ilgilenen arkadaşlara.

10. wag

wag Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Grafiker
    Yer:
    İstanbul
    Spor salonuyla görüştüm ve kayıdımı yaptırdım. Oradaki hoca aerobik ve aletli sporla birlikte evreyi daha da hızlandırabileceğimi söyledi. Fakat ayda 4 kilo gibi bir sayı verdi ve ben bundan rahatsız oldum ben 10 kilo falan düşünüyordum..

11. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris

sana başarılar ve hedefine ulaşmada kolaylıklar diliyorum.

12. wag

wag Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Grafiker
    Yer:
    İstanbul
    bu aerobik çalışmanın ne kadar etkisi olur vücut toparlamasında sanırım sarkmayı önlemede çok yardımı olacaktır bir de bu ayda 4 kg olayı kişiden kişiye değişir sanırım..

13. gundelfingen

gundelfingen Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Bence spor salonuna yazılarak boşuna para verme.Zaten bu kilon ile oradaki aletlerden sadece koşu bandını kullanman icap edecek.Sen sağlam bir spor ayakkabı al.Günde 20 dakika ile jog atmaya başla 1 hafta.Daha sonra bu süreyi arttır.Sebzeye yönelmeye başla,ekmeği kez (sadece kepek olabilir),şekeri azalt,tuzu da öyle.19:00 dan sonra sadece su iç.Bir yere gideceksen yürümeyi dene.bisikletin varsa bi çarşıya kadar git gel vakit yaratıp.2 ay sonra bayağı bir kilo verirsin.Ama 1 haftada çok kilo vermişsin gibime geldi.Aç falan kalmadın umarım

14. wag

wag Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Grafiker
    Yer:
    İstanbul
    Yok hiç aç kalmadım ama günde ortalama 700 - 1000 kcal alıyordum ve bu da sağlıksızmış sanırım.

15. gundelfingen

gundelfingen Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Ben günde 2000 diye biliyorum.Ama yanılıyor da olabilirim.Senin boyun vs de hesaplarsak daha farklı bir sonuç çıkabilir.Benim için 2500 yeterli mesela yaş 26 kilo 74 boy 178

16. wag

wag Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Grafiker
    Yer:
    İstanbul
    yaş 16 kilo 117 (şimdilik :D) boy 1.76

17. gundelfingen

gundelfingen Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    O zaman sağlıksız bir durumunun olmamasına sevinmen lazım bence.Ve hemen spora başlaman lazım.Bu yaşta olmaması gereken bir şey.

18. wag

wag Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Grafiker
    Yer:
    İstanbul
    Evet spora başladım zaten yarın ilk günüm olacak haftada 3 gün olmak üzere aerobik + aletli bir program yapıldı toplam 1.30 - 2 saat sürecek 10 ayda falan ideal kiloya gelip kas gelişimi de yapmak istiyorum.

19. darkfury81

darkfury81 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    arkadasım 700 1000 caloriden bahsetmissin bu sok diyete girer alman gereken kalori erkeklerde 1800 bayanlarda 1400 assası olmamalı ortalama yetişkin bir erkek 2000 caloriye ihtiyac duyar bunun 200 300 kalori assasını kalori olarak alırsın 400 450 kaloride egzersizle yakarsın ki buda bi saat tempolu yuruyus demektir aydada 4 -5 kiloyu gecme kaliteli kilo ver yaglardan kaybet sana basarılar

20. wag

wag Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Grafiker
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkürler, ben de önce hızlı vereyim diye düşündüm sonra sağlıklı vermeyi tercih ettim hocaya bırakacağım artık bakalım nasıl bir program çıkartır..

Son düzenleme: 22 Nisan 2009

Sayfayı Paylaş