Yaş 16 kifoz yüzme ve fitness

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Seiko tarafından 17 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Seiko

Seiko Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle herkese merhabalar. Forumda yeniyim sorularıma bazı yerlerden, hazır konulardan cevap aradım fakat tam anlamıyla bulamadım. Şimdi benim schurman rahatsızlığımdan dolayı doktorum fitness yapmamı söyledi. Sırt ve karın kaslarını güçlendirip hamstrinkleri uzatmam gerekiyormuş. Haftanın üç günü fitness yap dedi. Üç gün de yüzmeye gidiyorum. Yaşım 16 boy 171 Kilo 63
    Geçirdiğim rahatsızlıklardan dolayı ani Kilo verdim ve çok sarkma oldu, kalçam geniş bel ince ama kalçamdaki yağlar giderse daha düzgün olur gibi duruyor sizce bu yaşıma göre hangi hareketleri yapsam iyi olur sırt ve karın için, yüzme kas gelişimini azaltır mı yoksa iyi gelir mi. Lat pulldown ve barfiksi hep yapmak istiyorum ayrıca. Omuzları böylece kemiksel olarak genişletebilir miyim?

2. Akın Gülgeç

Akın Gülgeç Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    konya
    Yüzme kardiyo egzersizi sayilabilecek niteliktedir eğer düzgün bir beslenmeye sahip degilsen yani kalori hesabın filan yoksa kilo kaybına yol acabilir.Fitnes konusunda kisa süreli ciddi agırlik calismalarıyla gücsüz bölgelerini güclendirebilirsin gittigin salondaki hocan bu konuda sana yardimci olucaktir temel hareketlerden olusan bir program yapmasini iste harekette abartiya kacmasin ornegin sırt ve bel kaslarin icin 6 7 hareket vermesin orda kas insa edebilmen icin 3 hacim hareketi 4 er setten yeterli olucaktir

Seiko bunu beğendi.
  3. Seiko

Seiko Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yüzmeyle beraber yaparsam daha iyi olmaz mı? Ve omuzlar 17-18 yaşında gelişimi bitiyormuş. Lat pulldown, barfiks, yüzme iyi gelir mi gelişimine?

4. Akın Gülgeç

Akın Gülgeç Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    konya
    olur yüzmede yapin hareketler konusunda salonda ki hocaniz size yardimci olacaktir

Seiko bunu beğendi.
  5. Seiko

Seiko Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Henüz bir salona başlamadım ama hocayla görüştüm. Sırt ve karın kaslarını çalıştırıcı hareket yapacağını altı haftada bir Program değiştireceğini söyledi. Kürek çekme, lat pulldown, barfiksi kesin istiyorum. Kalçam geniş buna rağmen vücudum üçgen olabilir değil mi?
    Ve bazı insanlar boylarından uzun duruyorlar bu nasıl oluyor?

Sayfayı Paylaş