Yaş 16 boy:1.70 Kilo:68

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve NaSTiEsT tarafından 3 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. NaSTiEsT

NaSTiEsT Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yaşım 16 Boy:1.70 Kilo:68 Evde 2 adet 5 kg lık dumbell var bu ağırlıkları arttırmam mümkün. Omuz ve Kol kaslarımı geliştirmek istiyorum

1-)hangi hareketleri uygalamalıyım?
    2-)Kilom yaşım ve boyuma göre uygunmudur
    3-)5kg lık 2 dumbell bu hareketler içni yetermidir?

2. MuratÖztürk

MuratÖztürk Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
  3. thebky

thebky Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Bende aynı boydayım aRkadaşım.Yaşımızda aynı.Ben 58 kiloyum.Bak Çalışmaya şimdi başlama.önce biraz bekle boyun uzasın.Vücut gelişimini tamamlasın sonra başlarsın.Body herzaman yapılır Fakat boyunun uzaması için en fazla 2-3 yılın kaldı.Ayrıca 5 cm den fazla uzayabilir ;)

4. NaSTiEsT

NaSTiEsT Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben zaten Çok fazla Kas istemiyorum yetecek kadar sadece.Zaten biraz yaşımı aldıktan sonra spor salonuna gideceğim Şu an Wing Chun Adlı Dövüş Sporuna Gidiyorum.

5. thebky

thebky Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    O tarz dövüş sporlarına düzenli devam edersen istediğin derecede kası elde edersin.Yani Vücut çalışmasanda kasın olur.Devam et sen onu yapmaya.Ama ikisini birden yapma.Ya Wing Chun yap yada Vücut geliştirme yap.Ama Sölediğim gibi Wing Chun u öneriyom..Bu konu hakkında kurstaki hocalardanda bilgi alabilirsin

6. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli

murat anlamadığım şey beslenme programı sabit ve düzenli olursa boy uzar mı?düzenli olmasada ergen dönemde uzaması normal değil mi?ayrıca neye göre yaşıtına göre kısa oldugunu düşünüyorsun ? erkeklerde 21-22 yaşına kadar ergen dönemdir ve uzama olur .. ben lise 2.sınıfta 1.65 boyum vardı lise 3de boy attım 170 oldum ve şimdi 20 yaşındayım ve 173boyum memnunum boyumdanda..

Nastiest muratöztürk'ün vermiş oldugu linkteki hareketlerden başlayabilirsin boyun ve kilon gayet normal yaşıtlarınla aynısın belki dahada uzunsun istisna olur öyle elle sayılacak cinsten çıkar tabi senden daha irileri ama boyun ve kilon normaldir düzenli beslen ve flexor hocanın dummbell programını uygulaman yeterli olacaktır kolay gelsin

7. MuratÖztürk

MuratÖztürk Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bir kişi 16 veya 17 yaşında 1.73 se 20 yaşında pek değişeceğini sanmıyorum en ezından etrafımdan izlenimlerim böyle. Beslenme programı sabit tutulursa boy uzar diye bişey demedim zaten izlediği beslenme programından sapmaması için bi tavsiyeydi sadece. Ergenlik döneminde tabi boy uzar 5 cm çokta hafife alınacak bi ölçüde değildir ben daha fazla uzayacağını düşünmüyorum açıkçası..

8. thebky

thebky Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Kişiye göre değişir ;)

9. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    vala murat ne insanlar gördüm bende 5cm kısaydı lisede 1 sene içinde benden 5cm uzamış ;)

10. jr.zlatan

jr.zlatan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

kardeş 18 yaşındayım 1.86 yım we futbolcuyum.bazı rahatsızlıklarım yüzünden 3 yıldır boyum uzamıyordu ancak 18i doldurup boy uzamamın dewam edeceini söylüyor doktorlar.boyun genlerle de alakası war ailenin (özellikle dayılarının) boy ortalamasına göre we beslenmene göre şekillenecektir boy uzaman.eğer döwüş sporuna gidiosan bence çalşma vücut.zararı yok çalşmanın ama kültür fizik hareketleri sayesinde yeterli seviyeye gelcektir vücudun.kilon gayet iyi yapman gereken sıkı çalışıp yaptığın sporu düzenli yapman bnce.eğer bırakırsan döwüş sporunu ozman başla bence vücut çalşmaya =)

11. NaSTiEsT

NaSTiEsT Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Wing Chun'u bırakmayı düşünmüyorum Zaten evde 5 kg 2 adet dumbell var onlarla çalışacağım biraz kas yaptıktan sonra ağırlıklarını arttıcağım

12. akekilli

akekilli Üye

Beğenileri:
    167
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Istanbul
    Boy uzaması genetik ve beslenme ile ilgilidir. Uzamanın durması kemik uçlarının kapanması ile ilgilidir. Bu yuzden belli bir yaştan sonra boy uzaması durur. Boyunu uzatmak istemezsen bile uzayacaktır. Bence vucut geliştirmede seçtiğin bölgesel program yaşına göre uygun buna devam et. Vucut geliştirme GH ve IGF hormonlarını tetiklediği için bu yaşta başlamanda bir problem görmüyorum. Kilon ve boy oranın normal. Yaşına göre yorum yapamayacağım.

13. Morebash

Morebash Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    2 tane dumbell diyosun 5kg. bnce gün aşırı setler halinde şınav arka kol ve göğüs için, ve aynı şekilde dumbella oturarak pazu çalışsan kollarnın ve göğüslerinin şekle giriceğini düşünüyorm

Sayfayı Paylaş