1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

yaş 16 3 ay bb yorumlararınıza simdiden teşekkür ederim

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Bloodist tarafından 20 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Bloodist

Bloodist Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    evet hocalarım arkadaslarım geçen sene 3 ay çok düzensiz bb yaptım.araya yaz tatili de girince vücut eridi desem yeridir.3 aydır düzenli olarak yapıyorum.
    yaş 16
    boy 175
    kilo 70
    resimler soğuk halde çekilmiştir.eksiklerimi söylerseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.

resimler cep telefonuyla çekildi.o yüzden hatlar pek belirgin çıkmamış

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 20 Şubat 2010
  2. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    fazla bir yağ görüntüsü yok idmanlarının cok iyi olduğu vücudunun gelişiminden gözlemlenebiliyor sabırla bir 6-7 ay daha devam edersen cok iyi yerlere gelebilirsin

Bloodist bunu beğendi.
  3. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    özellikle bel bölgesini ilceltmelisin bir de ölçülerini yazarsan daha iyi olur

ercan41 ve Bloodist bunu beğendi.
  4. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    scoobz nasıl yağ yok diyebiliyorsun anlayamadım?

bloodist ileride güzel yerlere gelebilirsin fakat tuz, şeker ve asitli içeceklerden uzak durmalısınız (alkol ve bunun gibi ürünleri saymıyorum)... hedefiniz çok önemlidir yani uzun vadede mi yoksa fit kalmak amaçlı mı yapacağınız... yağ oranınızın yüksek olabileceğini tahmin ediyorum... beslenme alışkanlığınız nasıldır yani abur cubur yermisiniz?

Bloodist bunu beğendi.
  5. siyahkuşak

siyahkuşak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    kanatların diğer bölgelerine göre önde gidiyor..dengede tutmaya çalış..

Bloodist bunu beğendi.
  6. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    3aylık calısma yapan birisine sen yağlısın dersen o insan bu sporu bırakır yada spordan soğur , yapılan yorumlarda gerceklik payı olmalı fakat birazda insana özgüven kazandırıcı yorumlar yapılmalı arkadaş yağlı olabilir fakat göründüğü gibi idmanları cok sağlamki kanat olsun göğüs omuz pazu olsun cok güzel cıkmışlar 3ay gibi kısa bir sürede kimler 3ay gibi bir sürede böyle vücuda kavuşabilirki bence bu arkadaş önceden daha yağlı bir kütleye sahipmişki şuan kurtulmuş biraz olsun ve bence böyle calısırsa 6-7 ay devam ederse kilo alamasa dahi hatlar belirginleşir o gördüğümüz yağ abartı değil :)

Bloodist bunu beğendi.
  7. Bloodist

Bloodist Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18

aslında beslenmem inanılmaz derecede düzensiz:( evet maalesef çok fazla abur cubur yiyorum.asitli tuzlu şekerli içecekleri çok fazla tüketiyorum.son zamanlarda bunları yemeyi azalttıysamda henüz bırakamadım. spora başlamadan önce vücut yağ oranım &10.7 idi yani spor salonunda yaptırdığım ölçümde bu çıkmıştı ne kadar doğru bilemem.başladıktan sonra 9 kilo aldım.tahminimce &50 kas &50 yağ.

8. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73

yağ oranını düşünme bence bi bir yıl kadar toplam bu spora emek ver eğer hala daha yağlı olursan sonra sıkı bir diyete girersin kilo alırken hacim yaparken kas yapayım derken yağı pek düşünmemek gerekir sonuçta vücudundaki tüm yağlar göbek kısmı yada kalçada değil , yağ var diye asla kendi moralini bozuk tutma;) calış calış calış... sabırla inanıyorum 3ayda böyle vücut yapan birisi 1yılda cok güzel şeyler başarabilirbench_O

Devon ve Bloodist bunu beğendi.
  9. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    moral tabii ki de önemlidir fakat herşeyi toz pembe göstermekte arkadaşımız için zararlı olacaktır... benim de yaptığım budur... en azından arkadaşımız eksiklerini bilsin düzeltsin bizde alkışlayalım...

dediklerimde zaten çıkmış... bende direkt yazacaktım ama emin olmak istedim beslenme konusundaki durumunuz hakkında... bunu nereden anladığımı da söyleyebilirim... arkadaşımızın yağları daha ham yani çökmemiş (belki tam olarak ifade edemedim ama vücuttaki yağın ilaç kullanımından mı yoksa beslenmeden mi olduğunu kendimden dolayı çok iyi biliyorum)...

size bir önerim var... ham tuz (yani sonradan eklediğimiz tuz), şeker, un ve asitli içecekler azaltılarak bitirilmez ya bir anda bırakacaksınız ya da oyalanacaksınız (yine kendimden biliyorum)... mesela kola yerine ayran içmeniz, abur cubur yerine (gerçi ben normalde de sevmezdim sanırım en son çocukken yemiştim) fındık, fıstık, leblebi (çekirdek asla) hatta brokoli bile yapıp arada birer ikişer yiyebilirsiniz... en geç 6 ay sonra vücudunuz daha önceden de edindiği yağları atmaya başlayacaktır...

ama dediğim gibi bir anda bırakacaksınız... ayrıca kilo verirken mekik çekmek (tabii ki göbeğiniz var ise) çok komik sonuçlar çıkarabilir mesela göbekte baklava çıkması gibi :)

hedefinizi belirtmemişsiniz... program yaparken bu da çok önemlidir... ayrıca %50 yağ/kas olamaz imkansız bir şey en fazla 20-25 arasıdır ki ben yanılıyor olabilirim bu konuda... göğüste biraz problem var gibi geldi bana zamanla düzelecektir... karın, mide de aynı şekilde düzelecektir... benim aslında merak ettiğim bir konu var... pazunuzu çıkardığınızda alt kolunuzda sert mi yani kas mı yoksa yağ mı? bunu gerçekten merak ediyorum eğer yanıtını verirseniz daha faydalı yorumlar yapabilirim...

Bloodist bunu beğendi.
  10. Bloodist

Bloodist Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    pazu resminde alt taraf ta yağ dokusu neredeyse 0 denilecek kadar az. göğüste ki problemi söyleyebilrimisiniz? abur cubur kola vs yiyip içmeyi geçen sene tam olarak bırakmaya karar vermiştim zaten.ama olmadı:D bir hafta geçtikten sonra dayanamadım. birde şu ham yağ meselesini anlayamadım:) açıklarmısınız?

11. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    alt taraf derken alt koldan mı bahsediyoruz? göğüsünüzde aslında problemde yok sadece vücudunuza göre orantısız gibi geldi bana ama çalıştıkça normalleşecektir... belki de fotoğraftan olabilir sonuçta dijital ortamda çok net yorum yapılamaz...

hocalarımız buradan daha net yanıtlar verirler fakat benim bildiğim en azından yıllardır bu siteden öğrendiğim önemli şeylerden biri de beslenmedir... eğer bb yapıyorsanız beslenmenizide ona göre düzenlemelisiniz... inşaat sadece tuğladan ibaret değildir tuğlaların arasına koyulan harçta önemlidir ;) ikisi denk gelmelidir yoksa belirli bir aşamadan sonra sadece ağırlık kaldırırsınız...

ham yağ vücutta depolanmış yağ olarak da açıklanabilir yani vücudun kullandığının sonuçta kilo yapan yağdır...

beslenme konusuna bakmanız gereklidir...

12. Bloodist

Bloodist Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18

göğüsler vücuda göre büyük mü küçükmü? evet alt koldan bahsediyorum

13. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    aslında küçük değil fakat sanki biraz büyük veya beslenme düzensizliğinden de kaynaklanıyor olabilir... sonuçta 3 ay düzensiz 3 ay düzenli demişsiniz ve arada ermiden bahsediyorsunuz bunun da etkisi olabilir... siz buna takmadan eksik noktaları revize edip çalışmalısınız...

14. Bloodist

Bloodist Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar biraz saçma bi soru olucak ama şu vücut ölçülerini almak için satılan metre yi nereden temin edebilirim?

15. salih61

salih61 Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Mezuradan bahsediyorsun herhalde.Herhangi bir kırtasiyeden alabilirsin.

16. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    bir çok yerde vardır zerzavatçıda bile bulabilirsiniz mezurayı :)

17. sooprano

sooprano Yeni Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    kesinlikle cok iyi üç ay için cok cok iyi. devam et.

Sayfayı Paylaş